« News

21/10/2020 06:00 Nová přehazka pro DH

Bystrému oku jistě neuniklo, že při posledních dvou kolech SP v Mariboru měli dva sjezdaři a sice Loris Vergier a Greg Minnaar na svých kolech prototypy přehazovačky SHIMANO. Nebyly to však nynější šaltry SHIMANO Saint M820, které už 7 let nezaznamenaly žádnou inovaci. Vítěz obou dvou podniků v Mariboru Loris Vergier tuto novinku ovládal páčkou SHIMANO XT a tak se dá očekávat brzy i nové řazení přímo pro sjezdaře.

Nová přehazka pro DH Nová přehazka pro DH Nová přehazka pro DH Nová přehazka pro DH

20/10/2020 06:00 Marine vede SP v DH

Světový pohár v downhillu se začal minulý týden dvěma podniky ve slovinském Mariboru. Na stejně trati se závodilo nejdříve ve čtvrtek a následně i v neděli. Vítězem prvního závodu se stala bikerka z formace SCOTT DH Factory, kterou je Marine Cabirou. A díky druhému místu v druhém nedělním sjezdu se stala i vedoucí závodnicí v celkovém pořadí svěťáku.

Marine vede SP v DH Marine vede SP v DH Marine vede SP v DH Marine vede SP v DH

19/10/2020 06:00 Nino mistrem Evropy

Tak to přece jenom cinklo. Když se nepodařilo Mistrovství světa v Leogangu, tak vyšlo alespoň Mistrovství Evropy ve švýcarském Monte Tamaro. Na domácí půdě tak Nino Schurter na kole SCOTT Spark RC 900 World Cup SUPERSONIC nenašel přemožitele a dojel si pro zlatou placku a titul nejlepšího bikera starého kontinentu.

Nino mistrem Evropy Nino mistrem Evropy Nino mistrem Evropy Nino mistrem Evropy

16/10/2020 06:00 Nová páčka FOX Transfer

Značku FOX as netřeba představovat, neb každý biker, ví, že jejich odpružení FOX Racing má už po 30 let vždy tu nejvyšší kvalitu. Kromě vidlic a tlumičů pro MTB nabízí FOX i teleskopické sedlovky. Nyní pustil do světa novou páčku FOX Transfer určenou právě pro teleskopické sedlovky. Páčka je pro systém 1x12 (11/10/9) a její místo je na levé straně pod řídítky. Ovládací páčka se točí na průmyslovém ložisku, takže její chod je krásně hladký. Součástí balení je i pár adaptérů, které Vám zajistí montáž přímo o na objímku brzdy. Kromě toho je v balení i půlená sólo objímka pro případné uchycení. Tuto páčku najdete i na jednom modelu SCOTT 2021 a tím je SCOTT Ransom eRIDE 910.

Nová páčka FOX Transfer Nová páčka FOX Transfer Nová páčka FOX Transfer Nová páčka FOX Transfer

09/10/2020 06:00 CAPGO - tlumící obal

Jistě to znáte - bowdeny a hadice vedené rámem kola občas za jízdy nepříjemně klepou do stěn rámu. Strašný zvuk. Co s tím? Na našem obchodě máme řešení a sice v podobě tlumících obalu značky CAPGO. Tuhle molitanovou trubičku stačí podélně rozstříhnout a poté nasadit na hadici či bowden. Tím skoncujete s nepříjemným klepáním bowdenů či brzdových hadic o stěny rámu.

CAPGO - tlumící obal CAPGO - tlumící obal CAPGO - tlumící obal CAPGO - tlumící obal

08/10/2020 06:00 Konec sezóny

Poslední závod za námi a máme tu konec sezónky 2020. Ta pro Bodika byla již 22. v řadě v sedle kol značky SCOTT. Letošní rok sedlala model SCOTT Spark RC World Cup AXS a za tu dobu co závodí na kolech této značky to byl v pořadí už její 24. model (Bodik závodí bez přestávky od vzniku závodů MTB v Čechách a jako jediná jezdila jak XC, DH, Dual či Fourkross). Letošní rok dala závody pouze v rámci největšího seriálu závodů horských kol Kolo pro život, kde posbírala celkem 10. medailí – 5x zlato a 5x stříbro. Ve své kategorii zvítězila i v celkovým pořadí. Dle nás není nikdo tak věren značce jako Bohdana, která už se těší na další, tentokráte již 23. sezónku na SCOTTu.

Konec sezóny Konec sezóny Konec sezóny Konec sezóny Konec sezóny Konec sezóny Konec sezóny Konec sezóny

07/10/2020 06:00 Steaková předzávodní hitparáda

Tak a je po sezóně a my mohli sestavit Steakovou hitparádu 2020. Před každým závodem totiž navštívíme vybraný podnik v daném místě závodu a dáme si pořádný steak. Místa jsou většinou tam , kde se konaly jednotlivé závody největšího seriálu závodů horských kol KPŽ neboli Kolo pro život. Na konci sezónky pak dle toho, jak nám to chutnalo vznikla takový žebříček. Pokud byste chtěli trošku inspirace, tak klikněte na Steaková hitparáda KPŽ 2020.

Steaková předzávodní hitparáda Steaková předzávodní hitparáda Steaková předzávodní hitparáda Steaková předzávodní hitparáda

06/10/2020 06:00 SCOTT Spark RC 900 WC SUPERSONIC

Premiéra řady SUPERSONIC je díky představení jezdců teamu SCOTT SRAM v Novém Městě na Moravě je za námi. Jenom pro upřesnění, značka SCOTT však nebude nabízet celé kolo SCOTT Spark RC 900 World Cup SUPERSONIC, ale pouze základ pro tento model. Rám je z těch nejlehčích karbonových vláken HMX SL. Zajímavé je váhové omezení pro jezdce, které činí 128 kg. A konečně i cenovka tohoto setu je 206 190,- Kč.

SCOTT Spark RC 900 WC SUPERSONIC SCOTT Spark RC 900 WC SUPERSONIC SCOTT Spark RC 900 WC SUPERSONIC

05/10/2020 06:00 SCOTT SUPERSONIC v NMnM

Minulý týden se odehrály dva svěťáky v Novém Městě na Moravě, kde samozřejmě nechyběl ani mančaft SCOTT SRAM. Značka SCOTT sem měla připravenou premiéru sekce SCOTT SUPERSONIC, ale zákaz diváků nakonec zhatilo připravovanou show. Přesto však všichni páni z teamu, tedy Nino Schurter, Lars Forster i Andri Frischknech  jeli kompletně právě na kolech SCOTT Spark RC World Cup ve verzi SUPERSONIC. Pouze Kate Courtney měla dámskou verzi modelu SCOTT Spark RC Wolrd Cup, Dle očekávání byl nejvíce vidět Nino, který v neděli vybojoval třetí místo.

SCOTT SUPERSONIC v NMnM SCOTT SUPERSONIC v NMnM SCOTT SUPERSONIC v NMnM SCOTT SUPERSONIC v NMnM SCOTT SUPERSONIC v NMnM SCOTT SUPERSONIC v NMnM SCOTT SUPERSONIC v NMnM SCOTT SUPERSONIC v NMnM

30/09/2020 06:00 SCOTT Gambler od Brendna Fairclougha

Speciálně nalakovaný sjezďák SCOTT Gambler s podpisem Brendna Fairclougra, který je i majitelem tohoto kousku bude moci získat jeden šťastlivec.Brendon totiž tento model ladil na závod Red Bull Rampage, ale ten byl zrušen. Gambler tak půjde na charitu. Získat ho může kdokoliv, kdo si zakoupí tombolový lístek za 5 £ do slosovaní, které proběhne na konci října.

SCOTT Gambler od Brendna Fairclougha SCOTT Gambler od Brendna Fairclougha SCOTT Gambler od Brendna Fairclougha SCOTT Gambler od Brendna Fairclougha SCOTT Gambler od Brendna Fairclougha SCOTT Gambler od Brendna Fairclougha SCOTT Gambler od Brendna Fairclougha SCOTT Gambler od Brendna Fairclougha
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0