« News

16/04/2020 06:00 Očista do čista aneb biková hygiena - 1

Krásně čisté a naleštěné kolo je vždy dobrou vizitkou jeho majitele. My se na čistotu kol SCOTT obzvláště potrpíme, a tak nás napadlo udělat malou osvětu ohledně „bikové hygieny“. Takže pokud máte svůj bike špinavý, tak si připravte následující pomůcky. Kleště na rozpojování řetězu, kartáč „rejžák“, nerezovou misku s magnetickým dnem, plastovou uzavíratelnou nádobu, cyklo kartáč, měkkou houbu a přísun tekoucí vody. Pokud vše máte, tak jdeme na to.

Očista do čista aneb biková hygiena - 1 Očista do čista aneb biková hygiena - 1 Očista do čista aneb biková hygiena - 1 Očista do čista aneb biková hygiena - 1 Očista do čista aneb biková hygiena - 1 Očista do čista aneb biková hygiena - 1 Očista do čista aneb biková hygiena - 1 Očista do čista aneb biková hygiena - 1

15/04/2020 06:00 Nové kotouče pro e-bike

SCOTT na svých e-kolech vsadil povětšinou na brzdový systém od SHIMANA. Modely SCOTT E-Genius či SCOTT E-Spark měly do loňského roku na zadní matici centrlocku (uchycení brzdového kotouče) speciální díl, kterým byl magnet pro snímání rychlosti. Magnet se pomocí tří malých imbusů připevnil na matici centrlocku. Letos už však tuto vychytávku od značky SCOTT na ebikách nenajdete. Proč? Protože SHIMANO udělalo speciální kotouče určené pro e-bike. Na pohled vypadají úplně stejně jako ty klasické, leč v jednou rameni kotouče se skryt magnet. Vybírat tak můžete ze čtyř typů kotoučů a třch rozměrů – 160,180 a 203 mm.

Nové kotouče pro e-bike Nové kotouče pro e-bike Nové kotouče pro e-bike Nové kotouče pro e-bike

14/04/2020 06:00 SCOTT Spark Nina pro 2020

Každý rok všichni nadšeně očekávají, jaký model bude sedlat Nino Schurter. Mnozí čekali, že SCOTT představí novou generaci modelu SCOTT Spark na etapáku Cape Epic. Ten byl bohužel zrušen, nicméně závodní stroj na tuto akci měl Nino připraven. Je to však dobře známý model SCOTT Spark RC 900 s rámem z vlákem HMX SL. Nová vidlice Rock Shox SID a tlumič Rock Shox Nude RLC3. Nechybí ani řídítka Syncros Fraser IC SL se sklonem -30 stupňů. Řazení SRAM XX1 Eagle AXS doplňuje i sedlovka Rock Shox Reverd AXS se zdvihem 100mm a ovládáním tlačítkem zabudovaným přímo v gripu. Barva rámu zůstává stejná, akorát macaté logo SCOTT se přesunulo na spodní trubku.

SCOTT Spark Nina pro 2020 SCOTT Spark Nina pro 2020 SCOTT Spark Nina pro 2020 SCOTT Spark Nina pro 2020 SCOTT Spark Nina pro 2020 SCOTT Spark Nina pro 2020 SCOTT Spark Nina pro 2020 SCOTT Spark Nina pro 2020

09/04/2020 06:00 SCOTT Genius 700 Premium

Dneska ofíko otevíráme a tak se můžete zastavit kouknout na nová kola SCOTT 2020. Kdo by však chtěl kolo zajeté za super cenovku, tak u nás nyní odpočívá model SCOTT Genius 700 Premium ve velikosti L. Celokarbonový krasavec s odpružení v režii FOX s Kashima úpravou, XTR brzdami a teleskopickou sedlovkou Rock Shox. Kola jsou DT Swiss se systémem Rachet. Pohon obstarává sada SRAM XX1 v jedenácti rychlostním provedení. Dále obsahuje karbonová řídítka Syncros a dokonce i představec Syncros.

SCOTT Genius 700 Premium SCOTT Genius 700 Premium SCOTT Genius 700 Premium SCOTT Genius 700 Premium

08/04/2020 06:00 SCOTT Genius Tuned AXS

Občas si zákazník objedná opravdu krasavce jako třeba jeden z top modelů, kterým je SCOTT Genius Tuned AXS. Celokarbonový bike s elektronickým řazením SRAM AXS má speciální lak, který mají letošní rok pouze některé top modely. Oranžovo zlatá metalíza krásně vynikne, když na ní zasvítí sluníčko a tak toto kolo nelze přehlédnout.

SCOTT Genius Tuned AXS SCOTT Genius Tuned AXS SCOTT Genius Tuned AXS SCOTT Genius Tuned AXS SCOTT Genius Tuned AXS SCOTT Genius Tuned AXS SCOTT Genius Tuned AXS SCOTT Genius Tuned AXS

07/04/2020 06:00 Plný výkon už ve čtvrtek

Od čtvrtku, tedy od 9. 4  najíždíme opět na plný výkon neboli náš obchůdek SCOTT Veloservis bude mít otevřeno opět od 9 do 12 a poté od 13 do 18. Nového zboží SCOTT 2020 máme plno a odbornice na oblečky SCOTT, kterým je Bodik se už těší na zákazníky. Veškeré zboží jenž máme na e-shopu je fyzicky u nás skladem. Takže sezónka 2020 právě začíná.

Plný výkon už ve čtvrtek Plný výkon už ve čtvrtek Plný výkon už ve čtvrtek Plný výkon už ve čtvrtek

06/04/2020 06:00 SYNCROS Silverton SL a Bodik

Nová kola Syncros Silveston SL už má Bodik na svém modelu SCOTT Spark RC World Cup AXS. Už po prvním projetí je spokojená, neb dle ní, ty kola fakt jedou. Nás se však nelíbil střídmý dizajn kol a tak ke slovu opět přišly samolepky. Nápis SYNCROS na ráfku dostal žlutou barva, stejnou jako je rám a hnedle kola prokoukla. Doufáme že, závodní kolotoč MTB se brzy spustí, aby Bodik své nové náčiní mohl prověřit i v závodě.

SYNCROS Silverton SL a Bodik SYNCROS Silverton SL a Bodik SYNCROS Silverton SL a Bodik SYNCROS Silverton SL a Bodik

03/04/2020 06:00 SYNCROS Silverton SL

Vznik celokarbonových kol SYNCROS Silverston SL trval několik let. Inženýři a konstruktéři museli vymyslet výrobní proces, neb k výrobě karbonových komponentů jsou vždy potřeba formy. V počátku se k výrobě těchto kol používalo 31 forem a postupem času se počet zredukoval na 8. Hlavním kritériem bylo dosáhnutí co nejnižší hmotnost, což se podařilo. Samotný ráfek váží 286 gramů  a výplet v podobě karbonových špič, kterých je 20 váží 80g. Syncros pro konstrukci špic používá High Modulus třívrstvý karbon, který by měl být údajně o 35 % odolnější vůči nárazu než ocelové paprsky a to slibuje stálou stabilitu i při zlomení jednoho paprsku. Uvnitř karbonových kol jsou náby DT Swiss řady 190 s keramickými ložisky. Váhový limit těchto ultralehkých kol ( v páru 1250 gramů) je 130 Kg, takže jej používat nejenom hubeňouři.

SYNCROS Silverton SL SYNCROS Silverton SL SYNCROS Silverton SL SYNCROS Silverton SL

02/04/2020 06:00 Syncros Silverton SL

Značka Syncros patří firmě SCOTT již pár let a ta za tu dobu dokázala uvést i mnoho zajímavých komponentů pro MTB. Tím největším "špekem" byla dozajista kola Syncros Silverton SL, které měla mít premiéru v loňském roce. Bohužel se zjistilo, že pevnost na výšku neodpovídá požadavkům a tak kola putovala opět k inženýrům, aby je ještě vylepšili. Přepracovaná kola Syncros Silverton SL lze pořídit tedy až v letošní sezónce. Jedna z prvních majitelek tohoto MTB klenotu je i Bodik, která tak na těchto kolech vyrazí do své již jednadvacáté závodní sezónky horských kol v sedle značky SCOTT.

Syncros Silverton SL Syncros Silverton SL Syncros Silverton SL Syncros Silverton SL

01/04/2020 06:00 Doladění dizajnu SCOTT

Občas má zákazník pocit, že dizajn kola SCOTT není dle jeho představ. Přesně to se ozvalo, od zákazníka, který si objednal e bike SCOTT Aspect 940, kterému připadalo, že rám kola je takový fádní. Co s tím? My si vždycky poradíme, aby byl zákazník spokojený a tak přišly na řadu samolepky. Ty byly přesně v barvě, které byla i rámu. Udělali jsme nápis v červené barvě a kolo okamžitě prokouklo a zákazník byl spokojený.

Doladění dizajnu SCOTT Doladění dizajnu SCOTT Doladění dizajnu SCOTT Doladění dizajnu SCOTT
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0