« News

27/07/2021 06:00 Mít kolo jako Nino – 3

Co se týká odpružení, tedy přední vidlice a zadního tlumiče, tak ty jsou u sériového kola stejná jako má i Nino Schurter. Ten je známý tím, že chce mít na svém kole vždy ty nejlehčí komponenty a tak by každý předpokládal, že poveze top model vidlice Rock Shox SID SL, která váží pouhých 1 493 gramů. Omyl. Nino raději nasadí těžší vidlici Rock Shos SID Ultimate RD3 jenž váží 1 537 gramů, ale oproti top modelu disponuje zdvihem 120 mm. Jediné, co si budete muset dokoupit jsou stříbrné polepy na vidlici, protože na sériovém kole jsou polepy ve žluté barvě a Nino je má stříbrné. Polepy Vás přijdou i s poštovným cca na 500 Kč, takže cena laděného kola je nyní 256 790 Kč.

Mít kolo jako Nino – 3 Mít kolo jako Nino – 3 Mít kolo jako Nino – 3 Mít kolo jako Nino – 3

26/07/2021 06:00 Bodik ve stříbře

Další díl největšího seriálu závodů horských kol KPŽ neboli Kolo pro život se konal v sobotu v Berouně, tedy na rodné hroudě Bodika. A tak si Bodik a Pulpis nejprve odbyli povinnosti při organizování Junior Trophy a pak skočili do sedel svých kol SCOTT. Oba dva dojeli za příšerného vedra do cíle na slušných pozicích. Pulpis byl 28 a Bodik druhý, takže bral stříbrnou placku.

Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře

21/07/2021 06:00 Mít kolo jako Nino – 2

Takže jako základ pro získání kola SCOTT Spark jako Nino Schurter je dobré zvolit model SCOTT Spark RC World Cup EVO AXS, který je ve stejném barevném provedení jako má Nino. Ovšem ten rám bohužel není totožný. Nino má totiž rám z těch nejlehčích karbonových vlákem, která jsou označena HMX SL, zatímco zmiňované celé kolo disponuje rámem pouze z vláken HMX. Lze koupit i rámový set s vidlicí a tlumičem, ale i ten je z vláken HMX. Hold tady se bude muset udělat kompromis, neb rám v barevné hávu jako má Nino s vlákny HMX SL prostě není možné pořídit. I tak první investice bude dosti vysoká, neb kolo přijde na 256 290 Kč.

Mít kolo jako Nino – 2 Mít kolo jako Nino – 2 Mít kolo jako Nino – 2 Mít kolo jako Nino – 2

20/07/2021 06:00 Mít kolo jako Nino - 1

Mít tak jednou kolo jako nejúspěšnější biker všech dob. Tím je samozřejmě Nino Schurter, která má kompletní sbírku olympijských medailí, osm titulů mistra světa a sedmkráte ovládl i Světový pohár v celkovém hodnocení. A tak nás napadlo zkusit hodit do kalkulačky na kolik by to asi přišlo, kdybychom chtěli co nejvíce podobné kolo jako před nedávnem představila značka SCOTT, čímž je nová generace modelu SCOTT Spark. Tak jdeme na to.

Mít kolo jako Nino - 1 Mít kolo jako Nino - 1 Mít kolo jako Nino - 1 Mít kolo jako Nino - 1

19/07/2021 06:35 Bodik v bronzu

V Dobříši se kiónal v sobotu další díl největšího seriálu závodů horských kol Kolopro život. Počasí nebylo zrovna moc přívětívé a hrozící bouřky mnohé odradily. Né však Bodika a Pulpise, kteří se postavili na start. Na kole SCOTT Spark RC World Cup nakonec Bodik dokázal vyzávodit třetí flrk, takže jsme domů vezli bronzovou placku.

Bodik v bronzu Bodik v bronzu Bodik v bronzu Bodik v bronzu Bodik v bronzu Bodik v bronzu Bodik v bronzu Bodik v bronzu

14/07/2021 06:00 SCOTT Spark jako u Nina

S představením nového modelu SCOTT Spark se zvedl zájem o tuto novinku. Fajnšmekři by navíc rádi měli kolo stejné jako má Nino Schurter. A právě pro rok 2022 má SCOTT v nabídce tři na první pohled totožné modely, jako má právě Nino. Top modelem je SCOTT Spark RC World Cup EVO AXS, který přijde na úctyhodných 256 290 Kč. Pod ním je SCOTT Spark RC Word Cup AXS s cenovkou 213 590 Kč a konečně do třetice tu máme model SCOTT Spark RC Team Issue AXS za 133 490. Všechny tři verze mají karbonový rám a řazení v elektrice. Tak a teď jen si vybrat.

SCOTT Spark jako u Nina SCOTT Spark jako u Nina SCOTT Spark jako u Nina SCOTT Spark jako u Nina

13/07/2021 06:00 SCOTT Supersonic

Letos byla v kolekci speciální edice nazvaná SCOTT Supersonic, která obsahovala několik rámových sad a k tomu do barvy i něco doplňků. Ostatně v této variantě absolvoval team SCOTT- Sram závody v Novém Městě na Moravě. Řada Supersonic pokračuje i v roce 2022 a opět bude možnost si pořídit limitované rukavice, přilbu i tretry. V těchto novinkách pojede v Japonsku jak Nino, tak i Kate, která díky pravidlům o reklamě tomu musí odložit přilbici v dizajnu Red Bullu.

SCOTT Supersonic SCOTT Supersonic SCOTT Supersonic SCOTT Supersonic SCOTT Supersonic SCOTT Supersonic

12/07/2021 06:00 SCOTT Spark Supersonic pro Tokio

Včera byly zveřejněny modely nových SCOTT Sparků, na kterých se olympiády v Japonsku zúčastní Nino Schurter a Kate Courtney. Samozřejmě že rámy mají jmenovky svých pilotů a Kate má pod sedlem i vlajku USA. Co se rámu týče, tak se jedná o verzi SCOTT Spark Supersonic, ale trošku jinou barevnou kombinaci, nežli byl ten letošní Supersonic. Co ale zůstává stejné, je to, že tento model nelze pořídit jako celé kolo, ale v prodeji bude pouze set rám s vidlicí.

SCOTT Spark Supersonic pro Tokio SCOTT Spark Supersonic pro Tokio SCOTT Spark Supersonic pro Tokio SCOTT Spark Supersonic pro Tokio SCOTT Spark Supersonic pro Tokio SCOTT Spark Supersonic pro Tokio SCOTT Spark Supersonic pro Tokio SCOTT Spark Supersonic pro Tokio SCOTT Spark Supersonic pro Tokio

09/07/2021 06:00 Nový Spark na vlastní kůži – díl osmý

Řádně prověřen a výsledek je výborný. SCOTT svým novým modelem SCOTT Spark utekl konkurenci o pořádný kus. V době, kdy se s inovacemi a novými řešeními už moc nepočítá, SCOTT dokázal, že tahle značka i v budoucnosti bude hrát první housle. Na novém modelu SCOTT Spark jsem našel pouze dvě „mouchy“. Tou první byla teleskopická sedlovka FOX pouze s dvěma polohami, ale na to si jezdec zvykne. Druhou věcí, která by zasloužila poladit byly úchyty na kokpitu řídítek pro brzdové hadice. Ty byly ke karbonovému kombu přilepeny oboustrannou páskou, takže při vedrech, která byla v Leogangu měla tendenci se odlepovat. Ale to se dá vyřešit pořádným lepidlem. No prostě za mě nový SCOTT Spark má výbornou.

Nový Spark na vlastní kůži – díl osmý Nový Spark na vlastní kůži – díl osmý Nový Spark na vlastní kůži – díl osmý Nový Spark na vlastní kůži – díl osmý

08/07/2021 06:00 Nový Spark na vlastní kůži – díl sedmý

Na testovačce nového modelu SCOTT Spark v Leogangu byl k vidění nejen průhledný rám nového generace ale mohli jste vzít do ruku i jednotlivé díly, které mají na svědomí pohyb tlumiče uvnitř rámu. Tento systém je poupraveným od SCOTTem zakoupené značky Bolt a je zcela originální. I díky tomuto uložení dělá rám modelu SCOTT Spark se zdvihem 120mm nejlehčí rám v současnosti na trhu.

Nový Spark na vlastní kůži – díl sedmý Nový Spark na vlastní kůži – díl sedmý Nový Spark na vlastní kůži – díl sedmý Nový Spark na vlastní kůži – díl sedmý
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0