« News

30/05/2023 06:00 Nino zase zlatý

Před blížícím se druhým dílem Světového poháru horských kol, který se pojede 11.6 ve Švýcarsku v Lenzerheide si Nino Schurter otestoval svoji kondici v další díle seriálu závodů OKK Bike Revolution. Tentokráte jako první dojel v Engelbergu, takže to vypadá, že Nino bude horkým favoritem pro další závod SP. Gratulace

Nino zase zlatý Nino zase zlatý Nino zase zlatý Nino zase zlatý Nino zase zlatý Nino zase zlatý Nino zase zlatý Nino zase zlatý

29/05/2023 06:00 Nová DH trať na DM

Víkend bez závodů nám dal možnost provětrat naše SCOTT Ransomy a zajet si opět do bikeparku Tral Park Dolní Morava. Tam totiž nově otevřeli dowhillovou trať, což byla výzva pro našeho zlosyna. Kompletně všechny skoky (a že jich tam je) naskákal a hrozně ho to bavilo. My s Bodikem jezdili pouze červenou lajnu, která byla jako vždy vzorně upravena. Takže pokud jste ještě na DM nebyli, tak máte od nás tip na víkend.

Nová DH trať na DM Nová DH trať na DM Nová DH trať na DM Nová DH trať na DM

25/05/2023 06:00 Představec SYNCROS na silničku

Pro milovníky silniček bychom tu měli skladem jeden luxusní představec Syncros RR iC 1,5 v délce 110 mm. Tento krasavec nabízí jezdci či mechanikovi možnost výměny bez přerušení kabelu diskové brzdy. Odnímatelná krytka umožňuje snadný přístup, magnetické víčko dolaďuje minimalistický vzhled. Cenovka ofíko je 4 200 Kč ale my tento jediný kousek máme za pouhých 2 200 Kč. Takže kdyby někdo ze žiletkářů po něm toužil, nechť nám písne.

Představec SYNCROS na silničku Představec SYNCROS na silničku Představec SYNCROS na silničku Představec SYNCROS na silničku

24/05/2023 06:00 Motul pro bikery

České zastoupení značky SCOTT vzalo do své nabídky další produkty, tentokráte z oblasti čištění a mazadel. Jde o produkty značky Motul, což francouzská firma, jenž byla založena už v roce 1853. Specializuje se především na oleje, ale ve své nabídce má i produkty přímo pro bikery označenou jako Bike Care. Ta obsahuje jak čistidla, tak oleje na namazání, lešticí produkty, a dokonce i tmel do bezdušového systému. My jsme dostali něco vzorečků, abychom je otestovali v praxi a jakmile je porovnáme s konkurencí, uděláme závěry.

Motul pro bikery Motul pro bikery Motul pro bikery Motul pro bikery Motul pro bikery Motul pro bikery Motul pro bikery Motul pro bikery

22/05/2023 06:00 Víkend v sedle

V sobotu jsme opět byli na druhém dílu největšího seriálu závodů horských kol KPŽ neboli Kolo pro život. Na start se postavil jak Pulpis, tak i Bodik. Zlosynovi to moc nesedlo a tak do cíle dojel pouze Bodik na pátém místě. V neděli jsme si však všichni zlepšili náladu, když jsme vyměnili kola SCOTT Spark a Scale za modely SCOTT Ransom a vyrazili do bikeparku na Dolní Moravu. Není nad to strávit víkend v sedle.

Víkend v sedle Víkend v sedle Víkend v sedle Víkend v sedle Víkend v sedle Víkend v sedle Víkend v sedle Víkend v sedle

17/05/2023 06:00 Nezapomínejte na servis

Sezóna se rozjíždí a tak mnozí bikeři až teprve nyní zjišťují, že by bylo dobré nechat oservisovat svůj stroj. Běžný servis si většina zvládne udělat doma, ale péči o odpružení, tedy o vidlici a tlumič docela dost zanedbávají. Přitom výrobci doporučijí například u vidlic udělat malý servis po 50 provozních hodinách a velký servis po 200 hodinách. To bohužel dodržuje jen malá část bikerů a ti ostatní jsou potom nemile překvapeni, co může napáchat zanedbání pravidelného servisu. Přitom stačí tak málo - akorát nám svů bike přivést a my se o něho postaráme.

Nezapomínejte na servis Nezapomínejte na servis Nezapomínejte na servis Nezapomínejte na servis

16/05/2023 06:00 Pevňák a celopéro s TwinLockem

V NMnM bylo k vidění několik premiér a jednou z nich byl bike stáje Jumbo-Visma, kterým je bike Cervélo ZFS . Jedná se o novinku od značky, která se věnuje hlavně silničním kolům. Inženýři na tomto modelu však udělali neskutečnou věc, aby vyhověli pravidlům světového poháru, které stanoví, že závodník musí mít na XCC a XCO stejný rám. Vymysleli totiž LinkLock, což je relativně jednoduchý kus CNC obráběného hliníku řady 7000, navržený tak, aby vyhovoval specifickým zatížením působícím na rám při závodech v terénu, aniž by došlo k žádnému pohybu nebo ztrátě energie jezdce. Prostě stačí vymontovat tlumič a dát místo něho duralovou náhradu. Rázem je z celopéra pevňák. Jo a ještě jedna zajímavost, že pro ovládání odpružení používají Jumbo-Visma páčku TwinLock od značky SCOTT.

Pevňák a celopéro s TwinLockem Pevňák a celopéro s TwinLockem Pevňák a celopéro s TwinLockem Pevňák a celopéro s TwinLockem

15/05/2023 06:00 Nino třetí

Prvním závodem Světového pohárů horských kol 2023 bylo klání v Novém Městě na Moravě, kde samozřejmě nechyběl ani legendární Nino Schurter. Ten opět všem dokázal, že ačkoliv den předtím oslavil své 37 narozeniny, tak s ním stále musí počítat. V závodě na Vysočině předvedl super výkon a do cíle dojel na třetím místě, což v konkrurenci světové špičky je úžasné. Jen tak dál Nino.

Nino třetí Nino třetí Nino třetí Nino třetí

12/05/2023 06:00 Nino a třináctka

První elitní závod Světového poháru horských kol 2023 dneska začne short trackem. V 18:00 jedou ženy a v 18:45 pánové. Hlavní závod pak bude v neděli, kdy v 11:30 nejdříve dámy a ve 14:30 přijdou na řadu páni. Kompletní mančaft SCOTT Sram již potrénoval na trati a všichni se těší až to vypukne. Speciální to bude hlavně pro legendu MTB, kterou je Nino Schurter. Ten nechyběl na žádném závodu v NMnM a postaví se na start již po 13. V sobotu 13.5 navíc oslaví své narozeniny.

Nino a třináctka Nino a třináctka Nino a třináctka Nino a třináctka Nino a třináctka Nino a třináctka

11/05/2023 06:00 I Kate na ebiku

Díky závodům v městečku Chur se ve Švýcarsku sešla kompletní sestava teamu SCOTT - Sram a to včetně američanky Kate Courtney. Ta dostala od centrály i jeden dárek. Jedná se o ebike SCOTT Lumen SL, tedy o nejvyšší model ze třídy ebiků. Hnedle ho vyzkoušela a byla z něho moc nadšená. A pak že ebike jsou pro důchodce.

I Kate na ebiku I Kate na ebiku I Kate na ebiku I Kate na ebiku
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0