« News

10/08/2023 06:00 SCOTT Spark pro Nina

Je už tradicí, že na Mistrovství světa připraví centrále SCOTT pro Nina speciálně vydizajnované kolo. A nejinak tomu je i letos. Poprvé ho tak Nino představil včera při závodu štafet, kde finišoval pro celkové první místo. Dizanj jeho SCOTT Sparku odkazuje na legendární model SCOTT Endorphin, což byl první karbonový rám SCOTT. I když na oficiálních fotkách je na kole černá vidlice Rock Shox, tak v závodě používá Nino bílou vidlici, která má i bezdrátový systém ovládání Flight Attendant.

SCOTT Spark pro Nina SCOTT Spark pro Nina SCOTT Spark pro Nina SCOTT Spark pro Nina

09/08/2023 06:00 SCOTT Spark pro Kate

Mistrovství světa horských kol je skvělá příležitost pro uvedení nových modelů nebo nových dizajnů. Jedním takovým případem je i bike členky SCOTT Sram teamu Kate Courtney. Ta si osobně navrhla dizajn pro svůj SCOTT Spark RC Contessa na kterém již trénuje na trati ve Skotsku. Snad jí to přinese štěstí.

SCOTT Spark pro Kate SCOTT Spark pro Kate SCOTT Spark pro Kate SCOTT Spark pro Kate

08/08/2023 06:00 Oblíbené číslo Nina

Jestli má nyní Nino Schurter nějaké své oblíbené číslo, tak to určitě bude numero 34, které značí počet vítězství ve Světovém poháru horských kol v cross country. Toto číslo má nejen na svém biku SCOTT Spark, ale nově i na svém novém autě. (k dnešnímu dni jich má už 35) Každopádně v neděli by mohlo dojít ke změně, kdyby obhájil titul mistra světa. To by pak to číslo bylo jedenáctka. Doposud má na kontě dest titulů. Trať ve Skotsku bude technicky náročná a to by mohlo Ninovi sedět. No uvidíme.

Oblíbené číslo Nina Oblíbené číslo Nina Oblíbené číslo Nina Oblíbené číslo Nina

07/08/2023 06:00 Marine Cabirou v bronzu

V sobotu se ve Fort Williamu konalo mistrovství světa ve dowhillu. Jak jsme již zmínili, tak mezi ženami startovala i Marine Cabirou, která již několik jet jezdí na značce SCOTT a ve sjezdovém světě dělá reklamu dowhillovému speciálu SCOTT Gambler. Před závodem patřila k hlavním favoritkám a to nakonec i potvrdila, když dojela celkově s třetím nejrychlejším časem. Takže gratulace

Marine Cabirou v bronzu Marine Cabirou v bronzu Marine Cabirou v bronzu Marine Cabirou v bronzu

04/08/2023 06:00 SCOTT DH Factory na MS

O víkendu se koná v Glasgow Mistrovství světa horských kol, kde samozřejmě nebudou chybět ani bikeři sedlající značku SCOTT. Největší zájem bude jistě okolo obhájce titulu v XC, kterým je Nino Schurter. Zapomínat ale nesmíme i sjezdový team SCOTT DH Factory, který ve Fort William budou zastupovat Marine Cabirou a Dylan Levesque na speciálně barevně poladěných modelech SCOTT Gambler

SCOTT DH Factory na MS SCOTT DH Factory na MS SCOTT DH Factory na MS SCOTT DH Factory na MS SCOTT DH Factory na MS

02/08/2023 06:00 Twistloc Ultimate namontován

Tak jsme novinku, kterou je otočné vypínání vidlice a tlumiče od Rock Shox Twistloc Ultimate namontovali na ebike SCOTT. Vypínač disponuje třemi módy stejně jako TwinLock od SCOTTu. Co nám však chybělo jsou stavěcí šrouby pro doladění kroku lanka. V příbalu je totiž pouze jenom jeden stavěcí systém, který se vkládá mezi bowden. Otočný vypínač ale udělal krásně místo pro ovladač sedlovky AXS a celkově to vypadá mnohem „čistěji“

Twistloc Ultimate namontován Twistloc Ultimate namontován Twistloc Ultimate namontován Twistloc Ultimate namontován

01/08/2023 06:00 Twistloc Ultimate

Před pár dny odtajnila značka Rock Shox novou generaci odpružených vidlic SID. Spolu s nimi představila i nové ovládání Twistloc Ultimate, které supluje páčku TwinLock. Otočné vypínání Twistloc Ultimate umí jak tři polohy pro vidlici, tak i pro tlumič. Zdá se bude konečně řešení pro ty, kteří chtějí mít na biku bezdrátovou sedlovku Rock Shox Reverb AXS, která má ovládací páčku na levé straně pod řídítky právě tam, kde modely SCOTT mají svůj TwinLock. My už Twistloc Ultimate máme skladem a brzy ho prověříme.

Twistloc Ultimate Twistloc Ultimate Twistloc Ultimate Twistloc Ultimate

27/07/2023 06:00 V pátek 28.7 zavřeno

I o tomto víkendu pokračuje závodní sezónka i v největším seriálů závodů horských kol Kolo pro život a to je důvod, proč budeme mít v pátek 28.7 zavřeno. Musíme totiž postavit trať pro Junior Trophy, tentokráte na Zadově.

V pátek 28.7 zavřeno V pátek 28.7 zavřeno V pátek 28.7 zavřeno V pátek 28.7 zavřeno

24/07/2023 06:00 Pvní letošní zlatka

Nejtěžší trať v seriálu závodů horských kol Kola pro život je prý na Králičáku, kde se konaly závody právě o tomto víkendu. Na start se postavil i Bodik na svém kole SCOTT Spark RC World Cup AXS. Závod jí sedl a do cíle přijela na prvním místě, což znamenalo první letošní zlatou placku.

Pvní letošní zlatka Pvní letošní zlatka Pvní letošní zlatka Pvní letošní zlatka

17/07/2023 06:20 Bodikův návrat

Rok 2003 byl velice úspěšný - Bodikovi narodil náš zlosyn a podařilo se jí obhájit titul mistryně ČR ve sjezdu na Klínovci. A právě na tuto trať se Bodik po letech vrátil. Sice už ne sjezdovém kole, kterým byl dříve model SCOTT Octane DH, ale na modelu určeném pro enduro, což je SCOTT Ransom. Bodik si tak zavzpomínal na léta dávno minulé, když všichni řešili obávanou sekci Vancouver. Ta je nyní mnohem macatější a výrazně jezdecky náročnější. Inu časy se mění.

Bodikův návrat Bodikův návrat Bodikův návrat Bodikův návrat
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0