« News

19/05/2022 06:00 SCOTT Spark Martina Vidaurrera

Letos ještě neporažený Martin Vidaurrer ukazuje všem záda na kole SCOTT Spark RC World Cup. Ale jeho bike má zcela jiné komponenty nežli sériová verze. Na pozici vidlice je třeba Sr Suntour Axon-Werx 34 disponující zdvihem 120 mm. Místo komponentů SRAM vozí Martin konkurenční Shimano, takže sadu nejvyšší a sice XTR. Obutí mu zajišťuje německá značka Schwalbe. Teleskopická sedlovka je BikeYoke Divine SL, 80mm, kterou jsme v našem servisu měli možnost několikráte montovat a dle nás patří k nejlepším sedlovkám na trhu.

SCOTT Spark Martina Vidaurrera SCOTT Spark Martina Vidaurrera SCOTT Spark Martina Vidaurrera SCOTT Spark Martina Vidaurrera

17/05/2022 08:00 Tři zlata z SP 2022

Máme za sebou tři závody Světového poháru horských kol v cross country a pouze jeden muž si dokázal ze všech tří odvést zlatou medaili. Tím není nikdo jiný nežli Martin Vidaurre závodící v kategorii U23, který sedlá kolo SCOTT Spark RC World Cup. Mladík, kterému je 22 let pochází z Jižní Ameriky, přesněji z Chile, ale závodí za německou formaci Lexware MTB. Letos prozatím nenašel přemožitele a krásné koukat na to jak do cíle dojíždí po zadní kole. Že by nástupce Nina?

Tři zlata z SP 2022 Tři zlata z SP 2022 Tři zlata z SP 2022 Tři zlata z SP 2022

16/05/2022 06:00 Nino je borec

Včera všichni příznivci horské cyklistiky mohli sledovat jaký je Nino Schurter borec. Při třetím závodu Světového poháru, který se konal v Novém Městě na Moravě jezdec s jedničkou zase bojoval o vítězství. Bohužel pak se však stalo, že zadní kolo prorazil a musel do depa dojet na prázdném kole. Po opravě ale Nino předvedl něco neskutečného. Ztrátu přes minutu stáhl a opět dojel na čelo závodu. A co víc. Když docvakl první skupinku, hnedle zaútočil. Nakonec do cíle dojel na třetím místě, ale pro nás je největším borcem právě on. Kloubouk dolů.

Nino je borec Nino je borec Nino je borec Nino je borec

12/05/2022 06:00 V pátek 13.5 zavřeno

O víkendu pokračuje dalším podnikem v Mladé Boleslavi největší seriál závodů horských Kolo pro život, ve kterém my působíme už 16 let. Máme na starost stavbu a následné organizování Junior Trophy, což jsou závody pro bikerské naděje. A z tohoto důvodu budeme mít obchod v pátek párkrát uzavřený, abychom stihli postavit závodní dráhu. Takže tento pátek, tedy 13. 5 budeme mít zavřeno.

V pátek 13.5 zavřeno V pátek 13.5 zavřeno V pátek 13.5 zavřeno V pátek 13.5 zavřeno

11/05/2022 06:00 Ochranná sada na SCOTT Ransom

Nedávno jsme se tu zmínili, že značka Syncros poprvé nabízí sady ochranných samolepek, které mají za úkol ochránit lak biku. Zatím ho lze pořídit pouze pro model SCOTT Spark nebo SCOTT Ransom. A právě na SCOTT Ransom jsme zkusili aplikovat novou sadu. Jedná se poměrně tenkou, leč odolnou čirou fólii v lesklé barvě. Na archu jsou přesně vyřezány jednotlivé díly, které na plánku s očíslováním jednoduše zjistíte, kam dané samolepky patří. Takže nejdříve se musí řádně kolo umýt. Pak sundáte přední a zadní kolo, řetěz i kliky. Do rozprašovače si dáte vodu s mýdlem a jde se na to. Povrch orosíte, samolepku přiložíte a pomocí stěrky vytlačíte zbytky vody. Jednoduché. Samolepky přesně padnou na místa určení.

Ochranná sada na SCOTT Ransom Ochranná sada na SCOTT Ransom Ochranná sada na SCOTT Ransom Ochranná sada na SCOTT Ransom

10/05/2022 06:00 SYNCROS Silverton SL

Zajímavostí na druhém SP v Albstadtu bylo i to, že kompletní mančaft SCOTT- Sram team nasadil na své biky celokarbonová kola SYNCROS Silverton SL. Doposud jediným, respektive jedinou kdo tyto kola stále vozí je Kate Courtney, zatímco Nino Schurter, Lars Forster či  mladík Andri Frischknecht jezdili kola s klasickými dráty. V Německu však všichni nasadili karbonové kousky. A nebyli jediní. Vítěz druhého svěťáku Tom Pidlock totiž používá stejná celocarbonová kola od značky Syncros

SYNCROS Silverton SL SYNCROS Silverton SL SYNCROS Silverton SL SYNCROS Silverton SL

09/05/2022 06:00 Nino stříbrný

Ve druhém dílu Světového poháru horských kol v cross country, který se konal v německé Albstadtu se Nino Schurter po parádní třetím místem z pátečního short tracku pokusil zaútočit na 34. vítězství. Bohužel mu tento záměr překazil Tom Pidcock, který ve třetím kole Ninovo odjel. I tak ale Nino vybojoval krásné druhé místo a celý team SCOTT Sram mohl zapít závodní víkend v Německu pořádným škopkem piva.

Nino stříbrný Nino stříbrný Nino stříbrný Nino stříbrný

06/05/2022 06:00 SP číslo dvě

Po měsíci co Nino dokázal zvítězit v Brazílii se koná další závod Světového poháru horských kol, tentokráte v německém Albstadtu. A právě Nino na svém kole SCOTT Spark RC World Cup bude tady mít první příležitost se stát v případě výhry bikerem s nejvyšším počtem vítězství ve Světovém poháru v cross country. Nyní jich má kontě 33 stejně jako Julien Absalon a tak všichni fandové značky SCOTT a Nina budou jistě v neděli držet palečky, ať se mu to povede.

SP číslo dvě SP číslo dvě SP číslo dvě SP číslo dvě

04/05/2022 06:00 Ochranné samolepky

Značka Syncros má nově v nabídce sady ochranných samolepek na rámy SCOTT. Pokud máte model SCOTTT Spark či SCOTT Ransom a chcete ochránit rám před škrábanci, tak máte šanci. V sadě jsou přesně vyřezané díly, které dle návodu nalepíte na určená místa. Součástí balení je i stěrka, kterou použijete při vytlačovaní vody. Samolepky se totiž aplikují na vodou postříkané místo, aby nebyly pod samolepkou nežádoucí bublinky.

Ochranné samolepky Ochranné samolepky Ochranné samolepky Ochranné samolepky

03/05/2022 06:00 Kashima na Ransoma

Náš zákazník, náš pán platí i u nás. Důkazem je majitel nového modelu SCOTT Ransom 910, kterému se zdál jeho nový stroj takový nevýrazný. Ok, nejdříve jsme mu nechali vyříznout z fluo samolepky nové nápisy na rám. On ale vyslovil přání, jestli by nešlo nějak zařídit, aby vidlice dostala zlaté nohy. Dát celou novou vidlici by však stálo moc peněz a tak jsme mu vyměnili pouze kluzáky. Kashima je tak na jeho kole a on je spokojený.

Kashima na Ransoma Kashima na Ransoma Kashima na Ransoma Kashima na Ransoma
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0