« News

13/09/2022 06:00 Flo desátý na Red Bull Hardline

Trať pro nejtěžší závod ve sjezdu Red Bull Hardline, který se vždy koná na svazích Wales’s Dyfi Valley, má jako vždy na svědomí legendární downhiller Dan Atherton. Ostatně první ročník se konal již v roce 2014. Samotná trať je opravdu výživná. Tvoří jí například obří skoky o délce skoro 30 metrů na které biker jede v rychlosti 70 km/h. Na této akcičce nechyběli ani jezdci teamu SCOTT DH Factory na svých kolech SCOTT Gambler. Nejlepšího umístění dosáhl Florent Peyat, když dokázal zalítnout do top desítky.

Flo desátý  na Red Bull Hardline Flo desátý  na Red Bull Hardline Flo desátý  na Red Bull Hardline Flo desátý  na Red Bull Hardline Flo desátý  na Red Bull Hardline

12/09/2022 06:00 Bramborový Bodik

Další závodem Kola pro život byla Plzeňská padesátka. Bodik tentokráte na své biku SCOTT Spark RC Word Cup EVO zvolil delší trať, označovanou jako trasa B. Za proměnlivého počasí nakonec v cíli bere Bodik tolik nepopulární bramborovou medaili. Nevadí, snad to příště bude lepší.

Bramborový Bodik Bramborový Bodik Bramborový Bodik Bramborový Bodik

05/09/2022 06:00 Nino celkový vítěz SP

Poslední závod Světového poháru horských kol se konal v italském středisku Val di Sole a všichni byli zvědaví jak to celé dopadne. Nino Schurter totiž musel dojet minimálně na osmém místě, aby se stal celkovým vítězem. Jenomže Nino je bojovník a tak se snažil i vítězství v závodě. Bohužel nepodařilo se mu stáhnout náskok prvního závodníka a tak Nino dojel na druhém místě. Nino Schurter se tak stal celkovým vítěze SP 2022.

Nino celkový vítěz SP Nino celkový vítěz SP Nino celkový vítěz SP Nino celkový vítěz SP

31/08/2022 06:00 Desítka Nina

La DECIMA je ve světě sportu něco neuvěřitelného a vynikajícího. Legenda moto sportu - Valentino Rossi dosáhl devět titulů mistra světa. Snažil se o desátý, ale nepovedlo se mu to. Fenomenální sjezdařka Anne Caroline Chaussonová získala devět titulů mistryně světa DH. Desítku taky nedala. Devět titulů Ligy mistrů měl na kontě  Real Madrid celých dvanáct let, než se mu podařilo dosáhnout desítky. Takže víkendový desátý titul mistra světa v MTB dělá z Nina Schurtra tu největší legendu nejen v MTB ale v celém sportovním světě

Desítka Nina Desítka Nina Desítka Nina Desítka Nina Desítka Nina

30/08/2022 06:00 TwinLock podle Dangerholma

SCOTT letošní rok představil novou generaci třípolohové páčky TwinLock, kterou lze současně nejen vypínat jak tlumič, tak vidlici, ale i ovládat teleskopickou sedlovku. Páčka měla premiéru na nových modelech SCOTT Spark. Přesto se najdou tací, kterým nový model páčky nevyhovuje. Ti pak mají možnost buďto zvolit konkurenci (například páčku z produkce DT Swiss) nebo si jí upravit. A právě tou druhou cestou šel známý ladič kol ze Švédska Gustav Gullholm neboli Dangerholm. Tenhle maník, kterému je 33 let a pracuje v obchodě s koly se rozhodl postavit si svůj vlastní TwinLock. Vzal tak páčky TwinLock z roku 2017,2019 a 2022 a pomocí pilníku a dalšího nářadí se mu podařilo udělat origo bágo páčku

TwinLock podle Dangerholma TwinLock podle Dangerholma TwinLock podle Dangerholma TwinLock podle Dangerholma

29/08/2022 06:00 Nino mistrem už po desáté

Poslední závod letošním Mistrovství světa horských kol v Les Gest to bylo něco. Na technickém okruhu se skoky si o duhový dres rozdali nejlepší bikeři planety. Od začátku diktoval tempo biker na kole SCOTT Spark a tím není nikdo jiný nežli legenda tohoto sportu Nino Schurter. Ten i přes jeden pád dokázal opět světu, že s ním musí všichni počítat a dojel si pro svůj desátý titul. I příští rok tak bude vozit bílý dres s duhovou trikolórou. Obrovská gratulace.
 

Nino mistrem už po desáté Nino mistrem už po desáté Nino mistrem už po desáté Nino mistrem už po desáté

26/08/2022 06:00 Dizajnový Gambleři

Bývá zvykem že na Mistrovství světa horských kol si mnozí závodníci nechávají udělat speciální dizajn svých biků. A nejinak tomu je i letos v Les Gets. Trojička sjezdařů dva páni Dean Lucas, Dylan Levesque a jedna slečna Marine Cabirou z teamu SCOTT DH Factory předvedla ve včerejší kvaldě své stroje SCOTT Gambler v origo bágo dizajnu. Dříve taková sranda stála poměrně dost peněz, protože se to provádělo airbrush technikou, ale nyní se technologie výrazně změnila. Stejně jako u tuningových aut se totiž využívají wrap fólie. Takže nový dizajn jsou vlastě pouze dokonale provedené polepy.

Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři

25/08/2022 06:00 Nino v duhovém

Světový šampionát horských kol ve francouzském Les Gets začal včera v 12:30 a to závodem štafet. Nejrychlejší štafeta byla partička švýcarských bikerů, kde finišoval Nino Schurter na svém kole SCOTT Spark World Cup a novou přehazovačkou Eagle SL AXS. Přestože před cílem stihl píchnout zadní kolo, tak zvítězil. Na podium tak přebral další duhový dres i když o ten cennější bude bojovat až v neděli.  

Nino v duhovém Nino v duhovém Nino v duhovém Nino v duhovém

24/08/2022 07:00 Nino a nový Eagle SL AXS

Dneškem začalo Mistrovství světa horských kol, které hostí horské středisko Les Gets, kde samozřejmě nechybí ani dosud úřadující mistr světa Nino Schurter. Ten už hledá ty nejrychlejší stopy na trati. S podivem nemá svůj bike SCOTT Spark ve svém letošním černém dizajnu, ale sedlá model v klasických barvách. Možná to bude tím,že testuje novou generaci bezdrátového řazení Eagle SL AXS. Nová přehazovačka se bude montovat přímo na zadní osu, takže klasická patka už nebude potřeba. Novinku si poprvé Nino vyzkoušel na SP v Novém Městě na Moravě, ale SRAM si nepřál jakékoliv zveřejnění fotek. V Les Gets ale tuto novinku už ofíko Nino poveze.

 Nino a nový Eagle SL AXS  Nino a nový Eagle SL AXS  Nino a nový Eagle SL AXS  Nino a nový Eagle SL AXS

22/08/2022 06:00 Bodik zase ve stříbře

Největší seriál závodů horských kol KPŽ neboli Kolo pro život pokračoval v sobotu v nedalé Chrudimi. Na téměř domácí trati se Bodik pokusil obhájit svá minulá vítězství. Pomoc jí tentokráte měl i Pulpis, který jí dělal domestika. Bodik v dusnu ale nakonec na svém kole SCOTT Spark RC World Cup AXS Evo dojel "pouze" na druhém místě, takže bere stříbrnou placku. Tak snad za rok.

Bodik zase ve stříbře Bodik zase ve stříbře Bodik zase ve stříbře Bodik zase ve stříbře
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0