otvírací doba
Pondělí 9-12     13-17
Úterý 9-12     13-17
Středa 9-12     13-17
Čtvrtek 9-12     13-17
Pátek 9-12     13-17
Sobota ZAVŘENO
Neděle ZAVŘENO
vzpomínka na MS
kontakt
Martin Půlpán
Lonkova 470
530 09 Pardubice
mobil: 608 537 637
mail: scott@scottmtb.cz
Skype: pulpi9

« Vychytávky

09/07/2013 06:00 Vychytávky - držák na číslo II

Dalším způsobem jak připevnit závodní číslo na kolo je pomocí plastových objímek. Ty nám zajistí, že tabulka bude ještě před bovdeny a nebude tak omezovat případné zatáčení. Stačí k tomu použít dvě obyčejné plastové objímky, na nichž jsou bílé odrazky, které se dodávají ke každému novému kolo. Stačí demontovat odrazku a pak objímku použít jako držák pro startovní numero.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

11/06/2013 07:00 Vychytávka - držák čísla

Všichni závoďáci to jistě znají. Na každých závodech totiž řeší, jak upevnit startovní tabulku s číslem. Pravda ono to není nic složitého. Jenomže když na trati hrozí bláto, tak je pak velké nebezpečí, že elektrikářské pásky, jimiž je tabulka připevněna k řidítkům, vydřou na řidítkách v laku či eloxu nechtěnou památku. Na Orlíku biker Ruda tento problém vyřešil šalamounsky. Použil elektrikářské pásky, dvě podložky a dva kousky bovdenu. Pásku přetáhl přes tělo brzdy, utáhl a na volný konec navlékl kousek bovdenu. Před bovden pak číslo a na něj plastovou podložku. To vše zajisti druhou elektrikářskou páskou. Tabulka se startovním numerem se tímto dostala pěkně před kokpit jeho biku a jeho nová řidítka budou v pohodě i při průjezdu tím největším marastem. Jednoduché a plně funkční.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

28/02/2013 06:00 Vychytávka - Ctirad a blikačky SCOTT

A po delším čase tu máme zase jeden zlepšováček. Nadšený biker Ctirad totiž originálním způsobem pojal připevnění blikaček SCOTT. Ty jsou zamýšleny přichytit na kolo převlečením oka na tělo blikačky. Ctiradovi se však tento způsob zdál poněkud nejistý a jelikož nechtěl o krásné blikačky přijít, tím že by si o ně například nechtěně štrejchl a tím je uvolnil. A tak okem blikačky protáhl kompletně celé její tělo. Tento způsob uchycení je rozhodně bezpečnější oproti případné ztrátě a neubírá ani na funkčnosti osvětlení. Na obrázku numero čtyři je jak Ctiradovo řešení a tak i ofíko uchycení.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

08/08/2012 06:00 Vychytávka - pilník a vytahaný převodníky

Jednoho dne zjistil biker Petr, že jeho řetěz je po x letech už tak vytahaný, že mu začíná přeskakovat nejen na kazetě, ale i na předním převodníku. Koupil tedy nový řetěz i kazetu a hnedle je namontoval. Jenomže jeho kolo volalo i po výměně předních dvou převodníků. Petr však rozhodl, že takto né! Prozkoumal stav předních zubů a prudce se zamyslel. Potom bafl do ruky pilník a propiloval mezeru mezi každým zubem. Po hoďce práce byly převodníky jako nové a světe div se krásně rozuměly si i s novým řetězem. Petr tak díky svému zlepšováku ušetřil nemalý peníz za nové placky. Inu je to koumák

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

20/12/2011 06:00 Vychytávka - Lock Out za pár kaček

Příznivec značky SCOTT a bajker Libor nám opět poslal zajímavou vychytávku. Tentokráte jak si na odpružené vidlici za pár kaček udělat Lock Out, pro případ, že chcete třebas trénovat v zimě na silnici. Takže zde je postup - dojdeš do OBI, koupíš umělohmotnou trubku pro vedeni elektrokabelů průměru 25mm, uřízneš přesně kolmo dva stejné kousky (pro šikovné), rozřízneš podélně, nasadíš na kluzáky a zajistíš elektropáskou. Doba montáže po nácviku cca minuta. Jediný zádrhel je v určení správné délky trubičky dle konkrétní vidlice. Trubička se musí zastrčit pod těsnění a dorazit směrem dolů až na pevné vnitřní těsnění a následně udělat trubička dlouhá přesně pod korunku, aby nedocházelo k žádnému pohybu při jízdě po nerovnostech. Tím se eliminují dynamické rázy trubičky do vnitřního těsnění a zmenší se riziko poškození. Tento Lock Out přišel přesně na 80 kaček.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

12/08/2011 06:00 Vychytávka se středem

Již delší dobu jsme zde neměli nějakou tu vychytávku do naší vychytávačské sekce. V dnešní době kdy většina výrobců kol používá na své top modely bez závitová středová složení označována press fit by se asi kde kdo divil, že tento systém jeden panáček z Pardubek používá již patnáct let. Ano je tak. Biker a kutil v jedné osobě, který si již udělat celopérko i ze své Ukrajiny předběhl všechny světové vývojáře. Milan totiž u svého dopravního prostředku měl ve středové mufně poněkud unavené závity, takže klasické šroubovací misky zde odmítaly držet. A tak přišla na řadu vrtačka,kterou se udělaly dvě dírky. Ty se opatřily závitem a zbývalo pouze nasunout zapouzdřenou osu do rámu. Pomocí dvou imbusových šroubů ve vyvrtaných dírkách se osa zaaretovala. S takto zapouzdřenou středovou osou jezdí Milan již patnáct let do kolbenky bez jediného problému. Inu zlaté české ručičky.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

09/10/2009 06:00 Vychytávka aneb pružinky z ventilku

Dnešní vychytávku má na svědomí biker Luboš, který jako správný ortodoxní příznivec značky SCOTT sedlá kolo Genius. To mělo ve výbavě i kola z produkce Mavicu. Bohužel po nějakém čase mu zadní nába jeho Crossride začala unášet řetěz, což se Lubošovi vůbec nelíbilo. Kolečko tedy umyl a provedl rozborku náby. Zde zjistil, že standardní pružinky, jenž ovládají praporky volnoběžky jsou jaksi nedostačující a trošku i unavené. A jelikož je Luboš koumák, začal slídit, čím že by se daly pružinky nahradit. A napadlo ho zkusit tam dát pružinku z moto ventilku. Trošku sice vypreparovanou pružinku musel zkrátit, ale jinak průměrově padla do systému oříšku Mavic Crossride jako ulitá. A jelikož je celkově silnější, má díky tomu Lubošova zadní náby krásně ladný zvuk podobný jako mají rohatkové systémy od DT Swiss. S takto upravenou nábou jezdí již druhý rok a zatím žádný problémek

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

16/09/2009 07:23 Vychytávka z Praloup - Kryty na vidlici


I na šampionátu ve Francii se našlo pár dobrých nápadů. Jeden z nich byl na kole francouzského jezdce Alaina Coessina De La Fosse. Tento chlapík ve snaze ochránit nohy své nové vidlice Fox vymyslel origo bágo krytky. Jako materiál použil tvrzené PVC s imitací carbonu, které nahřál aby jej uvedl do tvaru kopírující nohy vidlice. Dále vytvaroval na krytce i čtyři poutka, díky nimž pak lze za pomocí elektrikářský pásku lze připevnit krytku na nohu vidlice. Ve finále pak na podomácky vytvořenou ochranu nohou vidlice ještě opatřil stikerkami, takže konečný vzhled vypadá velice zdařile.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

31/08/2009 08:30 Vychytávka aneb pumpička na vidlici

Dobrý nápad jsem zaregistroval na závodu KPŽ z Karlových Varů. V cíli jsem si všiml, jak závodník Jan Bednár vyřešil problém kam s pumpičkou. Nechtěl vozit ty miniaturní hustilky, s kterými nežli člověk nafouká je konec nadějí. Jenomže větší pumpa nebyla kam namontovat. A tak Honzu napadlo že by jí mohl dát na přední vidlici. Za pomoci stahovacích elektrikářských pásků tak připevnil nosič hustilky k noze vidlice. Pak už stačilo vložit pumpičku do držáků a zajistit jí páskem se suchým zipem, aby nevypadla. Hustilku má tak stále na očích a v případě defektu s ní nafučí opravené kolo za pár pikosekund.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

17/08/2009 06:00 Vychytávka aneb konvertor pro wapku

O super wapce jsem datlovat již vloni zde a zde. Očistu mobilní wapkou jsem si tak oblíbil, že jsem jí začal využívat nejen na závodech,ale i při mytí kol před naším krámkem SCOTT Veloservis. Problém byl však s napájením neb wapka funguje při zapojení do cigaretové zásuvku ve vozidle. S obavou abych nevymlátil baterii, tak jsem raději vždy natočil automobil. Na stejnou zásuvku mám však i ledničku, ke které mám i konvertor pro případné zapojení do sítě 220V. No a tak jsem využil právě tento konvertor do kterého jsem zasunul napájecí kabel wapky. Tímto lze pak využívat umývací aparát bez potřeby vozidla.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule
Strana: 1 2 3 4 5 následující »
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0