« News

05/12/2022 06:00 SCOTT Lumen a TQ

Doposud používal SCOTT pro své ekola motor BOSCH. V případě nového modelu SCOTT Lumen sáhl SCOTT po výrobku německé značky TQ. Tuto firmu založili dva obchodní partneři pod názvem Technologie in Qualität v Bavorsku 1994 a hnedle se začali specializovat na elektrické komponenty napříč průmyslovým odvětví. V dnešní době firma TQ čítá 1 700 zaměstnanců v 14 pobočkách. Stala se nejlepší německou odbornou firmou v oblasti elektronických produktů v robotice, vestavěných systémech, automatizace, zdravotnické technologii a v leteckém a kosmickém oboru Jejich motory vynikají především nízkou hmotností, což je 1,8 kg a tak není divu že technologie TQ najdete v lunárních modulech i chirurgických robotech.

SCOTT Lumen a TQ SCOTT Lumen a TQ SCOTT Lumen a TQ SCOTT Lumen a TQ

02/12/2022 06:00 SCOTT Lumen eRIDE

Včera SCOTT odtajnil svůj nový model ebiku, který vychází z nové generace SCOTT Spark. Na první pohled ani nepoznáte, že se jedná o ebika. Navíc SCOTT si dal záležet, aby nový Lumen byl co nejlehčí a to se povedlo. V top verzi, tedy SCOTT Lumen 900 SL má pouhých 15,5 kg. V nabídce budou tři verze pro pány a jedna pro dámy. Všechny modely SCOTT Lumen mají celokarbové rámy a kompletní komponentovou skladbu najdete v kolonce SCOTT 2023

SCOTT Lumen eRIDE SCOTT Lumen eRIDE SCOTT Lumen eRIDE SCOTT Lumen eRIDE

01/12/2022 06:00 Novinka SCOTT

Kdo si myslel, že kolekce SCOTT 2023 je kompletní, tak byl na omylu. SCOTT právě dnes v 16:00 odtajní svojí největší novinku pro rok 2023. Ta se jmenuje Lumen a bude je jednat o ebika. Takže více už zítra.
 

Novinka SCOTT Novinka SCOTT Novinka SCOTT Novinka SCOTT

29/11/2022 06:00 Vercajk sebou

V dnešní době by měl sebou nářadíčko vozit každý biker. Jenomže někteří tak nečiní a pak toho litují. Přitom se vercajk dá tak krásně schovat, že ho na kole na první pohled ani neuvidíte. Nám se zalíbilo řešení od konkurenční značky Giant, která nabízí Clunt Tool Systém. Jednou z jeho součástí je i Clunt Crank Core Storege. Je to malé nářadíčko, které se vkládá do osy středového složení. Tedy pouze v případě, pokud ještě nemáte osu na čtyřhran či octalink. Vychytávku tvoří plastový váleček, do kterého namáčknete multiklíč včetně rychlospojky a hlavně i nýtovačky. Nářadí tak nikde nepřekáží a vždy je k dispozici.

Vercajk sebou Vercajk sebou Vercajk sebou Vercajk sebou

28/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius ST a Nino

Nový model SCOTT Genius ST v té nejvěší třídě už delší dobu testuje i mistr světa Nino Schurter. Ten doposud jezdil do bikeparku na modelech SCOTT Ransom, ale s příchodem novinky s označením ST přesedlal. Nejdříve otestoval model SCOTT Genius ST v rodném Švýcarsku a pak si ho zabalil i do Jihoafrické republiky, kde tráví část zimy. Pozornému oku jistě tak neuniklo, že Nino na svém stroji má Rock Shox Flight Attendant, což je elektronické ovládání odpružení. Možná to je první předzvěst toho, že v budoucnu již páčka TwinLock nebude potřeba.

Nový SCOTT Genius ST a Nino Nový SCOTT Genius ST a Nino Nový SCOTT Genius ST a Nino Nový SCOTT Genius ST a Nino Nový SCOTT Genius ST a Nino

23/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius – VII

Takže nový SCOTT Genius ST disponuje tlumičem FOX FLOAT X NUDE EVOL. Ten stejně jako ostatní tlumiče v rámech SCOTT lze ovládat páčkou TwinLock. K dispozici je plně otevřený režim sestupu, režim Ramp Control a režim Climb. V Ramp Control je jedna ze vzduchových komor uzavřena, což zvyšuje progresi stejným způsobem jako přidání objemové vložky. V režimu stoupání je kompresní tlumení zvýšeno a vytváří pevnější platformu pro šlapání pro výstup na vrchol kopce. Pokud jde o vidlici, ta není u těhto modelů ovládána TwinLockem, což umožňuje jezdcům přístup ke všem nastavením, která přicházejí s tlumičem Fox Grip 2.

Nový SCOTT Genius – VII Nový SCOTT Genius – VII Nový SCOTT Genius – VII Nový SCOTT Genius – VII

22/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius – VI

SCOTT Genius ST tedy má ve výbavě zbrusu nový tlumič FOX FLOAT X NUDE EVOL Piggy Back. Pamětníci jistě pamatují, kolik tlumičů už rodina SCOTT Genius zažila. Úplně ti první byly atypický, tím tlumič se roztahoval. To byl patent konstruktéra Petera Denka. Jistou nevýhodu těchto tlumičů bylo, že pracovaly s neskutečně vysokými tlaky a tak na jejich nastavení bylo potřeba speciální tlakové pumpičky. Pak nastala éra tlumičů DT Swiss, které zase měly patentované kloubové uložení tlumiče do rámu. Nakonec však SCOTT Genius volí tlumiče od značky FOX, která jako předchozí značky dokázala udělat tlumič speciálně pro tento model.

Nový SCOTT Genius – VI Nový SCOTT Genius – VI Nový SCOTT Genius – VI Nový SCOTT Genius – VI

21/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius – V

Takže kromě nového modelu SCOTT Genius připravala značka SCOTT i další variantu této novinky. A tou je SCOTT Genius ST. Označení ST značí Super Trail. Už minulosti měl Genius podobnou variantu, ale ta se nazývala LT. Hlavním rozdílem modelu SCOTT Genius ST oproti klasické verzi Genius je v použití nového tlumiče se expanzní nádobkou, který se speciální vyrábí právě pro model SCOTT Genius. Ten má zaručit lepší funkci hlavně při dlouhých a náročných sjezdech

Nový SCOTT Genius – V Nový SCOTT Genius – V Nový SCOTT Genius – V Nový SCOTT Genius – V

10/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius – IV

Ještě nežli se koukneme na SCOTT Genius ST pro rok 2023, možná by nebyla špatná zmínka,kdy se vlastně poprvé objevil model SCOTT Genius. Jeho uvedení na trh bylo totiž vskutku originální. Psal se rok 2003 a Thomas Frischknecht závodil právě v barvách značky SCOTT. A právě v tomto roce se mu podařilo získat titul mistra světa v cross country. Na tom asi není nic tak zajímavého s ohledem na kvality Frischiho. Omyl. Thomas získal titul jako první biker, který to dokázal na celoodpruženém kole!!! No a jak asi tušíte, tím kolem byl právě SCOTT Genius, který se oficiálně začal prodávat až v roce 2004.

Nový SCOTT Genius – IV Nový SCOTT Genius – IV Nový SCOTT Genius – IV Nový SCOTT Genius – IV

09/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius – IV

Kromě nového modelu SCOTT Genius, který je k mání v šesti variantách nabízí značka SCOTT i model SCOTT Genius ST (foto 1). Navazuje tak na doby minulé, kdy vedle klasického modelu SCOTT Genius byl i model SCOTT Genius LT (foto 2). Ten se poprvé objevil v kolekci v roce 2011. Tehdy vedle klasického modelu SCOTT Genius (foto 3) se zdvihem 150 mm působila varianta s označením LT (long travel) a zdvihy až 185 mm jako zjevení. Tato koncepce vydržela až do roku 2014, kdy sice verze Genius LT (foto 4) pokračovala, ale s jiným konstrukcí rámu, kde se již jednalo o přepákovaný jednočep a zdvih zadní stavby klesl na 170mm .

Nový SCOTT Genius – IV Nový SCOTT Genius – IV Nový SCOTT Genius – IV Nový SCOTT Genius – IV
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující »
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0