« News

24/03/2023 06:00 Pohled do dílny

Svojí dílničku mám rád a stejně rád mám i nářadí od Park Tool akorát mi je trošku proti srsti móda kufříků. Ono se to z těch kufrů špatně vytahuje a navíc, když je to nářadí tak krásně zpracované, tak proč je schovávat do kufru, což? No a když Park Tool uvedl na trh organizér PT-JH-3 začalo mě vrtat hlavou, jak takovou chytrou věcičku co nejlépe využít. A tak jsem zakoupil rovnou tři kousky organizéru. Jelikož mám v dílně panely od značky Polák, tak mě jako první čekala malá úprava, aby organizér bylo možné zavěsit. K tomu posloužili rovné háčky právě od Poláka, které byly zkráceny a vyříznul se nich i závit.Pak se muselo udělat několik nových otvorů přímo v organizéru, tak aby se alespoň jeden původní dal využít při připevnění na systém děrovaných panelů. A organizer je připevněn.

Pohled do dílny Pohled do dílny Pohled do dílny Pohled do dílny

23/03/2023 06:00 Tlumící vychytávka

Máme tu jaro a tak mnozí již oprášili své bike a vyrazili do přírody. Jenomže co když místo zpěvu ptactva slyšíte pouze zvuky, které má na svědomí bowden či brzdová hadice tažená rámem? Jednoduché řešení. Německá firma CAPGO specializující se na bowdeny či lanka má totiž v nabídce i tlumící obal na bowdeny. Ten už většina nových kol SCOTT má již z výroby natažený na vnitřním vedení, ale jsou i bike, která touto vychytávkou ještě nedisponují. V naší dílně máme tohoto tlumícího obal dostatečnou zásobu a tak pokud by někdo chtěl udělat ze svého biku tichou mašinu, nechť se zastaví.

Tlumící vychytávka Tlumící vychytávka Tlumící vychytávka Tlumící vychytávka

22/03/2023 06:00 SRAM Transmission

Dvojice Nino a Andri i po druhé etapě Cape Epic jsou na prvním místě. Navíc oba dva vezou na svých kolech novinku, která byla včera odtajněna. Jedná se o novou generaci bezdrátového řazení SRAM Transmission. Šest let prověřený systém AXS má tak svého nástupce. Největší inovací je přímá montáž přehazovačka na rám kola. K tomuto kroku však musí být rám kompatibilní a mít ve vínku označení UDH neboli Universal Derailleur Hanger. A schválně které modely SCOTT již mají UDH? Jsou to dva typy a sice SCOTT Ransom 600 a modely SCOTT Spark.

SRAM Transmission SRAM Transmission SRAM Transmission SRAM Transmission

21/03/2023 06:00 Nino a Andri ve vedení

V neděli brzy ráno odstartoval již devatenáctý ročník Absa Cape Epic, což je etapový závod dvojic na horských kolech, pořádaný od roku 2004 každoročně v Jihoafrické republice. Po úvodním prologu čeká na závodní peloton další sedm etap! Devatenáctý ročník Absa Cape Epic má parametry 648 km a 15 475 metrů převýšení. Na start prologu nechyběli ani dva jezdci SCOTT – Sram teamu Nino Schurter s Andrim Frischknechtem, kteří dojeli na druhém místě. V pondělí však po první etapě jdou jezci na kolech SCOTT Spark do vedení. Držíme palce ať to první místo vydrží i po zbytek závodu.

Nino a Andri ve vedení Nino a Andri ve vedení Nino a Andri ve vedení Nino a Andri ve vedení

20/03/2023 06:00 Jedeme na plný výkon

Končí doba temna a tak od dnešního dne najíždíme opět na plný výkon neboli náš obchůdek SCOTT Veloservis bude mít otevřeno opět od 9 do 12 a poté od 13 do 17. Nového zboží SCOTT 2023 postupně nabíhá a odbornice na oblečky SCOTT, kterým je Bodik se už těší na zákazníky. Veškeré zboží jenž máme na e-shopu je fyzicky u nás skladem. Takže sezónka 2023 právě začíná.

16/03/2023 06:00 SCOTT Lumen SL VI

Nový ebike SCOTT Lumen SL jen těžko rozeznáte od klasického modelu SCOTT Spark. Na první pohled to prostě nepoznáte. I ovládání pro motor je maličké a skryté na levé straně řídítek. SCOTT Lumen SL má ukrytý i displej, který informuje jezdce o stavu baterie v procentech či o zbývajícím dojezdu nebo o spotřebovaných wattech. Led displej je zapuštěn do horní rámové trubky rámu. Navíc celý systém umožňuje i spárování s telefonem s aplikací TQ-E-BIKE, díky které si můžete poladit zobrazované hodnoty dle svých požadavků.

SCOTT Lumen SL VI SCOTT Lumen SL VI SCOTT Lumen SL VI SCOTT Lumen SL VI

15/03/2023 06:00 SCOTT Spark 930 za super kačky

Občas se stává, že zákazník po pořízení ebiku zjistí, že jeho dosavadní kolo mu vlastně pouze zabírá místo v garáži. A to je přesně případ jednoho našeho známého, který se rozhodl kolo na kterém nejezdí poslat do světa. Jedná se o karbonový model SCOTT SPARK 93 z roku 2013, kdy měl Spark ještě tlumič a náby od DT SWISS. Kolo je ve velikosti L a je jako nové. Co je taky velice příznivé je cenovka, která je 34 900 Kč.Pokud by někdo měl zájem, nechť se ozve. Doklady o původu kola jsou samozřejmostí.

SCOTT Spark 930 za super kačky SCOTT Spark 930 za super kačky SCOTT Spark 930 za super kačky SCOTT Spark 930 za super kačky

14/03/2023 06:00 Lanka Jagwire pro SCOTT Spark a Lumen

V loňském roce se na novém modelu SCOTT Spark poprvé objevila tenká lanka, které měla i poněkud tenké bowdeny. Zřejmě to bylo proto, aby se snadněji dalo protáhnout ovládání jak pro přehazku či pro sedlovku integrovaných hlavovým složením a následně i rámem. Problém však nastal, když jste potřebovali dát nové lanko. Původní ultratenká nerezová lanka měla v nabídce pouze značka Jagwire a jedno dva metry dlouhé lanko přišlo na 490 Kč. Nám se podařilo sehnat Jagwire lanka v délce 1 000 mm a 1 500 mm, ale za trošku příznivější cenovku. V nabídce máme i set těchto dvou lanek a k tomu i 1800 mm tenkého bowdenu o průměru 3 mm Jagwire LEX-SL. Takže pokud by někdo sháněl ultratenká lanka či bowdeny, nechť se koukne do našeho e-shopu.

Lanka Jagwire pro SCOTT Spark a Lumen Lanka Jagwire pro SCOTT Spark a Lumen Lanka Jagwire pro SCOTT Spark a Lumen Lanka Jagwire pro SCOTT Spark a Lumen

13/03/2023 06:00 SCOTT Lumen SL - V

Stejně jako top model SCOTT Spark, tak i nový SCOTT Lumen SL má ve výbavě karbonové kombo řídítka Syncros ve tvaru, který umožňuje vést kabeláž pod řídítky a po stranách představce. To je nyní velkým trendem u většiny výrobců kol. Vypadá to ve finále velice čistě a jediným kdo z tohoto systému nejásá, je mechanik. SCOTT pro tato provedení navíc používá velice tenké bowdeny i lanky. Model SCOTT Lumen SL díky bezdrátové přehazovačce SRAM AXS má o jednu kabeláž méně, nicméně jak na sedlovku, tak na ovládání tlumiče a vidlice jsou právě použita lanka o průměru 0,8 mm, která pracují v bowdenu o průměru 3 mm

SCOTT Lumen SL - V SCOTT Lumen SL - V SCOTT Lumen SL - V SCOTT Lumen SL - V

10/03/2023 06:00 První várka SCOTT 2023

Měla sice trošičku zpoždění, ale už je tu!!! Ano konečně nám přišla první várka objednaného zboží z kolekce SCOTT 2023. Bodik jej nyní vybaluje a postupně vkládá na náš e-shop. Pokud by jste chtěli s čímkoliv poradit, není problém. Stačí zavolat 608 537 737, což je spojení na Bohdanu a ta Vám jistě ráda podá cenné rady a doporučení. Ostatně na kolech SCOTT závodí bez přestávky již od roku 1999, tak zkušeností i s oblečením SCOTT má mnoho.

První várka SCOTT 2023 První várka SCOTT 2023 První várka SCOTT 2023 První várka SCOTT 2023
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující »
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0