« News

06/04/2020 06:00 SYNCROS Silverton SL a Bodik

Nová kola Syncros Silveston SL už má Bodik na svém modelu SCOTT Spark RC World Cup AXS. Už po prvním projetí je spokojená, neb dle ní, ty kola fakt jedou. Nás se však nelíbil střídmý dizajn kol a tak ke slovu opět přišly samolepky. Nápis SYNCROS na ráfku dostal žlutou barva, stejnou jako je rám a hnedle kola prokoukla. Doufáme že, závodní kolotoč MTB se brzy spustí, aby Bodik své nové náčiní mohl prověřit i v závodě.

SYNCROS Silverton SL a Bodik SYNCROS Silverton SL a Bodik SYNCROS Silverton SL a Bodik SYNCROS Silverton SL a Bodik

03/04/2020 06:00 SYNCROS Silverton SL

Vznik celokarbonových kol SYNCROS Silverston SL trval několik let. Inženýři a konstruktéři museli vymyslet výrobní proces, neb k výrobě karbonových komponentů jsou vždy potřeba formy. V počátku se k výrobě těchto kol používalo 31 forem a postupem času se počet zredukoval na 8. Hlavním kritériem bylo dosáhnutí co nejnižší hmotnost, což se podařilo. Samotný ráfek váží 286 gramů  a výplet v podobě karbonových špič, kterých je 20 váží 80g. Syncros pro konstrukci špic používá High Modulus třívrstvý karbon, který by měl být údajně o 35 % odolnější vůči nárazu než ocelové paprsky a to slibuje stálou stabilitu i při zlomení jednoho paprsku. Uvnitř karbonových kol jsou náby DT Swiss řady 190 s keramickými ložisky. Váhový limit těchto ultralehkých kol ( v páru 1250 gramů) je 130 Kg, takže jej používat nejenom hubeňouři.

SYNCROS Silverton SL SYNCROS Silverton SL SYNCROS Silverton SL SYNCROS Silverton SL

02/04/2020 06:00 Syncros Silverton SL

Značka Syncros patří firmě SCOTT již pár let a ta za tu dobu dokázala uvést i mnoho zajímavých komponentů pro MTB. Tím největším "špekem" byla dozajista kola Syncros Silverton SL, které měla mít premiéru v loňském roce. Bohužel se zjistilo, že pevnost na výšku neodpovídá požadavkům a tak kola putovala opět k inženýrům, aby je ještě vylepšili. Přepracovaná kola Syncros Silverton SL lze pořídit tedy až v letošní sezónce. Jedna z prvních majitelek tohoto MTB klenotu je i Bodik, která tak na těchto kolech vyrazí do své již jednadvacáté závodní sezónky horských kol v sedle značky SCOTT.

Syncros Silverton SL Syncros Silverton SL Syncros Silverton SL Syncros Silverton SL

01/04/2020 06:00 Doladění dizajnu SCOTT

Občas má zákazník pocit, že dizajn kola SCOTT není dle jeho představ. Přesně to se ozvalo, od zákazníka, který si objednal e bike SCOTT Aspect 940, kterému připadalo, že rám kola je takový fádní. Co s tím? My si vždycky poradíme, aby byl zákazník spokojený a tak přišly na řadu samolepky. Ty byly přesně v barvě, které byla i rámu. Udělali jsme nápis v červené barvě a kolo okamžitě prokouklo a zákazník byl spokojený.

Doladění dizajnu SCOTT Doladění dizajnu SCOTT Doladění dizajnu SCOTT Doladění dizajnu SCOTT

16/03/2020 06:00 SCOTT Veloservis a karanténa

Tak tu máme karanténu. Samozřejmě že i my budeme dodržovat nařízení a kamenný obchod bude zavřený. Avšak máme e-shop, který dále funguje a tak budeme pracovat na Vašich objednávkách v této těžké době. Se vším Vám rádi pomůžeme telefonicky (ohledně oblečení volejte Bodika – 608 537 737 a ohledně kol Martina – 608 537 637) nebo nám písněte email – scott@scottmtb.cz. Jsme v tom všichni společně!

SCOTT Veloservis a karanténa SCOTT Veloservis a karanténa SCOTT Veloservis a karanténa SCOTT Veloservis a karanténa

13/03/2020 06:00 Test SCOTT Gambler 2020

Letošní top modely SCOTT jsou ve speciální barvě – zářivě oranžovo žluté. I nejvyšší model sjezdové novinky Gambler Tuned je právě v této barvičce. My už sjezd nejezdíme, ale vývoj dh kol stále sledujeme. Na webu www.dolekop.com zveřejnil Keli článeček právě o této letošní novince. Všem sjezdařům doporučuji přečíst.

Test SCOTT Gambler 2020 Test SCOTT Gambler 2020 Test SCOTT Gambler 2020 Test SCOTT Gambler 2020

12/03/2020 06:00 Držák pro Syncros Fraser IC SL

K modelům SCOTT které měli ve výbavě řídítka Syncros Fraser se ještě vloni přidával plastový úchyt na Garmin. Letos došlo ke změně a v příbalu u kol s těmito řídítky už není žádný držák. Možná je to z toho důvodu, že Syncros začal vyrábět speciální držák pro Garmin na řídítka Fraser, který je celý z duralu. Navíc má možnost nastavení úhlu pomocí kloubu, který se zajistí imbusem. Z plastových držáků se občas stalo, že Garmin nečekaně opustil své místo, což se Vám v tomto držáku nestane.

Držák pro Syncros Fraser IC SL Držák pro Syncros Fraser IC SL Držák pro Syncros Fraser IC SL Držák pro Syncros Fraser IC SL

11/03/2020 06:00 Zlaté české ručičky

Když si koupíte kolo SCOTT Spark RC World Cup s řidítky Syncros Fraser IC SL nebo řídítka samostatně, tak k nim dostanete i držák na Garmin. Ale když si z Číny objednáte kopii Fraser řídítek, tak nedostanete nic. Jenomže to by nesmělo platit, že náš národ má zlaté ručičky. Jeden z našich zákazníků vlastní právě kopii řídítek a jelikož chtěl i držák na Garmin, tak si ho sám vyrobil. Je podobný originálu, ale rozměrově jej přizpůsobil právě kopii čínského komba. Dokonce si na spodní straně si udělal zapuštění pro sloupek vidlice, aby však krásně sedělo. Šikula biker.

Zlaté české ručičky Zlaté české ručičky Zlaté české ručičky Zlaté české ručičky

10/03/2020 06:00 Držák na Garmin a Syncros Fraser IC SL

Na modelech SCOTT Spark RC World Cup jsou již dvě sezóny v základu řídítka Syncros Fraser IC SL, což je karbonové combo. Díky atypickému tvaru se na řídítka špatně montuje držák cyklocomputeru. Naštěstí SCOTT ke každému kolu SCOTT Spark RC World Cup přidává i speciální držák na Garmin. Ten je lehoučký, neb je z plastu a je přesně určen na tento typ řídítek neb se montuje místo víčka hlavového složení.

Držák na Garmin a Syncros Fraser IC SL Držák na Garmin a Syncros Fraser IC SL Držák na Garmin a Syncros Fraser IC SL Držák na Garmin a Syncros Fraser IC SL

09/03/2020 06:00 Čínská řídítka ala Syncros FRASER IC

Již pár sezón na svém kole SCOTT Spark RC vozí Nino combo Syncros FRASER IC SL, což jsou karbonová řídítka s představcem v jednom kuse. Tento komponent se dá pořídit i samostatně. Co nás však překvapilo, bylo zjištění, že kluci čínský obšlehli tento díl a dali do prodeje jeho téměř věrnou kopii. Provedení čínské verze comba je kapičku humpolácké, nicméně váží 250 g oproti 220 gramům co má originál. Osobně bych měl strach si dát tuto kopii na kolo, neb pokud by praskly, tak cenavka za nový chrup několikanásobně předčí pořizovací cenu komponentu z Číny.

Čínská řídítka ala Syncros FRASER IC Čínská řídítka ala Syncros FRASER IC Čínská řídítka ala Syncros FRASER IC Čínská řídítka ala Syncros FRASER IC
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0