otvírací doba
Pondělí 9-12     13-17
Úterý 9-12     13-17
Středa 9-12     13-17
Čtvrtek 9-12     13-17
Pátek 9-12     13-17
Sobota ZAVŘENO
Neděle ZAVŘENO
vzpomínka na MS
kontakt
Martin Půlpán
Lonkova 470
530 09 Pardubice
mobil: 608 537 637
mail: scott@scottmtb.cz
Skype: pulpi9

« News

04/08/2023 06:00 SCOTT DH Factory na MS

O víkendu se koná v Glasgow Mistrovství světa horských kol, kde samozřejmě nebudou chybět ani bikeři sedlající značku SCOTT. Největší zájem bude jistě okolo obhájce titulu v XC, kterým je Nino Schurter. Zapomínat ale nesmíme i sjezdový team SCOTT DH Factory, který ve Fort William budou zastupovat Marine Cabirou a Dylan Levesque na speciálně barevně poladěných modelech SCOTT Gambler

SCOTT DH Factory na MS SCOTT DH Factory na MS SCOTT DH Factory na MS SCOTT DH Factory na MS SCOTT DH Factory na MS

02/08/2023 06:00 Twistloc Ultimate namontován

Tak jsme novinku, kterou je otočné vypínání vidlice a tlumiče od Rock Shox Twistloc Ultimate namontovali na ebike SCOTT. Vypínač disponuje třemi módy stejně jako TwinLock od SCOTTu. Co nám však chybělo jsou stavěcí šrouby pro doladění kroku lanka. V příbalu je totiž pouze jenom jeden stavěcí systém, který se vkládá mezi bowden. Otočný vypínač ale udělal krásně místo pro ovladač sedlovky AXS a celkově to vypadá mnohem „čistěji“

Twistloc Ultimate namontován Twistloc Ultimate namontován Twistloc Ultimate namontován Twistloc Ultimate namontován

01/08/2023 06:00 Twistloc Ultimate

Před pár dny odtajnila značka Rock Shox novou generaci odpružených vidlic SID. Spolu s nimi představila i nové ovládání Twistloc Ultimate, které supluje páčku TwinLock. Otočné vypínání Twistloc Ultimate umí jak tři polohy pro vidlici, tak i pro tlumič. Zdá se bude konečně řešení pro ty, kteří chtějí mít na biku bezdrátovou sedlovku Rock Shox Reverb AXS, která má ovládací páčku na levé straně pod řídítky právě tam, kde modely SCOTT mají svůj TwinLock. My už Twistloc Ultimate máme skladem a brzy ho prověříme.

Twistloc Ultimate Twistloc Ultimate Twistloc Ultimate Twistloc Ultimate

27/07/2023 06:00 V pátek 28.7 zavřeno

I o tomto víkendu pokračuje závodní sezónka i v největším seriálů závodů horských kol Kolo pro život a to je důvod, proč budeme mít v pátek 28.7 zavřeno. Musíme totiž postavit trať pro Junior Trophy, tentokráte na Zadově.

V pátek 28.7 zavřeno V pátek 28.7 zavřeno V pátek 28.7 zavřeno V pátek 28.7 zavřeno

24/07/2023 06:00 Pvní letošní zlatka

Nejtěžší trať v seriálu závodů horských kol Kola pro život je prý na Králičáku, kde se konaly závody právě o tomto víkendu. Na start se postavil i Bodik na svém kole SCOTT Spark RC World Cup AXS. Závod jí sedl a do cíle přijela na prvním místě, což znamenalo první letošní zlatou placku.

Pvní letošní zlatka Pvní letošní zlatka Pvní letošní zlatka Pvní letošní zlatka

17/07/2023 06:20 Bodikův návrat

Rok 2003 byl velice úspěšný - Bodikovi narodil náš zlosyn a podařilo se jí obhájit titul mistryně ČR ve sjezdu na Klínovci. A právě na tuto trať se Bodik po letech vrátil. Sice už ne sjezdovém kole, kterým byl dříve model SCOTT Octane DH, ale na modelu určeném pro enduro, což je SCOTT Ransom. Bodik si tak zavzpomínal na léta dávno minulé, když všichni řešili obávanou sekci Vancouver. Ta je nyní mnohem macatější a výrazně jezdecky náročnější. Inu časy se mění.

Bodikův návrat Bodikův návrat Bodikův návrat Bodikův návrat

14/07/2023 06:00 Opečovávaný SCOTT

Je krásné vidět, když zákazník má ke svému kolu SCOTT osobní vztah. To je případ i jednoho bikera, který si před léty pořídil kolo SCOTT Genius RC 10 model z roku 2005 v totálním topu. Navíc to byl model, na kterém Thomas Frischknecht vyhrál Mistrovství světa XCM v roce 2003 v Luganu, což byl historicky první mistr světa XCM co startoval na celoodpruženém kole. Navíc dotyčný majitel se o kolo pěkně stará a místa kde hrozí odření rámu šalamounsky ochránil náplastí s polštářkem.

Opečovávaný SCOTT Opečovávaný SCOTT Opečovávaný SCOTT Opečovávaný SCOTT

12/07/2023 06:00 TwinLock a sedlovka AXS

Pro některé majitele ebiků SCOTT s novým systémem Bosch Smart, který mál LED ovladač může být problém, když zatouží o bezdrátové sedlovce Rock Shox Reverb AXS. Tato sedlovka má totiž páčku na levou stranu pod řidítko, kde je standartně páčka TwinLock. Normálně by se použila páčka TwiLock ve verzi nad řídítka, která je stále k dostání. Jenomže té zase vadí ovladač Bosch. Jediné řešení je vůbec první generace horní páčky TwiLock, která má půlenou objímku. Tu jedinou lze bez problémů použít, tak aby na levé straně mohl bát ovladač jak pro Bosch, tak pro sedlovku.

TwinLock a sedlovka AXS TwinLock a sedlovka AXS TwinLock a sedlovka AXS TwinLock a sedlovka AXS

07/07/2023 06:00 SCOTT Lumen na vlastní kůži

Pozvánka na SCOTT Experience test ride se nedala odmítnout a tak jsme se zůčastnili v německém Oberwiesennthalu testovačky. Hlavní roli tu hrály dva modely SCOTT s motorem TQ, což byl SCOTT Lumen a SCOTT Solace. Byl to krásný pohled na to velké množství na test připravených top modelů SCOTT Lumen SL. Poprvé jsme s Bodikem tak měli možnost pořádně vyzkoušet přednosti tento e-biku v terénu na místních trailech a musíme konstatovat, že lepší ebike jsme do té doby nepoznali. Super váha, krásná ovladatelnost v terénu, tichý chod a další přednosti modelu SCOTT Lumen jej řadí na špičku žebříčku ebiků.

SCOTT Lumen na vlastní kůži SCOTT Lumen na vlastní kůži SCOTT Lumen na vlastní kůži SCOTT Lumen na vlastní kůži SCOTT Lumen na vlastní kůži SCOTT Lumen na vlastní kůži SCOTT Lumen na vlastní kůži SCOTT Lumen na vlastní kůži

27/06/2023 06:00 Koncept SCOTT Endorphin

V roce 1995 uvedl SCOTT model Endorphin, což bylo celokarbonové kolo, které ač nemělo zadní tlumič, tak přece jen pružilo. Byl i to i první bike SCOTT na které Bodik tehdy začal závodit s podporou značky SCOTT. No a letos na Eurobiku předvedl SCOTT koncept nového pojetí modelu Endorphin. Vyrobili na pohled stejný rám ale doplněný technickými vychytávkami jako systém absorbování vibrací. Na rám pak přišly ty nejlepší komponenty. A aby bylo s čím porovnat, tak hnedle vedle něho byl vystaven i původní model SCOTT Endorphin Racinng WCS. Docela rozdíl, ne?

Koncept SCOTT Endorphin Koncept SCOTT Endorphin Koncept SCOTT Endorphin Koncept SCOTT Endorphin Koncept SCOTT Endorphin Koncept SCOTT Endorphin Koncept SCOTT Endorphin Koncept SCOTT Endorphin
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0