« News

30/11/2020 06:00 Bold a ukrytý tlumič

Takže už víte, že na našem obchůdku SCOTT Veloservis se zastavil Bold , přesněji model Bold Linkin Trail Classic, abychom si jej „ošahali“ a vyzkoušeli. V čem je tedy Bold tak výjimečný? Je to v konstrukci rámu. Jedná se o celoodpružené kolo se čtyřčepovým systémem odpružení, kde je ale tlumič ukrytý přímo v rámu. Zadní stavba se tak pohybuje díky důmyslnému převodu, který spojuje zadní stavbu s tlumičem. Tak kde vidíte největší „kloub“, tak tam je právě systém převodu od tlumiče na horní vzpěru zadní stavby, Vše je tak chytře udělané, že vlastně nevidíte ani část tlumící jednotky.

Bold a ukrytý tlumič Bold a ukrytý tlumič Bold a ukrytý tlumič Bold a ukrytý tlumič

26/11/2020 06:00 Bold LinkinTrail Classic

Náš obchod SCOTT Veloservis navštívil jeden z modelů značky Bold a sice Bold Linkin Trail Classic, s tím, že ho můžeme otestovat i v terénu. Bylo to vyslovení poděkování od jeho majitele, kterému jsme pomohli s jeho pořízením. Systém výběru kola u společnosti Bold Cycles probíhá totiž online. Na jejich webu si nejdříve vyberete model, velikost a barvu rámu. V dalších krocích volíte řazení, kde můžete mít jak SRAM, tak i Shimano. Následuje výběr odpružení – vidlice buď Rock Shox nebo DT SWISS a tlumič pouze DT SWISS, ale jsou dvě varianty. Pak přijdou na řadu brzdy a velikost kotoučů. Další krokem jsou kola a jejich obutí. Následuje volba kokpitu, sedla, sedlovky a popřípadě i pedálů. Za příplatek 200 švýcarských franků máte svůj nakonfigurovaný model do 14 dní hotový.

Bold LinkinTrail Classic Bold LinkinTrail Classic Bold LinkinTrail Classic Bold LinkinTrail Classic

25/11/2020 06:00 Bold Cycles a čtyři modely

Značka Bold Cycles se věnuje pouze celoodpruženým modelům a v současné době má v nabídce čtyři typy. Ty se od sebe liší výškou. Nejvyšší hodnoty má model Unplugger Volume I se zdvihem 164 mm (zdvih zadní stavby), který je určený pro Enduro/All Mountain. Druhým je model Unplugged Volume 2 s zdvihem 150 mm se specializací pro All Mountain. Třetím je verze Linkin Trail LT s parametry 154 mm zdvihu určeným pro Trail/All Mountain a konečně Linkin Trail Classic disponující zdvihem 130 mm což stačí na Trail a XC. A právě na tento poslední model se koukneme trošku blíže.

Bold Cycles a čtyři modely Bold Cycles a čtyři modely Bold Cycles a čtyři modely Bold Cycles a čtyři modely

24/11/2020 06:00 Bold Cycles u nás

V roce 2019 proletěla světem zpráva, že společnost SCOTT SPORTS získala většinový podíl společnosti Bold Cycles. Ta je známá svým originálním pojetím rámu s ukrytým tlumičem. Značka SCOTT i značka Bold sídlí poblíž švýcarského Bielu a tak to k sobě nemají daleko. Šéfem firmy Bold i nadále však zůstává zakladatel a hlavní designér Vincenz Droux, který ve své společnosti Bold šéfuje týmu čítajícímu pět lidí. Značka Bold Cycles byla založena v roce 2015 a za tu dobu již stihla posbírat za svůj origo bágo provedený systém odpružení významná ocenění jako například Eurobike Award 2015/2018 a Design & Innovation Award 2016 / 2019. A proč to všechno tady zmiňuji? Důvodem je, že jeden Bold je nyní na naší prodejně SCOTT Veloservis v Pardubicích a my se mu tak trošku na koukneme na zoubek

Bold Cycles u nás Bold Cycles u nás Bold Cycles u nás Bold Cycles u nás

18/11/2020 06:00 Nejlehčí SCOTT Spark

Nadšenec do značky SCOTT, který si nechá říkat Dangerholm dal zase o sobě vědět, když představil svoji přestavbu modelu SCOTT Spark. Cílem bylo dostat se na co nejnižší váhu, bez omezení prostředků na nákup těch nejlehčích komponentů. Na kole tak najdete tuningové komponenty Schmolke či Tune. Na kolo bylo použito co nejvíce karbonových součástek a titanových šroubů a tak není divu, že když se celek zvážil, tak ručička ukázal pouhých 8 Kg.

Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark

02/11/2020 06:00 Marine Cabirou vítězí v SP DH

Pouhé dvě místa konání a pouhé čtyři závody to byl letošní zkrácený Světový pohár ve sjezdu horských kol 2020. Nejprve se jely dva závody v Mariboru a minulý víkend další dva v portugalské Luise. Mladá francouzka Marine Cabirou jezdící za mančaft SCOTT DH Factory, jak jinak nežli na modelu SCOTT Gambler už v loňské sezóně dávala o sobě vědět, že se s ní musí počítat. Letos to dotáhla až do konce a díky dvou vítězstvím a dvěma druhým místům tak celkově vyhrála svěťák v downhillu.

Marine Cabirou vítězí v SP DH Marine Cabirou vítězí v SP DH Marine Cabirou vítězí v SP DH Marine Cabirou vítězí v SP DH

21/10/2020 06:00 Nová přehazka pro DH

Bystrému oku jistě neuniklo, že při posledních dvou kolech SP v Mariboru měli dva sjezdaři a sice Loris Vergier a Greg Minnaar na svých kolech prototypy přehazovačky SHIMANO. Nebyly to však nynější šaltry SHIMANO Saint M820, které už 7 let nezaznamenaly žádnou inovaci. Vítěz obou dvou podniků v Mariboru Loris Vergier tuto novinku ovládal páčkou SHIMANO XT a tak se dá očekávat brzy i nové řazení přímo pro sjezdaře.

Nová přehazka pro DH Nová přehazka pro DH Nová přehazka pro DH Nová přehazka pro DH

20/10/2020 06:00 Marine vede SP v DH

Světový pohár v downhillu se začal minulý týden dvěma podniky ve slovinském Mariboru. Na stejně trati se závodilo nejdříve ve čtvrtek a následně i v neděli. Vítězem prvního závodu se stala bikerka z formace SCOTT DH Factory, kterou je Marine Cabirou. A díky druhému místu v druhém nedělním sjezdu se stala i vedoucí závodnicí v celkovém pořadí svěťáku.

Marine vede SP v DH Marine vede SP v DH Marine vede SP v DH Marine vede SP v DH

19/10/2020 06:00 Nino mistrem Evropy

Tak to přece jenom cinklo. Když se nepodařilo Mistrovství světa v Leogangu, tak vyšlo alespoň Mistrovství Evropy ve švýcarském Monte Tamaro. Na domácí půdě tak Nino Schurter na kole SCOTT Spark RC 900 World Cup SUPERSONIC nenašel přemožitele a dojel si pro zlatou placku a titul nejlepšího bikera starého kontinentu.

Nino mistrem Evropy Nino mistrem Evropy Nino mistrem Evropy Nino mistrem Evropy

16/10/2020 06:00 Nová páčka FOX Transfer

Značku FOX as netřeba představovat, neb každý biker, ví, že jejich odpružení FOX Racing má už po 30 let vždy tu nejvyšší kvalitu. Kromě vidlic a tlumičů pro MTB nabízí FOX i teleskopické sedlovky. Nyní pustil do světa novou páčku FOX Transfer určenou právě pro teleskopické sedlovky. Páčka je pro systém 1x12 (11/10/9) a její místo je na levé straně pod řídítky. Ovládací páčka se točí na průmyslovém ložisku, takže její chod je krásně hladký. Součástí balení je i pár adaptérů, které Vám zajistí montáž přímo o na objímku brzdy. Kromě toho je v balení i půlená sólo objímka pro případné uchycení. Tuto páčku najdete i na jednom modelu SCOTT 2021 a tím je SCOTT Ransom eRIDE 910.

Nová páčka FOX Transfer Nová páčka FOX Transfer Nová páčka FOX Transfer Nová páčka FOX Transfer
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0