« News

21/03/2022 06:00 Jedeme na plný výkon

Od dnešního dne najíždíme opět na plný výkon neboli náš obchůdek SCOTT Veloservis bude mít otevřeno opět od 9 do 12 a poté od 13 do 17. Nového zboží SCOTT 2022 postupně nabíhá a odbornice na oblečky SCOTT, kterým je Bodik se už těší na zákazníky. Veškeré zboží jenž máme na e-shopu je fyzicky u nás skladem. Takže sezónka 2022 právě začíná.

15/03/2022 15:00 Nino a Kate i nadále u SCOTTu

Dneska v centrále značky SCOTT, kterou najdete ve Švýcarsku v městečku Giviez bylo oficiálně oznámeno, že Nino Schurter a Kate Courtney prodloužili své smlouvy až do roku 2024. Nadále tak budou sedlat biky značky SCOTT a oblékat dresy teamu SCOTT-Sram. Prodloužení se netýkalo pouze bikerů, ale i hlavního sponzora Sram a Rock Shox

Nino a Kate i nadále u SCOTTu Nino a Kate i nadále u SCOTTu Nino a Kate i nadále u SCOTTu Nino a Kate i nadále u SCOTTu

14/03/2022 06:00 JRF94 má zlatku

Za týden se startuje již 18. ročník nejslavnějšího etapového závodu Absa Cape Epic, kde nebudou chybět ani bikeři teamu SCOTT- Sram. Ti se poctivě připravují a mají i první medaile z letošních závodů. Zrovna zlatou včera přidal nejmladší člen mančaftu, kterým je syn slavného šampióna – JRF94 neboli Andri Frischknecht. Ten se zúčastnil prvního dílu švýcarského poháru Proffix Swiss Cupu v Rickenbachu, kde nenašel přemožitele. Jen tak dál.

JRF94 má zlatku JRF94 má zlatku JRF94 má zlatku JRF94 má zlatku JRF94 má zlatku JRF94 má zlatku

10/03/2022 20:00 Sézónka se kvapem blíží

Tak slunce začíná svítit čím dál tím víc a tak se plní i náš servis. Ještě předtím jsme si však zkusili rozborku zborku vidlice FOX 38. Díky specilánímu držáku pro servis vidlic to šlo jako po másle. Vidlice rozbrána, vyčištěna, olej doplněn a když jsme jí složili, tak na stole nic nezbylo. A vidlice funguje.

Sézónka se kvapem blíží Sézónka se kvapem blíží Sézónka se kvapem blíží Sézónka se kvapem blíží

09/03/2022 07:00 Držáky pro SPARKY

Nový modely SCOTT Spark mají i nové přepracovaný kokpit, čímž myslíme novou generaci řidítek Syncros Fraser iC. Ten má nové tvary a tak díky této inovaci na něho již nelze namontovat držáky od Syncrosu pro Garmin. Naštěstí už máme na obchodě novou verzi těchto úchytů, které jsou určeny právě pro tato nová řidítky. U nás je tak možno pořídit jak starší verzi, tak i tu nejnovější.

Držáky pro SPARKY Držáky pro SPARKY Držáky pro SPARKY Držáky pro SPARKY

08/03/2022 06:00 SCOTT Spark RC v edici Supersonic World

Chcete vyhrát SCOTT Spark RC v edici Supersonic World, na kterém jeli olympiádu Nino Schurter a Kate Courtney? Navíc si ho převzít přímo od teamu SCOTT – Sram a zároveň s teamem prožít jeden závod Světového poháru? SCOTT se totiž rozhodl podpořit neziskovou organizaci World Bicycle Relief. Ta pomáhá vytvářet přístup ke vzdělání, zdravotní péči a ekonomickým příležitostem v chudých oblastech světa. Nyní je možno poslat finanční dary od 20 až do 2 000 eur a za ně dle výše příspěvku získáte různé originální dárky jako velké fotografie jezdců s podpisy či dresy. Ale hlavně se dostanete do slosování o zmíněné kolo SCOTT Spark RC v edici Supersonic World

SCOTT Spark RC v edici Supersonic World SCOTT Spark RC v edici Supersonic World SCOTT Spark RC v edici Supersonic World SCOTT Spark RC v edici Supersonic World

07/03/2022 06:00 Modro bílá vítězí

První ostrý závod na modro-bílém bike SCOTT Spark RC World Cup má za sebou úřadující mistr Evropy Lars Forster. Ten se společně mladíkem Andri Frischknechtem zahájili letošní race sezónku v San Zeno - lago di Garda v Itálii. Larsovi to jelo takovým způsobem, že nenašel žádného přemožitele a dojel si pro zlatou. Teamový kolega Andri bral sedmé místo. Krásná práce pánové.

Modro bílá vítězí Modro bílá vítězí Modro bílá vítězí Modro bílá vítězí Modro bílá vítězí Modro bílá vítězí

03/03/2022 06:00 DT SWISS EXP36

Nově používaný systém zadní náby DT SWISS s označením EXP36, který je součástí i celokarbonových kol SYNCROS Silverton SL II je inovovaný Ratchet systém. Inženýři od DT SWISS dokázali už tak osvědčený systém ještě vylepšit a i odlehčit. Díky tomu, že jedna ze rohatek má nové ložisko uložené přímo ve svém těle, tak odpadla nutnost použití jedné ze dvou přítlačných pružinek. Rachet systém zůstal po funkční stránce stejný. Jediné co bude čekat mechaniky, je pořídit si speciální naražeč na ložisko do rohatky.

DT SWISS EXP36 DT SWISS EXP36 DT SWISS EXP36 DT SWISS EXP36

02/03/2022 06:00 Nová kola SYNCROS Silverton SL- II

I Nino na svém poladěném novém modelu SCOTT Spark RC má novou verzi celocarbonových kol z produkce dceřiné značky Syncros. Jsou to kola Syncros Silverton SL druhé generace. Od první verze se liší v mnoha detailech. Prvním je šířka ráfku, která se zvýšila z 26 mm na 30 mm. Druhou změnou je nový systém v zadní nábě. Obě dvě verze kol Silverton, tedy jak Silverton I (26mm), tak Silverton II (30 mm) používají náby od DT SWISS. První generace měla náboje s označením 190, která mají keramická ložiska. Druhá generace kol ale disponuje již novinkou DT SWISS a tou je nába EXP36, která byla přepracována za účelem zredukování její hmotnosti. Obě dvě varianty náb samozřejmě mají osvědčený Ratchet systém, který dává produktům DT SWISS nezaměnitelný zvuk.

Nová kola SYNCROS Silverton SL- II Nová kola SYNCROS Silverton SL- II Nová kola SYNCROS Silverton SL- II Nová kola SYNCROS Silverton SL- II

01/03/2022 06:00 SCOTT Spark Sergia Mantecone

Jelikož závodní SCOTT Spark Wold Cup RC ještě do ČR nepřišly, tak nezbývá nežli se kochat jak své stroje mají vymazlené přední závodníci, kteří již RC model mají k dispozici. Pravidelným účastníkem závodů Světového poháru v XC je i španělský biker Sergio Mantecón, který sedlá právě model SCOTT Spark RC World Cup. I on si svůj ale bike přizpůsobil dle svých sponzorů. Oproti sériovému osazení tak například vozí kola Mavic Crossmax SL, což mu na druhou stranu neumožní používat brzdové kotouče  Shimano XTR. Mavic totiž již nemá licenci na náboje s uchycením Centerlock, což je patent Shimana a tak Sergio musí mít kotouče Galfer, které jsou v provedení na šest děr.

SCOTT Spark Sergia Mantecone SCOTT Spark Sergia Mantecone SCOTT Spark Sergia Mantecone SCOTT Spark Sergia Mantecone
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0