« News

17/02/2021 06:00 SCOTT Spark Nina Schurtera 2021

Letošní sezónku se očekává, že Nino Schurter představí novou generaci modelu SCOTT Spark. Kdy k tomu dojte, však ví jen on. Prozatím představil pro začátek sezóny svého nového SCOTT Sparka 2021. Od žluté barvy přechází k bílé barvě a na rámu nechybí symboly mistra Evropy, který získal v minulém roce. Největší novinkou je že Nino a jeho teamoví kolegové budou nově vozit ultra lehká kola Syncros Silverton SL, jenž jsou vyrobená z jednoho kusu karbonu. Přesně tyto kola vozí už rok Bodik a nedá na ně dopustit.

SCOTT Spark Nina Schurtera 2021 SCOTT Spark Nina Schurtera 2021 SCOTT Spark Nina Schurtera 2021 SCOTT Spark Nina Schurtera 2021 SCOTT Spark Nina Schurtera 2021 SCOTT Spark Nina Schurtera 2021 SCOTT Spark Nina Schurtera 2021 SCOTT Spark Nina Schurtera 2021

16/02/2021 06:00 Nový SCOTT Spark - II

Včera jsem zmínil web www.brujulabike.com, který 10.2 2021 zveřejnil pár spekulací o tom, jak by mohl vypadat nový SCOTT Spark 2022. No včera se na webu MTBS.cz objevil dosti podobný článek, kde dle nás autor české verze čerpal od brujulabike. Článek byl doplněný o obrázkem, jak asi by mohl vypadat nový SCOTT Spark 2022. Nicméně nejedná se ofíko verzi nové generaci SCOTT Spark. To páni od MTBS si pomocí Photoshopu poladili letošní model SCOTT Spark RC 900 SL AXS, kde ukryli kabeláže a zadní tlumič a upravili zadní stavbu. Celé to předělat trvalo čtyři hodiny. Každopádně dobrý pokus, který mě na chvilku překvapil, nežli jsem si to podrobně prohlédl. Na to jak bude vypadat nový SCOTT Spark si musíme ještě počkat. Ale už se to krátí.

Nový SCOTT Spark - II Nový SCOTT Spark - II Nový SCOTT Spark - II Nový SCOTT Spark - II

15/02/2021 06:00 Nový SCOTT Spark -I

Poslední dobou se objevují informace, ale i spekulace o tom jak asi bude vypadat nová generace modelů SCOTT Spark? Všichni vědí, že významnou roli bude mít fůze vzniklá mezi značkami SCOTT a BOLD. My jsme ostatně měli model Bold se skrytým tlumičem k testování a Bodik tak důkladně prověřil tento skvost. Současně i udělali i pár fotek a tak nás i potěšilo, že některé weby (například www.brujulabike.com)  zvěřejnily námi pořízené fotky ve spojitosti s otázkou, jak bude vypadat nový SCOTT Spark. No uvidíme, až skončí embargo.

Nový SCOTT Spark -I Nový SCOTT Spark -I Nový SCOTT Spark -I Nový SCOTT Spark -I

07/12/2020 06:00 Poukazy k dostání

Jako každý rok najdete na našem obchůdku SCOTT Veloservis najdete dárkové poukazy, který jsou tak jako stvořené k použítí pod stromeček. Máme je v různých hodnotách, takže je z čeho vybírat. Stačí se jenom zastavit nebo nám zavolat.

Poukazy k dostání Poukazy k dostání Poukazy k dostání Poukazy k dostání

30/11/2020 06:00 Bold a ukrytý tlumič

Takže už víte, že na našem obchůdku SCOTT Veloservis se zastavil Bold , přesněji model Bold Linkin Trail Classic, abychom si jej „ošahali“ a vyzkoušeli. V čem je tedy Bold tak výjimečný? Je to v konstrukci rámu. Jedná se o celoodpružené kolo se čtyřčepovým systémem odpružení, kde je ale tlumič ukrytý přímo v rámu. Zadní stavba se tak pohybuje díky důmyslnému převodu, který spojuje zadní stavbu s tlumičem. Tak kde vidíte největší „kloub“, tak tam je právě systém převodu od tlumiče na horní vzpěru zadní stavby, Vše je tak chytře udělané, že vlastně nevidíte ani část tlumící jednotky.

Bold a ukrytý tlumič Bold a ukrytý tlumič Bold a ukrytý tlumič Bold a ukrytý tlumič

26/11/2020 06:00 Bold LinkinTrail Classic

Náš obchod SCOTT Veloservis navštívil jeden z modelů značky Bold a sice Bold Linkin Trail Classic, s tím, že ho můžeme otestovat i v terénu. Bylo to vyslovení poděkování od jeho majitele, kterému jsme pomohli s jeho pořízením. Systém výběru kola u společnosti Bold Cycles probíhá totiž online. Na jejich webu si nejdříve vyberete model, velikost a barvu rámu. V dalších krocích volíte řazení, kde můžete mít jak SRAM, tak i Shimano. Následuje výběr odpružení – vidlice buď Rock Shox nebo DT SWISS a tlumič pouze DT SWISS, ale jsou dvě varianty. Pak přijdou na řadu brzdy a velikost kotoučů. Další krokem jsou kola a jejich obutí. Následuje volba kokpitu, sedla, sedlovky a popřípadě i pedálů. Za příplatek 200 švýcarských franků máte svůj nakonfigurovaný model do 14 dní hotový.

Bold LinkinTrail Classic Bold LinkinTrail Classic Bold LinkinTrail Classic Bold LinkinTrail Classic

25/11/2020 06:00 Bold Cycles a čtyři modely

Značka Bold Cycles se věnuje pouze celoodpruženým modelům a v současné době má v nabídce čtyři typy. Ty se od sebe liší výškou. Nejvyšší hodnoty má model Unplugger Volume I se zdvihem 164 mm (zdvih zadní stavby), který je určený pro Enduro/All Mountain. Druhým je model Unplugged Volume 2 s zdvihem 150 mm se specializací pro All Mountain. Třetím je verze Linkin Trail LT s parametry 154 mm zdvihu určeným pro Trail/All Mountain a konečně Linkin Trail Classic disponující zdvihem 130 mm což stačí na Trail a XC. A právě na tento poslední model se koukneme trošku blíže.

Bold Cycles a čtyři modely Bold Cycles a čtyři modely Bold Cycles a čtyři modely Bold Cycles a čtyři modely

24/11/2020 06:00 Bold Cycles u nás

V roce 2019 proletěla světem zpráva, že společnost SCOTT SPORTS získala většinový podíl společnosti Bold Cycles. Ta je známá svým originálním pojetím rámu s ukrytým tlumičem. Značka SCOTT i značka Bold sídlí poblíž švýcarského Bielu a tak to k sobě nemají daleko. Šéfem firmy Bold i nadále však zůstává zakladatel a hlavní designér Vincenz Droux, který ve své společnosti Bold šéfuje týmu čítajícímu pět lidí. Značka Bold Cycles byla založena v roce 2015 a za tu dobu již stihla posbírat za svůj origo bágo provedený systém odpružení významná ocenění jako například Eurobike Award 2015/2018 a Design & Innovation Award 2016 / 2019. A proč to všechno tady zmiňuji? Důvodem je, že jeden Bold je nyní na naší prodejně SCOTT Veloservis v Pardubicích a my se mu tak trošku na koukneme na zoubek

Bold Cycles u nás Bold Cycles u nás Bold Cycles u nás Bold Cycles u nás

18/11/2020 06:00 Nejlehčí SCOTT Spark

Nadšenec do značky SCOTT, který si nechá říkat Dangerholm dal zase o sobě vědět, když představil svoji přestavbu modelu SCOTT Spark. Cílem bylo dostat se na co nejnižší váhu, bez omezení prostředků na nákup těch nejlehčích komponentů. Na kole tak najdete tuningové komponenty Schmolke či Tune. Na kolo bylo použito co nejvíce karbonových součástek a titanových šroubů a tak není divu, že když se celek zvážil, tak ručička ukázal pouhých 8 Kg.

Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark Nejlehčí SCOTT Spark

02/11/2020 06:00 Marine Cabirou vítězí v SP DH

Pouhé dvě místa konání a pouhé čtyři závody to byl letošní zkrácený Světový pohár ve sjezdu horských kol 2020. Nejprve se jely dva závody v Mariboru a minulý víkend další dva v portugalské Luise. Mladá francouzka Marine Cabirou jezdící za mančaft SCOTT DH Factory, jak jinak nežli na modelu SCOTT Gambler už v loňské sezóně dávala o sobě vědět, že se s ní musí počítat. Letos to dotáhla až do konce a díky dvou vítězstvím a dvěma druhým místům tak celkově vyhrála svěťák v downhillu.

Marine Cabirou vítězí v SP DH Marine Cabirou vítězí v SP DH Marine Cabirou vítězí v SP DH Marine Cabirou vítězí v SP DH
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0