« News

13/04/2023 06:00 Víčko ACROS

Od loňského roku se na kolech SCOTT preferuje vedení bowdenů a brzdových hadic skrze hlavou trubku a následně rámem. K tomuto účelu používá SCOTT speciální hlavové složení v kombinaci s představcem Syncros, který má i krytku, aby se bowdeny dokonale skryly. Ale co když si chcete dát svůj oblíbený představec? V tom případě budete potřebovat horní krytku hlavového složení, která umožní vstup lanek a bowdenů. Původní hlavové složení dodává pro SCOTT značka ACROS a ta na svém webu nabízí i samostatné víčko právě pro tyto účely.

Víčko ACROS Víčko ACROS Víčko ACROS Víčko ACROS

12/04/2023 06:00 Nejlepší pumpa

V dnešní době bezdušových systému každý biker jistě ocení jednu z nejlepších pump na trhu. Tou je jednoznačně JoeBlow Booster od značky Topeak, které od roku 1991 nabízí mnoho vychytaných věciček pro bikery. Mimochodem právě tato německá firma je dlouhodobým sponzorem Nina Schurtera. Ale zpátky k pumpě, která má univerzální upínací hlavici pro jakýkoliv ventilek a navíc si hravě poradí právě s instalací bezdušáku. Obsahuje totiž zásobník vzduchu o kapacitě jednoho litru, který lze natlakovat až do 160psi /11 bar. Poté stačí přepnou z režimu Charge na režim Inflate, čímž se vduch bleskurychle vypustí do pláště. Následně se pumpa přepne do klasického módu a jednoduše se doplní potřebný tlak. Dle nás to ta nejlepší pumpa, která by neměla chybět žádnému bikerovi.

Nejlepší pumpa Nejlepší pumpa Nejlepší pumpa Nejlepší pumpa

11/04/2023 06:00 První letošní zlatka Nina

Na italském ostrově Elba se konal druhý díl italského poháru Internazionali d'Italia Series  v cross country. Prubnout si aktuální závodní mód si sem přijeli i Nino Schurter a Andri Frischknecht. Nino poprvé letos tak oblékl bílý dres mistra světa a všem ukázal, že s ním musí stále počítat. V slušně bsazeném závodě nakonec dojel na prvním místě a tak bral první letošní zlatku.

První letošní zlatka Nina První letošní zlatka Nina První letošní zlatka Nina První letošní zlatka Nina

06/04/2023 06:00 Když očista, tak jedině Cyklostar

Každý biker by se měl o svůj bike starat a to znamená i občasnou koupel. A té budete vždy potřebovat nějakou tu chemii. V dnešní době máte opravdu na výběr z mnoha značek, ale my jsme věrní té úplně první, kterou používáme od roku 1997. Tou osvědčenou značkou je Cyklostar od firmy Everstar ze Šumperka. Nápad vyrábět spešl čistidlo pro kolaře vznikl náhodně a to na Čechy oblíbeném místě, kterým je hospoda. Při požívaní zlatého moku a pozorování jeho bílé pěny, padl návrh jednoho z konzumentů, ať vedle sedící kolega zkusí ve fabrice Everstaru vyvinout čistidlo na kola. Pokud se mu povede, tak navrhovatel jej bude prodávat po závodech. Slovo dalo slovo, chemici se prudce zamysleli, a tak vznikl Cyklostar. V té době byly ke koupi pouze drahé čistidla značky Pedros a tak proč nevyzkoušet český produkt, jehož cenovka byla několikanásobně nižší. Cyklostar nás potěšil svou schopností dokonale a s lehkostí likvidovat špínu s mastnotou, a tak jsme se v roce 1997 dohodli na spolupráci, která trvá dodnes.

Když očista, tak jedině Cyklostar Když očista, tak jedině Cyklostar Když očista, tak jedině Cyklostar Když očista, tak jedině Cyklostar Když očista, tak jedině Cyklostar

05/04/2023 06:00 Očista do čista

O víkendu se konal v Kutné Hoře i první závod Českého poháru horských kol 2023. Bohužel mu trošku nepřálo počasí a tak všichni účastníci si prošli slušnou bahenní lázní. Bohužel po blátivém závodu nastuje do akce vapka, aby se z blátivé koule stalo zase kolo, které je potřeba převést dom. Já měl včera dva bike, které absolvovaly Kutnou Horu. Všechno se muselo rozebrat, vyčistit a hlavně doplnit mazivo. Hlavové složení, středové složení, náby či přehazka. Bláto bylo všude. Takže pokud dáte závod v opravdovém marastu, dopřejte svému kolo pořádnou očistu neb se Vám to jistě vyplatí.

Očista do čista Očista do čista Očista do čista Očista do čista

04/04/2023 06:00 Už i Kate závodí

Jedinou ženou v teamu SCOTT Sram je americká bikerka Kate Courtney. A i ona začala závodit, aby byla připravena na první světák. O víkendu si tak střihla závod v domácího poháru US PRO CUP 2023, který se konal ve Vail Lake Mountain Bike parku v Californii. Kate tentokráte jako závodní stroj zvolila nový model SCOTT Scale, který má v barvách řady Contessa RC. První ostrý závod dokázala Kate zajet na bednu a brala tak bronzovou placku.

Už i Kate závodí Už i Kate závodí Už i Kate závodí Už i Kate závodí

03/04/2023 06:00 Pohled do dílny - 3

A do třetice ohledně organizéru Park Tool v mé dílně. Trošku jsem si ho ještě doladil. Nejdříve jsem zasedl k PC, pak mazal na kopírku, kde mi něco vytiskli a zalaminovali. Následně jsem koupil pár hřbetů, do kterých se zakládají listy. Pak ještě oboustrannou lepící pásku a textilní gumičku. Organizer obohatit o další dvě dírky, do kterých se protáhla gumička a na každém jejím konce se přivázala k vytištěnému a zalaminátovanému produktu. Po stranách se nalepila oboustranná páska, na kterou přišly zkrácené hřbety. Hotovo a lze vrátit organizér na zeď. Nyní stačí uchopit modrý lem a zatáhnout. Z útrob organizéru vyjede mapa, kde je krásně vidět kam šáhnout pro potřebnou redukci. Když jí najdete, stačí mapu pustit a ta díky gumičkám se mapa zmizí ze zorného pole mechanika a zaparkuje pod organizérem. A je to hotové.

Pohled do dílny - 3 Pohled do dílny - 3 Pohled do dílny - 3 Pohled do dílny - 3

30/03/2023 06:00 Pohled do dílny - 2

Tak organizér již pevně visí ale jak na něj dostat obsahu kufříků, které skrývají různé redukce na lisování ložisek. Napadlo mě sehnat co nejlevnější hlavice 3/8 které by mohly pasovat na modré držáky organizéru. Hlavice by už byly a nyní z čeho udělat trn na který by se nasadily redukce. Tady jsme koupili mosaznou šestihrannou tyč 6 mm, kterou jsme nařezali a kousky pak zalepili do hlavic. Pak už stačilo nacvakat hlavice do organizéru a vše rozměřit, aby se obsahy kufříků v pohodě vešly na poličku Park Tool. Hlavice s trny jsou na svém místě a jde se otevřít kufřík. Všechno z kufříků putuje na organizér, tak aby jednotlivé redukce byly pěkně po ruce a bylo na ně vidět.

Pohled do dílny - 2 Pohled do dílny - 2 Pohled do dílny - 2 Pohled do dílny - 2

29/03/2023 06:03 Ovládání sedlovky ale Nibali

Vincenso Nibali sedlal SCOTT Spark RC s výbavou od SRAMu a to včetně teleskopické sedlovky AXS. U ní se bohužel díky páčce TwinLock nedá použít originální ovladač, který lze namontovat právě místo TwinLocku. Jezdci SCOTT Sram teamu to řeší zakomponováním tlačítka SRAM eTap Blips přímo do gripu ( obrázek 1). Vincenso však zvolil jinou variantu a sice tlačítka SRAM eTap Multi Clics. Ovladač byl umístěn nad řídítky a kablíkem propojen s Blip Boxem, který byl namontován pod startovním číslem na představci. Bohužel obě dvě řešení ovládání sedlovky jsou poněkud drahé varianty, což znamená cca 12 000,- Kč

Ovládání sedlovky ale Nibali Ovládání sedlovky ale Nibali Ovládání sedlovky ale Nibali Ovládání sedlovky ale Nibali

28/03/2023 07:00 SCOTT Spark Žraloka z Messiny

Na bikovém etapovém závodě Cape Epic 2023 startoval i vítěz Giro Tour a Vuelty Vincenzo Nibali. Tento slavný bývalý silniční profesionál se stal ambasadorem značky SCOTT a tak není divu, že sedlal model SCOTT Spark RC ve originálním stříbrném provedení včetně zalakované jmenovky. Na rozdíl od SCOTT Sparků co jeli Nino a Andri neměl Vincenzo novinku AXS Transmission, ale klasickou verzi AXS. Kompletní výbava byla v režii koncernu SRAM, až na pedály, které byly od Shimana ze sady XTR. Specialitkou bylo však použítí zeleného těsnění na vidlici Rock Shox SID, které je z produkce značky SKF.

SCOTT Spark Žraloka z Messiny SCOTT Spark Žraloka z Messiny SCOTT Spark Žraloka z Messiny SCOTT Spark Žraloka z Messiny
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0