« News

03/08/2020 06:00 Šumavské stříbro

Pátým dílem pokračoval největší seriál závodů horských kol KPŽ na Šumavě, přesněji na Zadově. Za vysokých teplot se v poledne na start postavil Bodik na svém kole SCOTT Spark RC World Cup a za teploty 40 stupňů čekal na start. Nakonec z toho byla druhé místo, takže si ze Šumavy vezeme stříbrnou placku.

Šumavské stříbro Šumavské stříbro Šumavské stříbro Šumavské stříbro Šumavské stříbro Šumavské stříbro Šumavské stříbro Šumavské stříbro

28/07/2020 06:00 Nino zase mistrem

O víkendu se ve Švýcarsku přesněněj v městečku Gränichen konal mistrovský závod. Již podeváté obhájil dres mistra Švýcarska jezdec na kole SCOTT Spark RC Wolrd Cup, kterým není nikdo jiný nežli Nino Schurter.

Nino zase mistrem Nino zase mistrem Nino zase mistrem Nino zase mistrem

27/07/2020 06:00 Bodik ve zlatě

Konečně to cinklo. Bodik letos poprvé na svém kole SCOTT Spark RC World Cup vyzávodil na akci Kola pro život v Dobříši svoji první letošní zlatku. Nový závod v největším seriálů závodů horských kol měl prý dobrou trať, kde nechyběly ani pěkné sjezdy, které Bodik má rád.

Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě

22/07/2020 06:00 Chránič patky

Když se jezdí na závody, tak je každý auto za chvilku malý. I naše dodávka není nafukovací a tak se snažíme vše do ní naskládat. Kola SCOTT vždy vozíme uvnitř proložené kartóny. Občas však nějaké zavadlo cestou zapříčí karton a tlačí přímo na přehazku. To nevidím rád s obavou, aby se neohla patka. A tak jsem se prudce zamyslel co s tím? Vzal jsem kus plastu, který mi zbyl z dob kdy se vozila vodítka a skze něj jsem protáhl vratový šroub a vše zajistil maticí. Vznikl obyčejný chránič, který vždy při převozu kola zastrčím do duté osy zadního kola. Plastový díl tak skvěle vytvoří opěru pro případné tlaky spadlého zavazadla na karton a patka s přehazkou jsou tak dostatečně chráněny.

Chránič patky Chránič patky Chránič patky Chránič patky Chránič patky Chránič patky Chránič patky Chránič patky

20/07/2020 06:00 Nino ve formě

Ani šílenství způsobené Covid 19 se neprojevilo na famóznosti Nina Schurtera, který letos vyjel první zlatku. Stalo se tak ve švýcarském Leukerbadu, kde se konal národní pohár Profix Bike Cup. Nino na kole SCOTT Spark RC World Cup v osmikolovém závodě nenašel přemožitel a ukázal že je opět skvěle připraven.

Nino ve formě Nino ve formě Nino ve formě Nino ve formě

15/07/2020 06:00 Nová generace SCOTT Spark

Letošní rok měl světlo světa spatřit nový model SCOTT Spark. Hodně se spekuluje, že v nové generaci populárního modelu bude znát spolupráce značky SCOTT a značky Bolt. Představení bylo plánované na olympijské hry v Japonsku. Ty se bohužel díky Covid 19 přesunuly na příští rok a tak i SCOTT svého nového Sparka představí až příští rok a to už bude pro kolekci kol 2022.

Nová generace SCOTT Spark Nová generace SCOTT Spark Nová generace SCOTT Spark Nová generace SCOTT Spark

13/07/2020 06:00 Sady SCOTT pro full modely

Občas se přihodí taková nepěkná věc, když zákazník nemaje momentový klíč si dotahuje vše na své kole SCOTT (celoodpružené modely) a zničí krycí matice. Jelikož jsou z duralu, tak je potřeba dodržovat předepsaný utahovací moment. Pokud se již stane, že dojde j likvidaci šroubu, pak zbývá jediná možnost – koupit sadu. Samostaně totiž šroub koupit nelze. V sadě jsou komplet šrouby, podložky i ložiska. Jednu sadu máme vždy skladem a tak v případě potřeby se ozvěte.

Sady SCOTT pro full modely Sady SCOTT pro full modely Sady SCOTT pro full modely Sady SCOTT pro full modely

09/07/2020 06:00 Bike vs bike

Na webu Pinkbike.com je zajímavé porovnání dvou bikerských hvězd jezdících kola SCOTT. Jednou je Kate Courtney a druhou osobností není nikdo jiný nežli Nino Schurter. Článek porovnává kola SCOTT Spark World Cup obou dvou závodníků, takže se dozvíte, například jaké tlaky vozí v pneu nebo ve vidlici či tlumiči

Bike vs bike Bike vs bike Bike vs bike Bike vs bike

08/07/2020 06:00 Ninova garáž

Již několik let má největší hvězda značky SCOTT - Nino Schurter osobního sponzora, kterým je švýcarská značka Velopa. Ta specializuje na stojany a garáže pro kola a tak není divu, že Nino od této firmy má luxusní garáž. A slušně vybavenou těmi nejlepšími modely s logem SCOTT.

Ninova garáž Ninova garáž Ninova garáž Ninova garáž

07/07/2020 05:00 Bodik pátý

Druhý díl největšího seriálu horských kol KPŽ neboli Kolo pro život se konal v sobotu v Holešově, kde se jezdí legendární Drásal. Bodik si na svém modelu SCOTT Spark RC World Cup nedal dát kola do bláta, neb zvěsti varovaly před blátivou tratí. A dobře udělal. Nakonec za tropického vedra dojela na pátém místě.

Bodik pátý Bodik pátý Bodik pátý Bodik pátý
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0