« News

26/09/2022 06:00 Celá bedna pro SCOTT

Ve švýcarském městě Huttwil se konal závod horkých kol, kterého se zúčastnila celá pánská sekce SCOTT Sram teamu. Za poněkud nepříznivých klimatických podmínek, což znamená slušné bláto se podařil trojičce na kolech SCOTT Spark husarský kousek, když všichni zajeli na bednu. Zlato si vyjel Lars Forster, stříbro bral Nino Schurter a bronz si odvezl Andri Frischknecht.

Celá bedna pro SCOTT Celá bedna pro SCOTT Celá bedna pro SCOTT Celá bedna pro SCOTT Celá bedna pro SCOTT Celá bedna pro SCOTT Celá bedna pro SCOTT Celá bedna pro SCOTT

19/09/2022 06:00 Vychytávka od Topeak

Značku Topeak asi není třeba představovat. Každý ví že se jedná o firmu, která vznikla v Německu v roce 1991 a specializuje se na high-endové doplňky. A asi to dělá dobře, protože patří mezi lídry na trhu. Nás zaujala taková malá věcička, kterou má Topeak v nabídce. Necelých 7 centimetrů černá duralová trubička s označením Tubi Valve Cleaner. Uvnitř této trubičky najdete z nerezové oceli trn s vruty. Tahle vychytávka slouží k čistění UST dříků ventilku od tmelu, který znemožňuje případné huštění kol. Navíc v duralové části je i drážka pro povolení těla ventilku. Malé, ale sakra užitečné.

Vychytávka od Topeak Vychytávka od Topeak Vychytávka od Topeak Vychytávka od Topeak

15/09/2022 06:00 Quarq TyreWiz AXS

Dnešní doba i v MTB přeje elektronice a v tom vévodí značka SRAM se svým bezdrátovým systémem AXS. A právě do „rodiny“ patří TyreWiz, což je bezdrátová kontrola tlaků v pneu. Celá věcička váží pouhých 10 gramů, je odolná proti prachu a vodě a baterie vydrží až 300 hodin provozu. Velice přesné údaje o tlaku tak posílá buď do smarphonu nebo do cyklo počítače. Nám tu jeden pár této vychytávky zbyl a tak pokud by někdo měl zájem, tak za polovinu původní ceny ( 6 790,- Kč) tedy za pouhých 3 395 kč může být Váš.

Quarq TyreWiz AXS Quarq TyreWiz AXS Quarq TyreWiz AXS Quarq TyreWiz AXS

13/09/2022 06:00 Flo desátý na Red Bull Hardline

Trať pro nejtěžší závod ve sjezdu Red Bull Hardline, který se vždy koná na svazích Wales’s Dyfi Valley, má jako vždy na svědomí legendární downhiller Dan Atherton. Ostatně první ročník se konal již v roce 2014. Samotná trať je opravdu výživná. Tvoří jí například obří skoky o délce skoro 30 metrů na které biker jede v rychlosti 70 km/h. Na této akcičce nechyběli ani jezdci teamu SCOTT DH Factory na svých kolech SCOTT Gambler. Nejlepšího umístění dosáhl Florent Peyat, když dokázal zalítnout do top desítky.

Flo desátý  na Red Bull Hardline Flo desátý  na Red Bull Hardline Flo desátý  na Red Bull Hardline Flo desátý  na Red Bull Hardline Flo desátý  na Red Bull Hardline

12/09/2022 06:00 Bramborový Bodik

Další závodem Kola pro život byla Plzeňská padesátka. Bodik tentokráte na své biku SCOTT Spark RC Word Cup EVO zvolil delší trať, označovanou jako trasa B. Za proměnlivého počasí nakonec v cíli bere Bodik tolik nepopulární bramborovou medaili. Nevadí, snad to příště bude lepší.

Bramborový Bodik Bramborový Bodik Bramborový Bodik Bramborový Bodik

05/09/2022 06:00 Nino celkový vítěz SP

Poslední závod Světového poháru horských kol se konal v italském středisku Val di Sole a všichni byli zvědaví jak to celé dopadne. Nino Schurter totiž musel dojet minimálně na osmém místě, aby se stal celkovým vítězem. Jenomže Nino je bojovník a tak se snažil i vítězství v závodě. Bohužel nepodařilo se mu stáhnout náskok prvního závodníka a tak Nino dojel na druhém místě. Nino Schurter se tak stal celkovým vítěze SP 2022.

Nino celkový vítěz SP Nino celkový vítěz SP Nino celkový vítěz SP Nino celkový vítěz SP

31/08/2022 06:00 Desítka Nina

La DECIMA je ve světě sportu něco neuvěřitelného a vynikajícího. Legenda moto sportu - Valentino Rossi dosáhl devět titulů mistra světa. Snažil se o desátý, ale nepovedlo se mu to. Fenomenální sjezdařka Anne Caroline Chaussonová získala devět titulů mistryně světa DH. Desítku taky nedala. Devět titulů Ligy mistrů měl na kontě  Real Madrid celých dvanáct let, než se mu podařilo dosáhnout desítky. Takže víkendový desátý titul mistra světa v MTB dělá z Nina Schurtra tu největší legendu nejen v MTB ale v celém sportovním světě

Desítka Nina Desítka Nina Desítka Nina Desítka Nina Desítka Nina

30/08/2022 06:00 TwinLock podle Dangerholma

SCOTT letošní rok představil novou generaci třípolohové páčky TwinLock, kterou lze současně nejen vypínat jak tlumič, tak vidlici, ale i ovládat teleskopickou sedlovku. Páčka měla premiéru na nových modelech SCOTT Spark. Přesto se najdou tací, kterým nový model páčky nevyhovuje. Ti pak mají možnost buďto zvolit konkurenci (například páčku z produkce DT Swiss) nebo si jí upravit. A právě tou druhou cestou šel známý ladič kol ze Švédska Gustav Gullholm neboli Dangerholm. Tenhle maník, kterému je 33 let a pracuje v obchodě s koly se rozhodl postavit si svůj vlastní TwinLock. Vzal tak páčky TwinLock z roku 2017,2019 a 2022 a pomocí pilníku a dalšího nářadí se mu podařilo udělat origo bágo páčku

TwinLock podle Dangerholma TwinLock podle Dangerholma TwinLock podle Dangerholma TwinLock podle Dangerholma

29/08/2022 06:00 Nino mistrem už po desáté

Poslední závod letošním Mistrovství světa horských kol v Les Gest to bylo něco. Na technickém okruhu se skoky si o duhový dres rozdali nejlepší bikeři planety. Od začátku diktoval tempo biker na kole SCOTT Spark a tím není nikdo jiný nežli legenda tohoto sportu Nino Schurter. Ten i přes jeden pád dokázal opět světu, že s ním musí všichni počítat a dojel si pro svůj desátý titul. I příští rok tak bude vozit bílý dres s duhovou trikolórou. Obrovská gratulace.
 

Nino mistrem už po desáté Nino mistrem už po desáté Nino mistrem už po desáté Nino mistrem už po desáté

26/08/2022 06:00 Dizajnový Gambleři

Bývá zvykem že na Mistrovství světa horských kol si mnozí závodníci nechávají udělat speciální dizajn svých biků. A nejinak tomu je i letos v Les Gets. Trojička sjezdařů dva páni Dean Lucas, Dylan Levesque a jedna slečna Marine Cabirou z teamu SCOTT DH Factory předvedla ve včerejší kvaldě své stroje SCOTT Gambler v origo bágo dizajnu. Dříve taková sranda stála poměrně dost peněz, protože se to provádělo airbrush technikou, ale nyní se technologie výrazně změnila. Stejně jako u tuningových aut se totiž využívají wrap fólie. Takže nový dizajn jsou vlastě pouze dokonale provedené polepy.

Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři Dizajnový Gambleři
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0