« News

28/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius ST a Nino

Nový model SCOTT Genius ST v té nejvěší třídě už delší dobu testuje i mistr světa Nino Schurter. Ten doposud jezdil do bikeparku na modelech SCOTT Ransom, ale s příchodem novinky s označením ST přesedlal. Nejdříve otestoval model SCOTT Genius ST v rodném Švýcarsku a pak si ho zabalil i do Jihoafrické republiky, kde tráví část zimy. Pozornému oku jistě tak neuniklo, že Nino na svém stroji má Rock Shox Flight Attendant, což je elektronické ovládání odpružení. Možná to je první předzvěst toho, že v budoucnu již páčka TwinLock nebude potřeba.

Nový SCOTT Genius ST a Nino Nový SCOTT Genius ST a Nino Nový SCOTT Genius ST a Nino Nový SCOTT Genius ST a Nino Nový SCOTT Genius ST a Nino

23/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius – VII

Takže nový SCOTT Genius ST disponuje tlumičem FOX FLOAT X NUDE EVOL. Ten stejně jako ostatní tlumiče v rámech SCOTT lze ovládat páčkou TwinLock. K dispozici je plně otevřený režim sestupu, režim Ramp Control a režim Climb. V Ramp Control je jedna ze vzduchových komor uzavřena, což zvyšuje progresi stejným způsobem jako přidání objemové vložky. V režimu stoupání je kompresní tlumení zvýšeno a vytváří pevnější platformu pro šlapání pro výstup na vrchol kopce. Pokud jde o vidlici, ta není u těhto modelů ovládána TwinLockem, což umožňuje jezdcům přístup ke všem nastavením, která přicházejí s tlumičem Fox Grip 2.

Nový SCOTT Genius – VII Nový SCOTT Genius – VII Nový SCOTT Genius – VII Nový SCOTT Genius – VII

22/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius – VI

SCOTT Genius ST tedy má ve výbavě zbrusu nový tlumič FOX FLOAT X NUDE EVOL Piggy Back. Pamětníci jistě pamatují, kolik tlumičů už rodina SCOTT Genius zažila. Úplně ti první byly atypický, tím tlumič se roztahoval. To byl patent konstruktéra Petera Denka. Jistou nevýhodu těchto tlumičů bylo, že pracovaly s neskutečně vysokými tlaky a tak na jejich nastavení bylo potřeba speciální tlakové pumpičky. Pak nastala éra tlumičů DT Swiss, které zase měly patentované kloubové uložení tlumiče do rámu. Nakonec však SCOTT Genius volí tlumiče od značky FOX, která jako předchozí značky dokázala udělat tlumič speciálně pro tento model.

Nový SCOTT Genius – VI Nový SCOTT Genius – VI Nový SCOTT Genius – VI Nový SCOTT Genius – VI

21/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius – V

Takže kromě nového modelu SCOTT Genius připravala značka SCOTT i další variantu této novinky. A tou je SCOTT Genius ST. Označení ST značí Super Trail. Už minulosti měl Genius podobnou variantu, ale ta se nazývala LT. Hlavním rozdílem modelu SCOTT Genius ST oproti klasické verzi Genius je v použití nového tlumiče se expanzní nádobkou, který se speciální vyrábí právě pro model SCOTT Genius. Ten má zaručit lepší funkci hlavně při dlouhých a náročných sjezdech

Nový SCOTT Genius – V Nový SCOTT Genius – V Nový SCOTT Genius – V Nový SCOTT Genius – V

10/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius – IV

Ještě nežli se koukneme na SCOTT Genius ST pro rok 2023, možná by nebyla špatná zmínka,kdy se vlastně poprvé objevil model SCOTT Genius. Jeho uvedení na trh bylo totiž vskutku originální. Psal se rok 2003 a Thomas Frischknecht závodil právě v barvách značky SCOTT. A právě v tomto roce se mu podařilo získat titul mistra světa v cross country. Na tom asi není nic tak zajímavého s ohledem na kvality Frischiho. Omyl. Thomas získal titul jako první biker, který to dokázal na celoodpruženém kole!!! No a jak asi tušíte, tím kolem byl právě SCOTT Genius, který se oficiálně začal prodávat až v roce 2004.

Nový SCOTT Genius – IV Nový SCOTT Genius – IV Nový SCOTT Genius – IV Nový SCOTT Genius – IV

09/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius – IV

Kromě nového modelu SCOTT Genius, který je k mání v šesti variantách nabízí značka SCOTT i model SCOTT Genius ST (foto 1). Navazuje tak na doby minulé, kdy vedle klasického modelu SCOTT Genius byl i model SCOTT Genius LT (foto 2). Ten se poprvé objevil v kolekci v roce 2011. Tehdy vedle klasického modelu SCOTT Genius (foto 3) se zdvihem 150 mm působila varianta s označením LT (long travel) a zdvihy až 185 mm jako zjevení. Tato koncepce vydržela až do roku 2014, kdy sice verze Genius LT (foto 4) pokračovala, ale s jiným konstrukcí rámu, kde se již jednalo o přepákovaný jednočep a zdvih zadní stavby klesl na 170mm .

Nový SCOTT Genius – IV Nový SCOTT Genius – IV Nový SCOTT Genius – IV Nový SCOTT Genius – IV

08/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius – III

Podobně jako letošní model SCOTT Spark, tak i novinka pro rok 2023, tedy model SCOTT Genius má kompletní integrované vedení kabeláže rámem. Genius má stejný systém hlavového složení, který umožňuje poslat do rámu až šest kabelů. Díky speciálním podložkám, které jsou dělené se v případě výměny představce nebo úpravy jeho výšky nemusí kabely rozpojovat. Nově nový SCOTT Genius už ani nepočítá s možností domontáže přesmykače. Stejně jako u Sparku jsou použité ultratenké bowdeny ve kterých je ultra tenké lanko o průměru 0,8 mm. To lze nyní pořídit pouze od značky Jagwire a jeho cenovka je téměř 500 Kč.

Nový SCOTT Genius – III Nový SCOTT Genius – III Nový SCOTT Genius – III Nový SCOTT Genius – III

07/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius II

Nový SCOTT Genius disponuje vychytávkami, které nemá ani SCOTT Spark. Oba dva modely mají ukryté tlumiče v rámu. Přístup k tlumiči je tak přes montážní „dvířka“. U Sparku tak musíte otočit malým knoflíkem a tak se Vám kryt uvolní. U Geniusu je nově tlačítko, které po zmáčknutí odjistí krytku a cesta k tlumiči je volná. Krásná inovace.

Nový SCOTT Genius II Nový SCOTT Genius II Nový SCOTT Genius II Nový SCOTT Genius II

04/11/2022 06:00 Nový SCOTT Genius - I

Pro rok 2023 SCOTT představil novou generaci modelu SCOTT Genius, který na první pohled připomíná nového Sparka. Stejně jako Spark má totiž Genius ukrytý tlumič v útrobách rámu. To vše je díky patentu značky Bold, kterou SCOTT v roce 2019 získal pod svá křídla. Oproti modelu SCOTT Spark, který je konstrukčně přepákovaný jednočep, však SCOTT Genius využívá systému čtyřčepového. Zdvih zadní stavby zůstal klasicky na 150mm a lze jej samozřejmě uzavřít pomocí páčky Twinlock. V nabídce je celkem 6 modelů SCOTT Genius a to ve třech provedení dle rámu – celý z karbonu, přední část karbonová a zadní Alloy 6061 anebo kompletní z  Alloy 6061.

Nový SCOTT Genius - I Nový SCOTT Genius - I Nový SCOTT Genius - I Nový SCOTT Genius - I

03/11/2022 16:00 SCOTT 2023

Tak jak jsme avizovali, tak se stalo a kompletní kolekce SCOTT 2023 je k vidění. Nové jsou modely SCOTT Scale a SCOTT Genius. Na cenovky a hmotnosti se můžete kouknout do našeho přehledu, který najdete v kolonce SCOTT 2023 nové modely kol

SCOTT 2023 SCOTT 2023 SCOTT 2023
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0