« News

10/08/2021 06:00 Mít kolo jako Nino – 6

Když Nino Shurter v roce 2018 nasadil na svůj bike poprvé carbonové combo Syncros Fraser IC SL, což jsou řídítka a představec v jednom bylo jasné, že toto řešení bude mít pokračování. A právě pro rok 2022 jsou řídítka Syncros Fraser IC kompletně přepracovaná. Pokud však chcete mít kolo jako Nino, tak Vás bude čekat výměna tohoto comba. Nino totiž vozí speciální úhel a sice -40 stupňů, zatímco standartně jsou řídítka s úhlem pouhých 12 stupňů. Cena nově přepracovaného comba ještě není známa, ale pokud bychom vycházeli z ceny toho stávajícího modelu, tak ten přijde na 12 500 Kč. Takže nyní se nám cenovka posunula už na 387 460 kaček.

Mít kolo jako Nino – 6 Mít kolo jako Nino – 6 Mít kolo jako Nino – 6 Mít kolo jako Nino – 6

09/08/2021 06:00 Bodik ve zlatě

Další díl největšího seriálu horských kol Kolo pro život se konal v Novém Městě na Moravě. Na start se postavil jak Bodik, tak Pulpis na svých kolech SCOTT. Zatímco Pulpis bral nepopulární bramboru za čtvrté místo, tak Bodik vyzávodil zlatku.

Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě Bodik ve zlatě

04/08/2021 06:00 Mít kolo jako Nino – 5

Nově budou mít modely SCOTT Spark RC World Cup 2022 brzdový systém od Shimana XTR. Jenomže Nino na svém kole nemá ani jeden komponent z produkce této značky a tak pokud chcete mít kolo jako on budete muset vyměnit brzdy a to včetně kotoučů. Nino vozí brzdy SRAM Level Ultimate a k tomu brzdové kotouče SRAM Centerline X (160 a 180mm), které jsou ze dvou kusů s hliníkovým unašečem a ocelovou brzdnou dráhou. V řeči peněz to znamená, že za brzdy dáte 15 800 Kč a za dva kotouče 3 380,- což znamená že cenovka za to, že budete mít kolo jako Nino vroste už na 374 960 Kč

Mít kolo jako Nino – 5 Mít kolo jako Nino – 5 Mít kolo jako Nino – 5 Mít kolo jako Nino – 5

03/08/2021 06:00 Pulpis v časáku

Minulý týden vyšlo nové číslo časopisu Electric Bike Action Magazine, které se zaměřuje na ebiky. V něm se na několika stránkách vyskytují i dva bikeři z Pardubic a sice  Akrij Chyrdyrf neboli Jirka Frydrych a náš Pulpis. Tyhle dva dostali k dispozici celoodpružený ebike, aby ho prohnali na Pardubických dirtech. Akrij Chyrdyrf na těžkém kole dokonce otočil i beko!!! Díky tomu se dostali kluci do časopisu a pro Pulpise to byla premiéra.

Pulpis v časáku Pulpis v časáku Pulpis v časáku Pulpis v časáku

02/08/2021 06:00 Pulpisovo zlepšení na Šumavě

O víkendu pokračoval největší seriál závodů horských kol KPŽ neboli Kolo pro život na šumavsjém Zadově. Po noční bouřce, která se prohnala místem dějiště z pátka na sobotu se nakonec Bodik rozhodl, že si dá pauzičku a do závodů tak naskočil pouze Pulpis na svém kole SCOTT Scale RC World Cup. A nevedl si vůbec špatně. Ve své kategorii dojel na osmém místě a celkově obsadil 16 příčku. Byl první v cíli, kdo neměl oholené nohy.

Pulpisovo zlepšení na Šumavě Pulpisovo zlepšení na Šumavě Pulpisovo zlepšení na Šumavě Pulpisovo zlepšení na Šumavě

28/07/2021 06:00 Mít kolo jako Nino – 4

Kola na biku jsou základem a tak se koukneme, co vozí na svém novém Sparku Nino. Ten po mnoha letech podpory ze strany značky DT SWISS přešel na jiný model a tím jsou kola Syncros Silverton SL. Tato kola se poprvé objevila v nabídce v loňském roce a byl o ně nebývalý zájem. Jedná se o celokarbonová kola z jednoho kusu karbonu doplněná náby DT SWISS 240. Nově budou k dostání dvě varianty a sice se šířkou ráfku 26 mm a nově 30 mm. Nino Schurter na svém kole SCOTT Spark World Cup má tu širší variantu. Takže kdo by chtěl ty samá kola, tak bude muset šáhnout do peněženky a vysolit 98 990 Kč. V tom případě pak cena laděného kola povyroste na 355 780 Kč.

Mít kolo jako Nino – 4 Mít kolo jako Nino – 4 Mít kolo jako Nino – 4 Mít kolo jako Nino – 4

27/07/2021 06:00 Mít kolo jako Nino – 3

Co se týká odpružení, tedy přední vidlice a zadního tlumiče, tak ty jsou u sériového kola stejná jako má i Nino Schurter. Ten je známý tím, že chce mít na svém kole vždy ty nejlehčí komponenty a tak by každý předpokládal, že poveze top model vidlice Rock Shox SID SL, která váží pouhých 1 493 gramů. Omyl. Nino raději nasadí těžší vidlici Rock Shos SID Ultimate RD3 jenž váží 1 537 gramů, ale oproti top modelu disponuje zdvihem 120 mm. Jediné, co si budete muset dokoupit jsou stříbrné polepy na vidlici, protože na sériovém kole jsou polepy ve žluté barvě a Nino je má stříbrné. Polepy Vás přijdou i s poštovným cca na 500 Kč, takže cena laděného kola je nyní 256 790 Kč.

Mít kolo jako Nino – 3 Mít kolo jako Nino – 3 Mít kolo jako Nino – 3 Mít kolo jako Nino – 3

26/07/2021 06:00 Bodik ve stříbře

Další díl největšího seriálu závodů horských kol KPŽ neboli Kolo pro život se konal v sobotu v Berouně, tedy na rodné hroudě Bodika. A tak si Bodik a Pulpis nejprve odbyli povinnosti při organizování Junior Trophy a pak skočili do sedel svých kol SCOTT. Oba dva dojeli za příšerného vedra do cíle na slušných pozicích. Pulpis byl 28 a Bodik druhý, takže bral stříbrnou placku.

Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře

21/07/2021 06:00 Mít kolo jako Nino – 2

Takže jako základ pro získání kola SCOTT Spark jako Nino Schurter je dobré zvolit model SCOTT Spark RC World Cup EVO AXS, který je ve stejném barevném provedení jako má Nino. Ovšem ten rám bohužel není totožný. Nino má totiž rám z těch nejlehčích karbonových vlákem, která jsou označena HMX SL, zatímco zmiňované celé kolo disponuje rámem pouze z vláken HMX. Lze koupit i rámový set s vidlicí a tlumičem, ale i ten je z vláken HMX. Hold tady se bude muset udělat kompromis, neb rám v barevné hávu jako má Nino s vlákny HMX SL prostě není možné pořídit. I tak první investice bude dosti vysoká, neb kolo přijde na 256 290 Kč.

Mít kolo jako Nino – 2 Mít kolo jako Nino – 2 Mít kolo jako Nino – 2 Mít kolo jako Nino – 2

20/07/2021 06:00 Mít kolo jako Nino - 1

Mít tak jednou kolo jako nejúspěšnější biker všech dob. Tím je samozřejmě Nino Schurter, která má kompletní sbírku olympijských medailí, osm titulů mistra světa a sedmkráte ovládl i Světový pohár v celkovém hodnocení. A tak nás napadlo zkusit hodit do kalkulačky na kolik by to asi přišlo, kdybychom chtěli co nejvíce podobné kolo jako před nedávnem představila značka SCOTT, čímž je nová generace modelu SCOTT Spark. Tak jdeme na to.

Mít kolo jako Nino - 1 Mít kolo jako Nino - 1 Mít kolo jako Nino - 1 Mít kolo jako Nino - 1
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0