« News

06/08/2018 06:00 Bodik ve stříbře

Již devátý díl největšího seriálu závodů horských kol KPŽ neboli Kolo pro život se konal na Šumavě, přesněji na Zadově. Bodik tak opět osedlal své kolo SCOTT Spark RC World Cup a dojel si na něm pro stříbrnou placku. Kromě toho jsme měli na starost průběh Junior Trophy a to včetně i fotodokumentace, kterou můžete shlédnout na našem Facebooku SCOTTMTB.CZ.

Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře Bodik ve stříbře

01/08/2018 06:00 SCOTT E-Genius Tuned 700 - IV

Dalším vyměněným komponentem při finálním ladění modelu SCOTT E-Genius Tuned 700 byly gripy. Původně jsou na řídítkách madla Syncros s objímkou, která Vám zaručí, že se gripy nebudou protáčet. Navíc na levém gripu je místo této objímky přímo Twinlock. Pokud chcete jiné gripy, pak musíte do objímky Twinlocku vložit redukci, aby objímka nebyla závislá na originálním gripu. My jsme jako nové gripy zvolili osvědčené ESI model Chunky. Ty jsou ze 100% silikonu, perfektně tlumí nárazy, nekloužou, nelepí se a taky ač nemají jistící objímku, tak se neprotáčí.

SCOTT E-Genius Tuned 700 - IV SCOTT E-Genius Tuned 700 - IV SCOTT E-Genius Tuned 700 - IV SCOTT E-Genius Tuned 700 - IV

31/07/2018 06:00 SCOTT E-Genius Tuned 700 - III

Dalším komponentem, který bylo dle nás potřeba vyměnit je sedlo. Původně má model SCOTT E-Genius Tuned 700 ultralehké sedlo Syncros XM1.5 s ližinami z carbonu. Sedlo je však dosti tvrdé a úzké, takže je potřeba sehnat náhradu. Tu nám poskytl produkt značky WTB a sice model Rocket. Značka WTB v roce 2015 přistoupila ke kompletnímu redesignu sedel WTB a tak nově máte na výběr nejen z materiálu ližin, ale i případné šířky sedla. SCOTT E-Genius Tuned 700 tak dostal model WTB Rocket Team s titanovými ližinami a výstelkou DNA. Celé sedlo, ač vypadá robusně váží pouhých 229 gramů a je luxusně pohodlné.

SCOTT E-Genius Tuned 700 - III SCOTT E-Genius Tuned 700 - III SCOTT E-Genius Tuned 700 - III SCOTT E-Genius Tuned 700 - III

30/07/2018 06:00 SCOTT E-Genius Tuned 700 - II

Pořízením kola SCOTT E-Genius 700 Tuned začalo jeho ladění k obrazu mému. Jako první, aby se na kole dalo vůbec jet bylo potřeba zvolit pedály. SPD na éčko mi přijdou zbytečný a kazí ten pocit volnosti. Na e-bika jedině platformy. Těch je trhu velký výběr a tak bylo z čeho volit. Nakonec zvítězila značka HT, která se specializuje právě na pedály. Model AE03 s hmotností 352 gramů za pár s uložením na ložiskách a výměnnými piny. Pravda značka HT má v nabídce i magneziové pedály v oranžové barvičce, ale jejich cenovka už je kapičku kosmická. Úplně stačí ty v provedení Al. Výhodou pedálů HT je dostupnost náhradních dílů.

SCOTT E-Genius Tuned 700 - II SCOTT E-Genius Tuned 700 - II SCOTT E-Genius Tuned 700 - II SCOTT E-Genius Tuned 700 - II

27/07/2018 07:00 SCOTT E-Genius Tuned 700 - I

Novinkou v letošní kolekci SCOTT 2018 byl model Genius a to včetně i e- verze. A právě top varianta e-biku SCOTT Genius se stala mým letošním kolem. Dochází tak ke střídání, kdy dva roky používaný model SCOTT E-Genius s motorem Bosch nahrazuje nová generace. Rozhodnutí pro model SCOTT E-Genius Tuned i přes jeho poměrně vysokou cenovku padlo proto, že pouze on má ve výbavě řazení DI2, se kterým jsem se chtěl více naučit. Jen pro zajímavost nové modely SCOTT 2019 nemají již elektronické řazení Shimano, ale klasické Sram.

SCOTT E-Genius Tuned 700 - I SCOTT E-Genius Tuned 700 - I SCOTT E-Genius Tuned 700 - I SCOTT E-Genius Tuned 700 - I

26/07/2018 12:00 SCOTT E-Genius Tuned v tisku

V posledním čísle časopisu Electric Bike Action najdete pár článku, kde hlavní prim hraje model SCOTT E-Genius Tuned 700. Jednak tam je povídání o nosiči Thule na střechu auta či o stojanech. Nejvíce prostoru však dostal článek o ladění e-biku SCOTT E-Genius.

SCOTT  E-Genius Tuned v tisku SCOTT  E-Genius Tuned v tisku SCOTT  E-Genius Tuned v tisku SCOTT  E-Genius Tuned v tisku

24/07/2018 08:00 SCOTT Strike stále v kondici

Je moc hezké, když občas přijdou fotky, které dokumentují, že i starší kolo SCOTT může i nadále sloužit svému páníčkovi. V pondělí nám napsal biker Jarda - Zdravím...Pres zimu se mi podařilo bajk /jedná se o karbonový Scott Strike/ kompletně poskládat podle představ, nyní na něm mám odježděno cca 1000km bez jediného problému v dost náročném terénu a a stále mne ještě dokáže překvapit tím jak dobře se na něm jezdí...Na svůj věk se rozhodne neztratí mezi novými bajky které na trailech potkávám...Jarda

SCOTT Strike stále v kondici SCOTT Strike stále v kondici SCOTT Strike stále v kondici SCOTT Strike stále v kondici

23/07/2018 08:00 Tropické Lety

Osmé pokračování největšího seriálu závodů horských kol Kolo pro život se v sobotu konal v Letech. Za tropických teplot se své nejprve odbyly děti v Junior Trophy – něco fotek najdete na našem facebooku SCOTTMTB.CZ. Pak své kolo SCOTT Spark RC osedlal Bodik a model SCOTT Scale RC  zase Pulpis a společně si dali trasu C. Jenomže Pulpis se nakonec rozhodl dělat společníka své kámošce Dáše, se kterou v dřívějších dobách závodil a tak Bodik ve vedru bojoval sám. Pulpis nakonec místo šesté a Bodik nepopulárně čtvrtý.

Tropické Lety Tropické Lety Tropické Lety Tropické Lety Tropické Lety Tropické Lety Tropické Lety Tropické Lety

17/07/2018 06:00 Nový SCOTT Gambler

Každý sjezdař zřejmě zaregistroval, že se chystá nový model SCOTT Gambler. Doufali jsme, že již nová kolekce SCOTT 2019 bude obsahovat nově předělané downhillové kolo. Leč nikoliv. Na světě jsou momentálně pouze dva prototypy, které testují jezdci Brendan Fairclough a Gaëtan Vigé na Světových pohárech ve sjezdu. Na těchto kolech ostatně absolvovali i poslední svěťák ve Vallnordu. Takže to vypadá, že nový sjezďák bude až v roce 2020.

Nový SCOTT Gambler Nový SCOTT Gambler Nový SCOTT Gambler Nový SCOTT Gambler

16/07/2018 07:00 Nino ve stříbře

Pátý díl  závodu Světového poháru horských kol se konal ve Vallnordu v Andoře, kde samozřejmě nemohl chybět ani Nino Schurter. Ten už však vyměnil své originálně láknuté retro kolo SCOTT Spark za svůj klasicky barevný stroj. Pokud by Nino v Andoře zvítězil, tak by to bylo už jeho třicáté vítězství ve Světovém poháru. Bohužel se však našel jeden biker, kterým byl Gerhard Kerschbaumer, jenž byl rychlejší nežli Nino a tak se třicítka odsouvá na další závod, který bude ve francouzském středisku La Bresse.

Nino ve stříbře Nino ve stříbře Nino ve stříbře Nino ve stříbře
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0