Pondělí | 13:00 - 17:00 |
Úterý | 13:00 - 17:00 |
Středa | 13:00 - 17:00 |
Čtvrtek | 13:00 - 17:00 |
Pátek | 13:00 - 17:00 |
Sobota | ZAVŘENO |
Neděle | ZAVŘENO |
A na Božáku ještě zůstaneme, neb každý by se jistě před pořízením Snowscootu na této skvělé věcičce rád svezl, aby věděl do čeho jde. Bohužel je jen málo půjčoven, které disponují možností zapůjčení Snowscootu. Jednu z nich Yetti Scholl najdete například právě na Božím Daru, kde Vám půjčí Snowscoot na celej den za pouhých 295 kaček. Další možnost zapůjčení Snowscootu je ve Flow Parku na Dolní Moravě, kde budou k mání originální stroje Snowscoot Deal 06 přímo od pana Franckiho.
Pozn.- Cenovka za půjčení na jeden den bude 300 kaček.
Takže kdo se rozhodl, že pořídí vynález Franckiho Petouda má šanci, neb jeho výrobky do naší zemičky dováží firma Outlinesport vedená již zmíněným Martinem Kňavou, který zpravuje svůj webík www.outlinesport.cz. Tam najdete i nabídku Snowscootů značky Insane Toys. Martin má vždy pár kousků skladem a pokud by jste zvolili zrovna jinej model, tak Vám jej zajistí. Jistě dobrým nápadem na jeho webíku je i Riders List, kde jsou spojení na lidičky, které Snowscoot okouzlil, takže si můžete domluvit případné společné ježdění.
Pozn.- Pro přiblížení Vám nyní přestavíme dva kousky od této značky
Tak tento krasavec z dílny mistra Francka Pelouda vyniká především svou váhou. Ultra lehoučký provedení má i díky skvostu a tou je titanová vidlice vážící pouze 1,04 kg a carbonové provedení obou dvou prken Swallow 900. Důmyslně je proveden i popruh pro nohy jezdce, který neustále drží tvar a díky tomu se do něho dá rychle nastoupit. Takto postavený Snowscoot je vhodný především na upravené svahy nebo na skákáníčko do parku. Kdy by však chtěl řezat carvingové zatáčky, musel by si dokoupit Carving Kit, který lze montnout mezi konstrukci rámu a prkno.
Pozn.- Cenovka tohoto modýlku je 21 tisícovek plus 11 klacků za titan vidličku
Druhej kousek od značky Insane Toys je taktéž odrůda Border X, ale již novější model. Ten se liší od svého předchůdce použitím hydroformingových trubek, které stejně jako v kolařině mají zvýšit pevnost celého rámu. Zde je použita hliníková vidlice, takže i váha tohoto stroje je příjemných deset kilíček. Snowscootová prkna s plameny nesou označení Swallow 990 a mezi závodníky jsou považovány za nejrychleji jedoucí. Perfektní je výztuha v rámu, jenž mají všechny stroje Intane Toys oproti českému Fortu (foto numero pět). Ta funguje i jako zábrana před sněhem.
Pozn.- Celej krasavec pak přijde na nějakých 23 kolíků.
I v naší zemičce je jeden výrobce, který produkuje toto náčiní a to již od roku 2004. Tou firmou je Fort Frames a jeho Snowscoot přijde na 17 tisícovek. Ještě vloni byl o dva litříky levnější, leč inflace zasáhla i do řad Fortu. Za tu dobu prošel Forťáckej Snowscoot i pár změnama. Byla značně zpevněna vidlice (Fort dodává pouze ocelovou) sice použitím vložky v oblasti hlavového složení, kde docházelo často k ohnutí. Taky průměr trubek vidle se zvětšil. Další zpevnění proběhlo na uchycení hlavní roury do představce.
Pozn.- Bohužel v součastné době z důvodů nedodání prken není možnost odběru ani jednoho kousku Snowscootu Fort. Situace by se však měla možná zlepšit po půlce února.
Jelikož i my s Bodikem máme produkty od Forta, dovoluji si předložit pár postřehů a rad jak si jej ještě trošku zdokonalit. V první řadě doporučuji podlepit stávající gripy, aby se Vám nestalo, že se Vám budou točit či zcela opustí řidítka.Vůbec nejlepší je tam dát osvědčené ODI. Další dobrou věcí je vyměnit původní šrouby na křížovej šroubovák za imbusové, což je lepší s ohledem na případné povolování při posunování popruhu. Doporučuji přidat pod imbusovej šroub i macatou podložkou, která zamezí vytržení popruhu pro nohy, neb původní řešení je otázkou času, kdy jej urvete. Pokud máte doma bandáž na BMX kola, tak neváhejte a použijte jí na představec, hlavní trubku a hrazdičku u řidítek.
Pozn.- Ono to pak při pádu tolik nebolí.
Zpět ale ke Snowscootům. Někdo jezdí na něm pouze pro radost, ale jsou i tací, co mají závodnické ambice. Pro ty druhé je jistě potěšující zprávou fakt tento novej sport má i své Mistrovství světa. To letošní se pojede kde jinde než u Frantíků v Chamrousse v březnu od 16.do 18. Vyznavači Snowscootu si to tak rozdají v SCOOTER-X ( to je vlastně obdoba frkrosu), ve FREESTYLE ( není třeba vysvětlovat), v DUAL-X ( což je souboj dvou kusů) a konečně v DOWNHILLU ( pro neznalé to je co největší palbou mazat na Snowscootu do cíle).
Pozn.- Komu se nechce trmácet k žabožroutům, tak ten bude mít šanci ve známém středisku Dolní Morava, kde se chystá domácí závodění na Snowscootech.
Stejně jako v závodech na kolech, jsou mezi závodníkama na Snowscootech i jezdecké hvězdy. Jednou z nich je i Nicolas Pillin ( obr.1 a 2), kterej má plnou podporu přímo od velkýho Francka, jemuž testuje všechny jeho novinky.Na Snowscootu se už nyní dávaj i pořádný triky jako například FrontFlip.Ten má ve svém repertoáru další Frantík Corention Desbois (obr.3.) Ale i v našich rodných řadách najdeme zkušené piloty Snowscootu. Jedním z nich je například Petr Hejňa Heiník, který dokázal v roce 2002 ve Francii porazit v závodě všechny své konkurenty ve slalomu a svůj downhillový um prokázal ve sjezdu celkovým třetím místem.
Pozn.- Inu kdo umí na kole musí umět i na Snowscootu.
Tak tahle super věcička vznikla již v roce 1990 ve Švýcarech, kde jedna partička čekala na konec sněhové bouřky. No a přitom čekání jednoho z nich, jmenovitě Francka Petouda napadla spásná myšlenka přefíknout jeho snowbič a montnout jej na rám BMX. No a první Snowscoot byl na světě a hnedle měl takovej úspěch, že milej Franck si mazal svůj nápad ihned patentovat. Pak je ve spolupráci se značkou SUNN začal vyrábět a první komerční model představil v roce 1991 na ski show ve Francii. Pak už to šlo jak po másle a Snowscooty začaly dobývat svět.
Franckova záliba a víra v budoucnost Snowscootu nakonec dosáhla vrcholu když se v roce 1996 vytvořila společnost Snowscoot Dept. Tato sekce již o dva roky později trumfla dokonce v příjmů z prodeje i oddělení BMX dept Sunn Company. Tehdy byly Snowscooty prodány do více než 12 zemí. O další rok později se Franck rozhoduje k osudovému kroku a vytváří si vlastní společnost ve Švýcarech - SNOWSCOOT SA. Tak začala výroba Snowscootů pod značkou Insane Toys. Ty se dělají ve třech velikostech Kid (malé děti), A.D.O. (starší děti) a pak fůra modelů pro dospěláky