otvírací doba
Pondělí 9-12     13-17
Úterý 9-12     13-17
Středa 9-12     13-17
Čtvrtek 9-12     13-17
Pátek 9-12     13-17
Sobota ZAVŘENO
Neděle ZAVŘENO
vzpomínka na MS
kontakt
Martin Půlpán
Lonkova 470
530 09 Pardubice
mobil: 608 537 637
mail: scott@scottmtb.cz
Skype: pulpi9

« Snowscoot

27/12/2007 05:58 Skládací SNOWSCOOT ?

Při mé poslední návštěvě italského střediska Kronplatz jsem juknul i do místní půjčovny. Zde totiž půjčují historické SNOWSCOOTY Sunn na den za pouhých 10 éček. Více nežli červený Sunn mě však zaujala podivná věc, která byla hnedle vedle nich. Bylo to něco složeného o rozměru 80 na 40 a fakt, že to bylo položeno vedlo SNOWSCOOTu a vlastnilo to skluznici napovídal, že to bude určeno na sníh. Vyhledal jsem proto obsluhu místního shopu a optal se jej co že to je ? Italskej sympaťák mi s ledovým klidem hnedle odvětil ,, skládací SNOWSCOOT,, S mírným podezřením, že si ze mě dělá psinu, jsem jej tady poprosil, zdali mi ,,SNOWSCOOT,, může předvést.
Pozn.- Prodavač během několika pikosekund onu věc rozložil a ochotně mi i předvedl, kterak se ta věc řídí.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

27/12/2007 05:56 Easy Glider 145

Po návratu do rodné země jsem zapátral o ,,skládacím SNOWSCOOTu,, na webíku a zjistil jsem následující. Rozhodně se nejedná o SNOWSCOOT. Na jedněch stránkách to nazývají SKIBOB-SNOWBIKE-SKIBIKE s označením Easy Glider 145. Celá záležitost, kterou vyrábí firma Columbus Innovation, váží 7,9 kg se dá pořídit za 500 éček. Po rozložení její délka čítá 145 cm, což je oproti klasickému SNOWCOOTu .Přední část je dokonce opatřena macatým tlumiče, aby jezdec měl při jízdě dostatečné pohodlí. Nohy jezdec však nemá jako na SNOWSCOOTu vedle sebe, ale za sebou, na každém prknu jednu. Obě dvě prkna jsou spojeny kloubem. Výhodou je možnost složení, takže Vám to pak nezabírá tolik místa jako SNOWSCOOT,leč i přesto zůstanu věrný klasickému vynálezu Fracka Petouda.
Pozn.- Kdo chce vidět jak se skládá a jezdí, nechť klikne sem

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

21/12/2007 08:03 Praloup, Dolní Morava a Franck Petoud

Neskutečně aktivní je městečko Praloup ve Francii. V termínu od 7. do 9. března se totiž v tomto místě pofrčí Mistrovství světa v jízdě na Snowscootech. To však není vše, neb další velká akce bude Praloup hostit v létě. Přesněji od 26. do 31. srpna, kdy se zde, stejně jako v letošním roce uskuteční Mistrovství světa horských kol veteránů. Ovšem ani naše zemička nebude ochuzena o závody na Snowscootech, protože 19. ledna se uskuteční v areálu Flow Parku na Dolní Moravě první Snowscoot contest 08. Dle zpráv je v jednání dokonce možná i účast zakladatele tohoto sportu Francka Petouda (foto 4). Pozn.- Ten by, pokud vše klapne mohl přijet do ČR i se svým svým koníkem a v současnosti asi nejlepším jezdcem na Snowscootu Nicolasem Pillinem (foto5)

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

29/11/2007 07:00 Vázání na Snowscoot

Dneska se zmíním o velice důležitém doplňku, který by neměl chybět na Vašem Snowscootu, neb bez něho se vystavujete nebezpečí, že obsluha vleku Vás může i odmítnouti vyvést na kopec. Tím nezbytným doplňkem je ,,bezpečnostní,, vázání. Tvoří jej kroucený kabel velice podobný těm, kterými dříve disponovaly aparáty pevných linek. Na konci tohoto kabelu však není vynález pana Bella, nýbrž popruh se suchým zipem. Ten si pilot Snowscootu připne na nohu, čímž zajistí, že v případě pádu jeho Snowscoot nezmlátí i okolní lyžaře. Jedinou nevýhodou je však fakt, že pokud je pád ve větší rychlosti, tak tím nejvíce obouchaným bude právě jezdec Snowscootu. Český výrobce Snowscootů bohužel k svým produktům tuto věcičku nedodává a ani jí nelze dokoupit jako příslušenství.
Pozn.- Ale naštěstí tu máme zastoupení značky Snowscoot Insane Toys, které je schopno vázání dodat za 420 kaček.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

28/11/2007 07:07 Snowscootovej nadšenec aneb jak se stát dovozcem

Dovozcem a distributorem značky Snowscoot IT Insane Toys do země české je postavička, která má v občance na kolonce jméno napsáno Martin Kňava. Bejvalej motokrosař poprvé spatřil Snowscoot v roce 1994, kdy v časopisu Motocykl byla jeho první fotečka Snowscootu Sunn. Tuhle fotku rozeslal do všech redakcí v Evropě sám Franck Petoud, který se v té době snažil obeznámit veřejnost co to ten Snowscoot vůbec je. Marťas se okamžitě do Snowcootu zamiloval a když za šest let jel za svou známou do Švýcarska, poslal Franckovi email. Ten jej pozval do svého sídla v Lausanne, kde pak slovo dalo slovo a z Marťase se rázem stal ofíko dovozce značky Insane Toys.
Pozn.- Dodnes Martina Franck uhání, zda-li by někde nevyštrachal onen časopis Motocykl, kde byla ona historická fotka.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

26/11/2007 06:44 A.V. zimní příprava aneb další Snowscooťák

V pátek zvoní mobil a na druhém konci mi vesele hlásí známý hlas,, Kamión jede k Tobě ! ,,. Za pár minut už dotyčný vyskakuje z vozidla a míří do našeho krámku SCOTT Veloservisu. Tím nenadálým návštěvníkem je nejlepší sjezdař republiky české a věčný šprýmař Adam Vágner. Přijel na pár slov a mimo jiné i pro informace ohledně báječné hračky na sníh, kterou je Snowscoot. ,,Snowbič mě už nedává, co potřebuju a tohle se mi fakt líbí. Hlavně to bude dobrý na skoky.,, prohodil Adam a důkladně si prozkoumal vynález pana Petouda. A tak to vypadá, že pro letošní zimní přípravu za účelem zvyšovaní své fyzičky si mimo týrání se na běžkách dopřeje mnohem zábavnější jízdu na Snowscootu.
Pozn.- Tak ať Ti lítá jako na bajku !

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

22/11/2007 07:06 Fortí Snowscoot

Báječnou věc pro řádění na sněhu, neboli Snowscoot se však dá pořídit i z domácí produkce. Značka Fort má totiž v nabídce mimo kol i jeden model Snowscootu. Ten se skládá z hliníkového rámu a je doplněn ocelovou vidlicí. Podvozek jsou prkna ABS -Sandwich a momentálně jsou tím posledním, co brání značce Fort zahájit letošní prodej Snowscootu. Jejich dodávka se totiž nějak opozdila, ale během 14 dní by mělo být už vše napraveno.Vylepšený Fort má více vyztužený rám a mnohem macatější vidlici. Bohužel u něho i mírně stoupla cenovka z dřívějších 15 000 na dnešních 17 400 kaček. Pozn.- K dodání je pouze v černé barvě

scott a thule scott a thule scott a thule

21/11/2007 06:53 Nastává čas pro Snowscoot

Štědrá sněhová nadílka na horách, která vyhnala o víkendu našeho webmástra do hor jasně dává najevo, že je třebas se pomalu přeorientovat na ryze zimní sporty a tak i nás na krámku se kromě kol, již objevilo náčiní pro zimní radovánky - Snowscoot. Máme tu krom tuzemské značky Fort i jednoho krasavce z produkce firmy IT neboli Insane Toys, která patří samotnému ,,otci Snowscootů,, Francku Petoudovi. On byl tím, koho jako prvního napadlo se prudce zamyslet a poté přefíknout svůj snowboard a montnout jej na rám BMX.
Pozn.- Mnoho let již uteklo od této chvíle a tak i dnešní Snowscoot vypadá trošičku jináč, nežli v době jeho vzniku.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

21/11/2007 06:51 Bordel-X 05

Modrá metalíza sedí IT Snowscootu model Bordel-X 05 jako ušitá. Tento duralový krasavec, a to i včetně vidlice, dostal do vínku opravdu slušnou výbavičku. Černá prkna s dřevěným jádrem mají skluznici PTEX 4000, což znamená, že tento podvozek je sakra rychle a vyniká i hladším skluzem. Macaté je i zesílení hlavové trubky, kde najdete hlavové složení XXL DH. Oproti českým Fortům mají IT Snowscooty více vychytaný popruhy pro nohy, které neustále drží tvar, čímž značně usnadní jezdci naskočení na stroj. Neméně důležité i je systém uvázání Snowscootu na nohu ( obr. 3 ). Pokud jej nemáte, tak riskujete, že Vás vlekař odmítne vytáhnout na kopec, což se nám stalo například v Itočce.
Pozn.- Na 9,9 kilo vážící hračku na sníh tak případní zájemci musí připravit 21 500 kaček českých

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

16/10/2007 10:33 Celoodpružený Snowscoot

I když je ještě sněhová nadílka daleko, nedalo mi to, abych na síti nezapátral o původci celoodpruženého Snowscootu. Takže včera zmiňovaný výstavní kousek ze stánku Suntour je nakonec produkt značky Blackmountain. Ta nabízí hnedle tři modely celoodpružené varianty Snowscootu - Vector, Hurricane a Avalanche. Ten nejlepší je Vector a o jeho tlumící vlastnosti se stará starej dobrej Rock Shox. Přední vidle Tora a tři tlumiče Ario je jistě podepsaly i na nemalé konečné ceně, která se vyšplhala na 2500 éček.
Pozn.- Firma Blackmountain však má v nabídce i samostatný set za 690 éček, na který si pak zákazník může napasovat vidlici a tlumiče podle své chuti.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0