otvírací doba
Pondělí 9-12     13-17
Úterý 9-12     13-17
Středa 9-12     13-17
Čtvrtek 9-12     13-17
Pátek 9-12     13-17
Sobota ZAVŘENO
Neděle ZAVŘENO
vzpomínka na MS
kontakt
Martin Půlpán
Lonkova 470
530 09 Pardubice
mobil: 608 537 637
mail: scott@scottmtb.cz
Skype: pulpi9

« Snowscoot

01/12/2008 06:00 Čas pro Snowscoot- Insane Toys

Značka Insane Toys patří Francku Petoudovi (foto 3), který v roce 1990 vymyslel Snowscoot. Není žádným tajemstvím, že českému Fortu byl předlohou právě Snowscoot Insane Toys. Zatímco Snowscoot Fort je až na pár kosmetických úprav od roku 2004 stále stejný, Snowscooty Insane Toys jdou ve vývoji neustále vpřed. Rozdíl v jízdních vlastnostech obou značek je tak hodně veliký a jednoznačně hovoří pro Insane Toys. V současné době je k okamžitému odběru model Border X za 23 000 kaček nebo model Deal za 17 000 Kč. Sólo prkna na Snowscoot lze koupit i od značky Insane Toys, takže přední a zadní přijde na rovných 10 000 Kč.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

28/11/2008 06:00 Čas pro Snowscoot - Fort

Zimní radovánka Snowscoot už není na našich sjezdovkách takovou neznámou, která vyvolávala u některých lyžařů nechápavé pohledy. A jelikož již paní zima hlásí svůj nástup a nám se množí dotazy na Snowscoot, koukneme se co je u nás k mání. Na našem trhu jsou nyní tři značky - český Fort, švýcarský Insane Toys a francovský BlackMountain. Dneska se podrobněji koukneme na toho prvního neboli na ,,Fortíka". Značka Fort má neustále v nabídce pouze jeden model jehož cena je 17 970 kaček. Dle informací mají skladem pouze deset kusů a další na letošní zimu již nebudou vyrábět, takže kdo uvažuje o koupi, má nejvyšší čas. Poměrně častým dotazem je dostupnost samotných prken na Snowscoot. Takže vězte, že u Forta lze koupit přední plus zadní fošnu za 7 500 Kč. I ty prozatím mají, leč mnoho jich není.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

03/04/2008 06:16 Ženáč Adam a celopéro

To že nejúspěšnější domácí dowhiller a čerstvě ženatý několikanásobný mistr republiky Adam Vágner jezdí na sjezd celopéru ví každý, co se o MTB jen trošku zajímá. Novinkou je, však že Adam jezdil na celopéru i v zimě. Né však na kole, ale na Snowscootu značky Black Mountain. A právě Áda, který taktéž propadl kouzlu vynálezu pana Petouda, byl jeden z prvních, kterému se mu dostalo té možnosti, aby prověřil vlastnosti tohoto celoodpruženého stroje. Právě tohoto fulla nám včera donesl na náš obchůdek, aby nám sdělil i své pocity z testovacích jízd. ,, Je to super na zmrzlém sněhu a především na skokách. Oproti klasickému Snowcootu to tak netluče do nohou. Vřele všem doporučuji,, Ostatně tuto značku z Francie začíná do ČR dovážet propagátor Snowcootu v Čechách Martin Kňava, který má zastoupení na legendární Snowscooty Insane Toys od otce tohoto sportu Franka Petouda.
Pozn.- Bližší informace o Snowscootu Black Mountain s odpruženou vidlicí a třemi tlumiči budou co nevidět.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

06/02/2008 00:05 Carabinieri, Snowscoot a kouzelná formulka

Široké italské sjezdovky jsou jako stvořené pro Snowscoot. Střediska jako Ski Center Latemar, Ski Areal Lusia, Alpe Cermis, Predazzo či Kronplatz mají pro jezdce na Snowscootech pochopení a personál areálů nedělá žádnej problém. Ale pozor, ve středisku Pontedilegno - Tonale už problém byl. To mě na sjezdovce zastavila hlídky Carabinierů na lyžích a že prý na té věci nemohu zde jezdit jinak, že mi dají pokutu. Sjel jsem tedy do centra městečka Tonale, kde sídlí agentura přes kterou jsme byli ubytováni. Sympatická Italka hnedle zvedla telefon a prohodila pár slov s náčelníkem místní posádky. Poté mi napsala na lístek tuto větičku ABBIAMO PARLATO CON VOJTRO CAPPO !!! a že prý mohu vesele jezdit dál. V případě že mě opět zastaví hlídka, mám jim dát přečíst lístek od ní. Fungovalo to skvěle a páni Carabinieri nám již dali pokoj.
Pozn.- Jinak na tom lístku bylo napsáno ,, Je to dohodnuté s vaším nadřízeným,,

scott a thule scott a thule scott a thule

05/02/2008 06:57 Snowscootové porovnání

I když to venku na zimu moc nevypadá, provedli jsme před pár dny testík dvou Snowscootů. Prvním byl model od Insane Toys Border-X v červené barvičce doplněný stikerkama SCOTT a vybaven karbonovejma prknama. Ty prkna vypadají úplně stejně jako má konkurenční Fort, leč jsme zjistili, že jsou o nějakej ten centimetr širší. Proti němu byl dán do placu produkt již zmíněný Snowscoot domácí produkce - Fort. Na pohled téměř stejné Snowscooty, leč rozdíly tam jistě byly. Fort má například ocelovou vidlici, zatím co Border-X už disponuje duralovou. IT Snowscoot má navíc i další vychytávky jako je třeba stále tvar držící popruh pro nohy či jistící zařízení (telefonní šňůra s karabinou) pro případ, že Snowscoot chtěl jet dál bez pilota. Tři jezdci si pak navzájem půjčovali oba dva Snowscooty, aby mohli porovnat jízdní vlastnosti. A výsledek ? Všichni jsme se shodli na faktu, že Insane Toys je lépe ovladatelnější a líp se s ním zatáčí. Navíc je mnohem klidnější, což je zřejmě dáno způsobem upevnění bordové desky k rámu Snowscootu.
Pozn.- Inu není nad originál, že Francku Petoude z Insane Toys ?

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

16/01/2008 12:48 Přeloženo !!!!

Tak se bohužel naplnily zlé předtuchy, které prognózovali páni meteologové. V důsledku přicházející teplé fronty mi přistála v mobilu tato SMS ka : ,,SNOWSCOOT Contest jsme vzhledem k nedostatku sněhu a špatné předpovědí počasí nuceni přesunout na 16.- 17. 2 2008. Díky za pochopení. Generální ředitel akce a stálý optimista Martin Kňava.,, Rozhodnutí, které jistě nepotěší jezdce a diváky, kteří se chystali o víkendu na Dolní Moravu. Na druhou stranu se však má jednat o historicky první závody na SNOWSCOOTech v ČR a i proto přislíbily účast televizní štáby stanic Óčko, ČT 1 či Polské TV. Marťas tak v zájmu, co nejlepší prezentace tohoto sportu musel tedy závod přesunout neb na blátě to není to pravé. V areálu je nyní v provozu pouze jeden vlak a FlowPark je díky nedostatku sněhu mimo provoz.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

12/01/2008 16:51 Plakát hotov

Dovozce Snowscootů a průkopník tohoto sportu u nás Martin Kňava mi poslal hotovej plakát na akci nazvanou Stopaho Snowscoot Contest. Na to, že to jsou historicky první závody na Snowscootech v naší zemičce se zde sejdou opravdový borci jako například mistr světa a vítěz SP ve frkrosu Michal Frky Prokop, několikanásobný mistr republiky ve sjezdu Adam Ježek Vágner, krotitel malých kol Kamil Fajka Feifer či slovenská megastar Filip Polcík Polc. Všichni uvedení jsou piloti strojů jedné značky a sice Insane Toys. V neděli byl Marťas očíhnout a prubnout parčík na Dolní Moravě, kde dohodl poslední organizační věci. Doufejme, že současné oteplení nebude zas tak děsný a počásko bude přáti k uskutečnění této suprové akcičce.

Pozn.- Konečné rozhodnutí, zda-li se vše uskuteční padne ve středu 16.ledna.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

31/12/2007 07:52 Frky mění značku

Období zimních měsíců vždy bývá čase změn a jednu takovou jsme nedávno zaregistrovali. Michal Frky Prokop náš nejslavnější jezdec frkrosu a pidikol totiž mění značku. Nikoliv však tu bajkovou, kterou je už nějakej ten pátek Autor, ale přesedá na jiný produkt co se SNOWSCOOTu týče. Frky byl v minulosti prvním, komu jezdcem, komu značka Fort zapůjčila k testování tehdy svoji novinku, jenž začala vyrábět, tedy SNOWSCOOT. Shodou okolností jsme byli i u toho, když Frky vytáhl poprvé svůj Fort SNOWSCOOT na zasněžené stráně v Itošce. Jeho všeobecné nadání pro vše co řidítka, se potvrdilo i zde, neb Michal již druhý den po pár seznamovacích jízdách, začal létat vzduchem.
Pozn.- Nyní se bude Frky vozit na SNOWSCOOTu Carving TNT, jehož výrobcem je značka Insane Toys

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

31/12/2007 07:51 SNOWSCOTT TNT Alu Carving Carbon

Tak zní kompletní název pro SNOWSCOOT, jenž bude sloužit výše zmíněnému Frkymu. Tomu ho mu jej poskládal a řádně poladil Martin Kňava, nadšenec a dovozce SNOWSCOOTů firmy Francka Petouda Insane Toys. Produkt od zakladatele tohoto sportu má hliníkový rám je nově vylepšený metodou Hydrafrom a CNC opracovaným krkem, kde klasické hlavové složení nahradilo integrované. Oproti SNOWSCOOTu Fort má tento model i vidlici z matroše s označením Aluminium 7005, zatím co Fort používá vidlice ocelové.
Pozn.- Boards neboli podvozek má dřevěné jádro a je v provedení Carbon.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

28/12/2007 08:29 Další parodie na SNOWSCOOT - SNOWMOTO

Frack Petoud, otec SNOWSCOOTu jistě nevěřícně kouká na to, co někteří dokážou udělat z jeho SNOWSVOOTu. Další ,,novinkou,, která dozajista vychází z jeho předlohy je totiž SNOWMOTO 28 ST. Tuto věc má svědomí značka CRIGHTON. Je to vlastně tak trošku upravený SNOWSCOOT, který je ještě opatřen sedátkem jako má třeba skibob. V nabídce jsou dva kousky - základní CRIGHTON 28 ST (cenovka 329 éček) a vylepšený model s lepšíma prknama 800 Holzkern GFK s označením CRIGHTON 28 ST COMP ( cenovka 579 éček). Sympatický je fakt, že levnější model má i verzičku CRIGHTON 24 ST, což je variace pro naše potomky.
Pozn.- A koho zajímá jak se na tom jezdí, nechť se koukne sem.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0