« Snowscoot

16/10/2007 10:33 Celoodpružený Snowscoot

I když je ještě sněhová nadílka daleko, nedalo mi to, abych na síti nezapátral o původci celoodpruženého Snowscootu. Takže včera zmiňovaný výstavní kousek ze stánku Suntour je nakonec produkt značky Blackmountain. Ta nabízí hnedle tři modely celoodpružené varianty Snowscootu - Vector, Hurricane a Avalanche. Ten nejlepší je Vector a o jeho tlumící vlastnosti se stará starej dobrej Rock Shox. Přední vidle Tora a tři tlumiče Ario je jistě podepsaly i na nemalé konečné ceně, která se vyšplhala na 2500 éček.
Pozn.- Firma Blackmountain však má v nabídce i samostatný set za 690 éček, na který si pak zákazník může napasovat vidlici a tlumiče podle své chuti.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

15/10/2007 21:10 Ohlédnutí za Eurobikem 2007 – Celopéro Snowscoot poprvé

O tom, že Snowscoot je vhodným sportem pro bajkery na zimní období nás utvrdili v jednom ze stánků kolařské výstavy Eurobike. Tím byla expozice značky Suntour, zabývající odpruženými komponenty na kola. No a na stěně plné vidlic jsme úplně nahoře zahlédli něco co nám vyrazilo dech. Srbík, Bodik i moje maličkost již nějakej ten pátek jezdíme na Snowscootech a tak nám nedalo,abychom oslovili na stánku kmitajícího šikmookého zástupce, zda-li si ten skvost můžeme sundat. Japončík proti tomu neměl námitek a tak jsme mohli podrobně prozkoumat celoodpruženou hračku na sníh zvanou Snowscoot.
Pozn.- Nejvíce by se odpružený Snowscoot zamlouval Bodikovi, který se do něho zamiloval a už se vidí na něm na zasněžených svazích.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

15/10/2007 21:09 Ohlédnutí za Eurobikem 2007 – Celopéro Snowscoot podruhé

Takže jakmile jsme sundali z výšin celoodpružený Snowscoot, hnedle se ho jal důkladně prohlédnout náš teamovém odborník na pružení a tlumení zároveň, Martin Srbík Srba. ,,Tak tohle si obšlehnu a v zimě jezdím na celopéru,, prohodil Srbík při zkoumání odpruženého systému, na který padly tři tlumiče a jedna vidlice značky Suntour. Bohužel celý Snowscoot byl pouze smontován na ukázku, o čemž svědčily vůle u tlumičů díky čemuž ani na suchu nešlo prubnout, kterak to funguje.
Pozn.- Všechny pružící jednotky měly však Lock Out, takže se dají popřípadě vypnout.

scott a thule scott a thule

12/02/2007 00:01 Dosnowscootováno a Mnichovská zrada

Tak už jsem zase tu. Mám za sebou tejdenní ježdění v Alpách, které bylo až na dvě nepříjemnosti špica, neboli jak říkaj Rakušáci ,,Das is hrote !!!,,. První smůlou byl fakt, že našemu zlosynovi ještě nepřišel jeho pidi Snowscoot a tak se musel ve svejch třech letech oproti původnímu plánu nejprve naučit na ski. Nakonec jsme však společně s Matějem našli řešení, jak si mladej prubne snowscootovat. Jezdili jsme duo. Oproti němu si Bodik opět vydatně potrénoval pracky, když jezdil sólo. Druhou nepříjemností byla Mnichovská zrada, když právě u tohoto města v NDR mou dodávku ve 150 kilometrové rychlosti opustila střední část výfuku i s katalyzátorem. Ještě štěstí, že kucí z Cobry 11 měli službu a jistě volně se povalující část mého vozidla brzy odklidili.
Pozn.- Moje kára má nyní díky tomuto odlehčení zvuk jako Subaru Impreza, z čehož má největší radost náš zlosyn, neb se mu právě tohle auto strašně líbí.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

12/02/2007 00:01 Testovačka aneb Snowscoot naposled

Do Rakous jsme s Bodikem vezli mimo našich Snowscootů i horkou novinku 007 od značky Insane Toys a to sice model Deal a tak jsme mohli porovnat Snowscoot Fort a produkt od vynálezce této skvělé věci Franckiho Petouda. Novej model má novej tvar prken a díky jinému uložení je mnohem živější. Co jsme velice ocenili byl i tvrzený popruh pro nohy, do kterého se nastupovalo jedna báseň. Oproti Fortíkovi je však výrazně těžší neb je celej z oceli. A jelikož se mi již ozvalo několik zájemců o koupi Snowscootu, tak pro všechny uvádím kontakt dovozce značky Isane Toys - Martina Kňavu, kterej Vám zodpoví fundovaně všechny Vaše zvídavé dotazy - mobílek 774858622 nebo mejlík martin@outlinesport.cz
Pozn.- Tím je konec infa o Snowscootech, z čehož má jistě náš pan Exla radost a zítra najedem opět na kolečka

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

02/02/2007 06:52 Bez přilby na Snowscoot nelez !!!

Stejně jako do hospody se neleze bez peněz, tak ani na Snowscoot. Tato věc když nabere rychlost se stává novému a nezkušenému pilotovi vážnou hrozbou v případě pádu. Pro ilustraci připojuji několik snímečků z nechtěných letových fází. Já osobně doporučuji vozit integrální přilbu neb bez ní hrozí při případném zakousnutí do řidítek nutnost vyhledat služby nejbližšího dentisty. Způsobený karambol kolikráte nemusí být ani Vaši vinou. On takovej na Vás letící snowborďák, zvědavě si prohlížející stroj, na kterém jedete, dokáže zasadit velice bolestnou ránu. O tom, by mohl vyprávět Bodik, kterému jeden takový umělec přistál ve Špindlu na hlavě.
Pozn.- Naštěstí to dobře dopadlo a památkou je jen šrám od hrany prkna na Bodikově integrále.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

02/02/2007 06:52 Další vybavení na Snowscoot

Super fakt je dozajista ten, že vlastně do začátku Vám stačí pouze sehnat někde Snowscoot neb tento sport nevyžaduje další speciální věcičky bez nichž by se nešlo projet na Snowscootu. Botky se dají použít ze snowbiče, ale lepší je si pořídit nějaké vysoké pohory do zimy s gumovou špičkou, neb nejsou tak široké jako snowboardové a lépe se Vám vejdou na plochu Snowscootu. O integrále byla již zmíňka. Dobré je sebou vozit imbusovej klíč numero 6, neb se nám již mnohokráte stalo, že jsme si po pádech v hlubokým sněhu potřebovali srovnat rejdy do původní polohy.
Pozn.- Skvělé místo pro dlouhej imbusák je například pod ochranou bandáží na řidítkách

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

02/02/2007 06:51 Nezapomeňte přibalit

Tak a pokud už jste šťastným majitelem Snowscootu a chystáte se vyrazit do hor na více dní mám tu ještě pár rad. Jedete-li na více dní, určitě sebou vezměte mazivo na skluznici, neb heslo kdo maže jede, platí i na Snowscootu. Dobré je mít i sebou malou tubu Chemoprénu. Ten by se Vám mohl hodit při dlouhých večerech k přilepení gumové podložky pro nohy, jenž se občas odlepí. Pokud pojedete autobusem, tak doporučuji si vytvořit z krabic od kol provizorní obal, který zabrání poškrábání skluznice při položení na zem.
Pozn.-Pak se sklopěj rejdy a celej Snowscoot se dá i průměrně inteligentní řidič do útrob autobusu..

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

02/02/2007 06:51 Jak se dostat nahoru

Pokud navštívíte lyžařské středisko, tak s dopravou na kopec asi nebude problém. Kabinkou to zvládne každej, neb si šoupnete Snowscoot dovnitř a posadíte se vedle něj. Jinak se dá se Snowscootem v pohodě jezdit jak na pomě, tak i na klasické kotvě, což prověří váš smysl pro rovnováhu. Někteří mástři to mohou zkusit jako profíci na fotečce numero dvě, ale bacha ať se nenaštve obsluha vleku. Taky není od věci sebou vozit i popruh k přivázaní Snowscootu k noze, neb někteří vlekaři, hlavně ti u sedaček, rádi argumentují, že by Vám mohl ze sedačky Snowscoot spadnout a proto Vás nechtěl pustit za turniket.
Pozn.- To se nám stalo v Itošce a tak jsem se byl v místní půjčovně kouknout na to ,,zabezpečení" ( viz poslední fotečky)

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

02/02/2007 06:50 Konec dobrej , všechno dobrý

A tímto končí naše malá Snowscootová revue s tím i veletok informací o těchto strojích. Doufám že aspoň několik z Vás uvítalo tuto změnu i když Snowscoot má se sjezďákem mnoho společnýho. A jelikož začínají v Pardubkách jarní prázdniny, zvedáme s Bodikem pomyslné kotvy a vybaveni vosky, Chemoprénem a Snowscooty vyrážíme směr Alpy, takže opět bude tento webík bez každodenní aktualizace. Pokud by z Vás někdo zatoužil po novém Snowscootu, může mi napsat a až se za tejden vrátíme, tak vše zařídíme.
Pozn.- Takže prozatím všem co nejméně pádů a moře radosti z rychlých jízd ať už na kole či Snowscootu..

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0