otvírací doba
Pondělí 9-12     13-17
Úterý 9-12     13-17
Středa 9-12     13-17
Čtvrtek 9-12     13-17
Pátek 9-12     13-17
Sobota ZAVŘENO
Neděle ZAVŘENO
vzpomínka na MS
kontakt
Martin Půlpán
Lonkova 470
530 09 Pardubice
mobil: 608 537 637
mail: scott@scottmtb.cz
Skype: pulpi9

« Snowscoot

15/10/2007 21:10 Ohlédnutí za Eurobikem 2007 – Celopéro Snowscoot poprvé

O tom, že Snowscoot je vhodným sportem pro bajkery na zimní období nás utvrdili v jednom ze stánků kolařské výstavy Eurobike. Tím byla expozice značky Suntour, zabývající odpruženými komponenty na kola. No a na stěně plné vidlic jsme úplně nahoře zahlédli něco co nám vyrazilo dech. Srbík, Bodik i moje maličkost již nějakej ten pátek jezdíme na Snowscootech a tak nám nedalo,abychom oslovili na stánku kmitajícího šikmookého zástupce, zda-li si ten skvost můžeme sundat. Japončík proti tomu neměl námitek a tak jsme mohli podrobně prozkoumat celoodpruženou hračku na sníh zvanou Snowscoot.
Pozn.- Nejvíce by se odpružený Snowscoot zamlouval Bodikovi, který se do něho zamiloval a už se vidí na něm na zasněžených svazích.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

15/10/2007 21:09 Ohlédnutí za Eurobikem 2007 – Celopéro Snowscoot podruhé

Takže jakmile jsme sundali z výšin celoodpružený Snowscoot, hnedle se ho jal důkladně prohlédnout náš teamovém odborník na pružení a tlumení zároveň, Martin Srbík Srba. ,,Tak tohle si obšlehnu a v zimě jezdím na celopéru,, prohodil Srbík při zkoumání odpruženého systému, na který padly tři tlumiče a jedna vidlice značky Suntour. Bohužel celý Snowscoot byl pouze smontován na ukázku, o čemž svědčily vůle u tlumičů díky čemuž ani na suchu nešlo prubnout, kterak to funguje.
Pozn.- Všechny pružící jednotky měly však Lock Out, takže se dají popřípadě vypnout.

scott a thule scott a thule

12/02/2007 00:01 Dosnowscootováno a Mnichovská zrada

Tak už jsem zase tu. Mám za sebou tejdenní ježdění v Alpách, které bylo až na dvě nepříjemnosti špica, neboli jak říkaj Rakušáci ,,Das is hrote !!!,,. První smůlou byl fakt, že našemu zlosynovi ještě nepřišel jeho pidi Snowscoot a tak se musel ve svejch třech letech oproti původnímu plánu nejprve naučit na ski. Nakonec jsme však společně s Matějem našli řešení, jak si mladej prubne snowscootovat. Jezdili jsme duo. Oproti němu si Bodik opět vydatně potrénoval pracky, když jezdil sólo. Druhou nepříjemností byla Mnichovská zrada, když právě u tohoto města v NDR mou dodávku ve 150 kilometrové rychlosti opustila střední část výfuku i s katalyzátorem. Ještě štěstí, že kucí z Cobry 11 měli službu a jistě volně se povalující část mého vozidla brzy odklidili.
Pozn.- Moje kára má nyní díky tomuto odlehčení zvuk jako Subaru Impreza, z čehož má největší radost náš zlosyn, neb se mu právě tohle auto strašně líbí.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

12/02/2007 00:01 Testovačka aneb Snowscoot naposled

Do Rakous jsme s Bodikem vezli mimo našich Snowscootů i horkou novinku 007 od značky Insane Toys a to sice model Deal a tak jsme mohli porovnat Snowscoot Fort a produkt od vynálezce této skvělé věci Franckiho Petouda. Novej model má novej tvar prken a díky jinému uložení je mnohem živější. Co jsme velice ocenili byl i tvrzený popruh pro nohy, do kterého se nastupovalo jedna báseň. Oproti Fortíkovi je však výrazně těžší neb je celej z oceli. A jelikož se mi již ozvalo několik zájemců o koupi Snowscootu, tak pro všechny uvádím kontakt dovozce značky Isane Toys - Martina Kňavu, kterej Vám zodpoví fundovaně všechny Vaše zvídavé dotazy - mobílek 774858622 nebo mejlík martin@outlinesport.cz
Pozn.- Tím je konec infa o Snowscootech, z čehož má jistě náš pan Exla radost a zítra najedem opět na kolečka

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

02/02/2007 06:52 Další vybavení na Snowscoot

Super fakt je dozajista ten, že vlastně do začátku Vám stačí pouze sehnat někde Snowscoot neb tento sport nevyžaduje další speciální věcičky bez nichž by se nešlo projet na Snowscootu. Botky se dají použít ze snowbiče, ale lepší je si pořídit nějaké vysoké pohory do zimy s gumovou špičkou, neb nejsou tak široké jako snowboardové a lépe se Vám vejdou na plochu Snowscootu. O integrále byla již zmíňka. Dobré je sebou vozit imbusovej klíč numero 6, neb se nám již mnohokráte stalo, že jsme si po pádech v hlubokým sněhu potřebovali srovnat rejdy do původní polohy.
Pozn.- Skvělé místo pro dlouhej imbusák je například pod ochranou bandáží na řidítkách

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

02/02/2007 06:51 Nezapomeňte přibalit

Tak a pokud už jste šťastným majitelem Snowscootu a chystáte se vyrazit do hor na více dní mám tu ještě pár rad. Jedete-li na více dní, určitě sebou vezměte mazivo na skluznici, neb heslo kdo maže jede, platí i na Snowscootu. Dobré je mít i sebou malou tubu Chemoprénu. Ten by se Vám mohl hodit při dlouhých večerech k přilepení gumové podložky pro nohy, jenž se občas odlepí. Pokud pojedete autobusem, tak doporučuji si vytvořit z krabic od kol provizorní obal, který zabrání poškrábání skluznice při položení na zem.
Pozn.-Pak se sklopěj rejdy a celej Snowscoot se dá i průměrně inteligentní řidič do útrob autobusu..

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

01/02/2007 00:03 Půjčovny a Snowscoot

A na Božáku ještě zůstaneme, neb každý by se jistě před pořízením Snowscootu na této skvělé věcičce rád svezl, aby věděl do čeho jde. Bohužel je jen málo půjčoven, které disponují možností zapůjčení Snowscootu. Jednu z nich Yetti Scholl najdete například právě na Božím Daru, kde Vám půjčí Snowscoot na celej den za pouhých 295 kaček. Další možnost zapůjčení Snowscootu je ve Flow Parku na Dolní Moravě, kde budou k mání originální stroje Snowscoot Deal 06 přímo od pana Franckiho.
Pozn.- Cenovka za půjčení na jeden den bude 300 kaček.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

01/02/2007 00:02 Není nad originál aneb Insane Toys

Takže kdo se rozhodl, že pořídí vynález Franckiho Petouda má šanci, neb jeho výrobky do naší zemičky dováží firma Outlinesport vedená již zmíněným Martinem Kňavou, který zpravuje svůj webík www.outlinesport.cz. Tam najdete i nabídku Snowscootů značky Insane Toys. Martin má vždy pár kousků skladem a pokud by jste zvolili zrovna jinej model, tak Vám jej zajistí. Jistě dobrým nápadem na jeho webíku je i Riders List, kde jsou spojení na lidičky, které Snowscoot okouzlil, takže si můžete domluvit případné společné ježdění.
Pozn.- Pro přiblížení Vám nyní přestavíme dva kousky od této značky

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

01/02/2007 00:02 Snowscoot Border X 05

Tak tento krasavec z dílny mistra Francka Pelouda vyniká především svou váhou. Ultra lehoučký provedení má i díky skvostu a tou je titanová vidlice vážící pouze 1,04 kg a carbonové provedení obou dvou prken Swallow 900. Důmyslně je proveden i popruh pro nohy jezdce, který neustále drží tvar a díky tomu se do něho dá rychle nastoupit. Takto postavený Snowscoot je vhodný především na upravené svahy nebo na skákáníčko do parku. Kdy by však chtěl řezat carvingové zatáčky, musel by si dokoupit Carving Kit, který lze montnout mezi konstrukci rámu a prkno.
Pozn.- Cenovka tohoto modýlku je 21 tisícovek plus 11 klacků za titan vidličku

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

01/02/2007 00:01 Snowcoot Border X 06

Druhej kousek od značky Insane Toys je taktéž odrůda Border X, ale již novější model. Ten se liší od svého předchůdce použitím hydroformingových trubek, které stejně jako v kolařině mají zvýšit pevnost celého rámu. Zde je použita hliníková vidlice, takže i váha tohoto stroje je příjemných deset kilíček. Snowscootová prkna s plameny nesou označení Swallow 990 a mezi závodníky jsou považovány za nejrychleji jedoucí. Perfektní je výztuha v rámu, jenž mají všechny stroje Intane Toys oproti českému Fortu (foto numero pět). Ta funguje i jako zábrana před sněhem.
Pozn.- Celej krasavec pak přijde na nějakých 23 kolíků.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0