« Scott a vznik značky

Sun Valley

Scott Na pravěkých logách SCOTT se často objevoval název Sun Valley. Jak je toto místo spjato se vznikem značky SCOTT ? Docela hodně .V roce 1932 koupil zazobaný americký magnát železniční W. Averell Harriman ranč Harris v Idahu a v krátkém čase změnil jeho jméno na Sun Valley. Chtěl z toho udělat luxusní sídlo v horách, kam by jezdila i železnice Union Pacifik a celé to vypadalo jako luxusní Švýcarské sídlo v Americe. No prostě aby to bylo perfektní místo pro trávení volného času.V 1936 inspiroval svého inženýra Charlese Proctora a v tom místě, kde bylo to středisko tak udělal první moderní sedačkovou lanovku pro lyžaře a večer začal upravovat sjezdovky.

Ed Scotty Scott

Scott Ed Scotty Scott se narodil 11. července 1914 ve Philadelphia ve čtvrti Bell Rose (Long Island). Krátce studoval na Amherst College a Massachusetts Institude of Technology. Během studií navíc pracoval v lyžařským oddělení v obchodu department Store v New Yorku. Ale protože ho láska k lyžování byla velká,tak to mělo vliv i na jeho pozdější kariéru. Stejně jako ostatní známý americký lyžaři v té době tak v roce 1936 byl při tom, když bylo velké otevření lyžařského střediska Sun Valley, kde až do druhé světové války pobýval a plánoval svoji budoucnost. I po válce zůstal Ed Scott v Sun Vale, kde bydlel ještě dalších 53 let. Nejprve dělal v kantýně, potom v pracoval jako prodavač v prodejně Pete Lanes Ski a nakonec si otevřel svůj ski servis nedalo své oblíbené pizzerie.

Hůlky

Scott Už tehdy mu vrtal hlavou jeho geniální nápad. Ten spočíval v tom jak zdokonalit tak potřebnou věc pro lyžaře. Tou byly lyžařské hůlky. Ed Scott totiž jako první zavedl duralové hůlky. Ty byly na svou dobu téměř nezničitelné. Už tehdy byly vyrobeny z trubky s kónickým profilem. Navíc už měly i umělými košíčky a plastové madla. To vše byl ohromný revoluční jev. S jeho hůlkami na olympiádě v roce 1960 v Squaw Valley získali 13 olympijských medailí. Tyhle vavříny ověnčené hůlky vyráběl Ed Scoot ve fabrice Ketchum, což je nedaleko Sun Valley. Po úspěchu s hůlkami se Ed Scott ) foto 2) vrhl na inovaci i ostatních potřeb pro lyžaře. Začal vyrábět rukavice a plastové chrániče. Zároveň si nechal patentovat značku SCOTT a začal vyrábět spoustu jiných sportovních věciček. Například brzdy na kolo,ale třeba i sněžný děla.Tato produkce mu zůstala až do osmdesátých let. V 1999 byl Ed za své nápady a inovace uveden do mezinárodní síně slávy.To hlavně za to, že výrazně ovlivnil vývoj lyžování, když díky jeho nápadu se místo bambusových či ocelových hůlek se začaly používat hliníkové. Ty od padesátých let provázejí lyžovaní pod značkou SCOTT.

Scott Nástup MTB V roce 1986 začal boom v horách. Tím bylo zrození MTB. Pár pošahanej Kaliforňanů začalo jezdit z kopce a do kopce po horách.To se velice zalíbilo i Ed Scottovi, neb i on byl s těmito típky na jedné vlně.To jej ještě více utvrdilo když zjistil že to jsou lidé s náturou velice podobnou lyžařům, kteří stejně tak milují jízdu ve volném terénu. Už v tom roce, tedy 1986 postavil svůj první mountain bike. Netrvalo to dlouhá a vlna horských se dostala i do staré dobré Evropy. To perfektně zachytil a hlavně využil Ed Scott, který stal hlavním evropským výrobcem a tím se i dostal do vedení v produkci horských kol v Evropě. Díky tomu se jeho jméno SCOTT stalo synonymem pro horské kolo v Evropě.

Aero řídítka

Scott V roce 1989 vyvinul inženýr SCOTT Charlie French a Boone Lennon revoluční výrobek pro silniční cyklistiku, který hned změnil dějiny silniční cyklistiky. Tím byly řidítka Aero. V tom samém roce, tedy 1989 Greg LeMond díky tomuto vynálezu vyhrál Tour De France a to pouze o osm vteřin před svým velikým francovským konkurentem Laurentem Fignonem. Definitivně tak změnilo podvědomí o značce SCOTT, která do té doby nebyla v silniční cyklistice vůbec známa. Pojednou se stala top značkou, jak pro silničáře, tak pro vyznavače triatlonu. Pozn.- Olympijský vítězové a přední závodníci začali všichni používat komponenty SCOTT, což mělo za následek, že i ostatní firmy, začali kopírovat nápady SCOTT.

Scott Vidlice Unishock V roce 1991 zjistil Ed SCOTT, že horská kola jsou zbytečně těžká a nepohodlná pro ježdění v terénu. Proto přišel společně s američanem Ruthie Matthesem s novinou, kterou by SCOTT Unishock. To byla historicky první odpružená vidlice pro horská kola. Díky tomuto byla značka SCOTT opět vpředu.Nedlouho po uvedení vidlice na trh, začal Ed produkovat i další výrobky pro bajkery jako například přilby, podsedlové brašničky či oblečení.

snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0