otvírací doba
Pondělí 9-12     13-17
Úterý 9-12     13-17
Středa 9-12     13-17
Čtvrtek 9-12     13-17
Pátek 9-12     13-17
Sobota ZAVŘENO
Neděle ZAVŘENO
vzpomínka na MS
kontakt
Martin Půlpán
Lonkova 470
530 09 Pardubice
mobil: 608 537 637
mail: scott@scottmtb.cz
Skype: pulpi9

« Wiki - ski servis

WIKI - Půjčovna sportovních potřeb SLATIŇANY

Servis Wiki – Vostrej týpek – Jelikož SCOTT nejsou jenom kola, ale i lyže SCOTT navázali jsme v roce 2007 spolupráci s vyhlášeným servisem Wiki, který sídlí v nedalekých Slatiňanech. V něm můžete koupit i lyže a to především od značek Blizzard a Völkl, značku Blizzard v roce 1996 převzala značka SCOTT (takže jsme vlastně kolegáčkové). Shodou okolností od tohoto roku, tedy od 1996 se věnuje profesionálnímu servisu lyží i náčelník z Wiki, kterým je Michal Kábrťák Kábrt. Věčně dobře naladěn ,,vostrej borec,, chtěl být původně drvoštěpem. To však nějak nedopadlo a tak se nakonec živil jako brusič nástrojů, čímž nejprve sesbíral hafo informací a zkušeností. Když jich bylo dostatek, vydal se na dráhu šikovného servisáka lyží. Navíc jeho zlosyn závodně lyžuje, takže Michal krom své živnosti ladí závodní lyže i pro oddíl mladých nadějí.

Servis Wiki - Exkurze – Jak a čím projdou lyže donesené do servisu ve Wiki se Vám pokusím přiblížit během malé exkurze.Tu jsme provedli přímo na místě činu, tedy v dílně Wiki během pilné práce pana servismana. Ten nejprve porovnal donesené lyže SCOTT se svými nejoblíbenějším kouskem, který mu závidí kdejaké muzeum a až poté určil diagnózu. Pak nám předvedl kompletní ozdravující kůru, při níž jsme na něho neustále blikali fotoaparátem. Jinak do zmíněné dílničky se dostane skrze krámek, který funguje i jako půjčovna. V té nechybí ani Snowscooty, což je velice potěšující, že pan vedoucí a servisman v jedné osobě jakož to vášnivý lyžař má pochopení pro rozvíjející se sport, kterým je ježdění na Snowscootu.

Servis Wiki – Ruční práce – Ještě nežli lyže poputují na stroje musí se připravit a to v kroužku ručních prací. Michal je nejprve podrobně ohledá, zablokuje si brzdičky pomocí gumičky a pak si je upne do pracovního stolu. Za pomocí všelijaké chemie a různých uděláte pak připravuje lyže pro strojové opracování. Když je ruční příprava hotova, přijde na řadu ještě zjištění jakýžto úhel byl při originálním nabroušení. K tomu poslouží měrka, jenž přesně odhalí hodnotu původního úhlu. Vše je poladěno a hajdy na stroje

Servis Wiki - Vyvařovačka – Servis a tuning jsou v sídle Wiki prováděny na strojích za pomocí špičkových technologií firmy Wintersteiger. Těchto zelených mašinek je v dílně požehnaně. Když donesete lyže na jejich poladění, tak prvním strojem, se kterým se Vaše zubožené lyže seznámí je automatická vyvařovačka skluznic Polyjet 130. Na tomto stroji, jehož hodnota se pohybuje někde okolo 560 tisícovek, se za tepla doplní chybějící matroš skluznice, který zůstal někde na svazích díky neoblíbeným leč občas se vyskytujícím kamenům na sjezdovce. Když je hotovo, putují lyže na další mašinku.

Servis Wiki - Micra - Druhou zastávkou, kterou budou lyže absolvovat je návštěva stroje s označením MCR 1500 , jenž Michal zkráceně nazývá Microu. Pořizovací hodnota mašinky je 850 tisícovek a patří v servisu Wiki k nejdražšímu stroji v Kábrťákově dílně. Na této mašince se nejprve předbrousí skluznice a hrany ze spodu. Pak následuje malá úprava této chytré mašinky a jde se na další fázi, kterou je předbroušení hran neboli hrubování. I po tomto jiskrném technologickém kousku však lyže ještě Micru neopustí, neb zbývá ještě vytvořit strukturu. Až po této operaci se lyže loučí a putují na další štaci

Servis Wiki - Trimjet – V pořadí třetím strojem v ozdravném-lázeňském procesu lyží v servisu Wiky je Wintersteiger – Trimjet. Tahle důmyslná mašinka, která přijde na 600 tisícovek, dokáže během svého pracovního cyklu,který jí naprogramuje Kábrťák servisované lyže přivést do dokonalého tuningu - přesné úhly výbrusu a přesná geometrie, perfektně ostré hrany, jemný hladký a dokonale plochý povrch. Výsledkem pak je pak dokonale geometricky přesná a co se týče povrchu vyleštěná skluznice.

Servis Wiki - Waxjet 92 - Poslední štací v cestě za perfektním stavem lyží je stroj s označením Waxjet 92. Jedná se o voskovačku za 130 klacků, která disponuje dvěma válci. První z nich dodá lyži za tepla vosk a druhý, který je studený, má za úkol skluznici vyleštit. Zde ,,ostrý,, servisman Wiki Michal používá zásadně kvalitní vosky značky Swixx s rozsahem od mínus deseti do plus deseti stupňů. Po této operaci se dá říci, že lyže jsou opět plně připravené povozit bezpečně svého majitel na zasněžených svazích.

Servis Wiki - Sigma B – A ještě jeden zelený krasavec značky Wintersteiger v hodnotě 350 tisíců je součástí dílničky ve firmě Wiki. Tím, kdo nebyl využit pro servisní práce na lyžích je Sigma B. Tato mašinka je totiž speciálně pro úpravy prken ze Snowboardů, ale i pro poladění bordů ze Snowscootů. Pro případné zájemce tu máme ale upozornění, že je lepší dodat na servis vždy pouze bordy bez vázání v případě Snowboardů a pokud se bude jednat o Snowscoot, tak demontovat desky od rámu. Jinak to bude za příplateček.

Kdo chce tedy mít své nářadíčko pro zimní radovánky připravené od pravého odborníka, nechť nám je dopraví do našeho krámku SCOTT Veloservis. Zde si je vyzvedne rychlá spojka Wikinka Darja (manželka mistra servisáka) a během dvou dnů jsou lyže zpět a plně připravené na další ježděníčko. Ještě pro Vaše info máte na výběr z malého servisu v ceně 350 Kč, jenž se skládá z broušení skluznice a hran na kameni, voskování za horka a leštění. Druhá možnost je servis velký za 450 kaček, ve kterém se Vašim lyžím dostane takových služeb jako je vyvaření skluznice, broušení skluznice a hran na kameni, broušení hrany na keramickém disku, voskování za horka a leštění. Servis u Snowbiče Vás přijde od 370 do 570 dle požadavků.

snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0