« News

06/05/2019 08:00 Kam s číslem? – I

Závodní sezónka se rozjela a všem závodníkům vyvstal problém, kterak upevnit startovací číslo. Mnozí mají karbonová řídítka a na ně pomocí elektrikářských pásek lze číslo připevnit. Jenomže pokud je bláto, tak Vám na řídítkách zůstanou památky po upevnění startovního čísla. Navíc pokud máte letošní model SCOTT Spark RC nebo SCOTT Scale RC, tak disponujete i vychytávkou, kterou je combo Syncros Fraser. No a pokud by jste připevnili číslo klasickým způsobem riskujete i poškození nápisu Syncros.

Kam s číslem? – I Kam s číslem? – I Kam s číslem? – I Kam s číslem? – I

03/05/2019 06:00 SCOTT Spark RC Kate Courtney

Majitelka duhové trikotu mistryně světa z roku 2018 a nová tvář teamu SCOTT - Sram  Kate Courtney má samozřejmě svůj bike SCOTT Spark RC speciálně láknutý dle svých představ. Metalíza na zadní stavbě rámě se třpytkami na slunci slušně září ale dominantní barvou je tmavě růžová. Ostatně do této barvy má i namazaný řetěz systému SRAM Eagle, čehož lze docílit použitím barevných vosků END Wax-On. Růžový je samozřejmě i nápis na kokpitu Syncros Fraser Ic

SCOTT Spark RC Kate Courtney SCOTT Spark RC Kate Courtney SCOTT Spark RC Kate Courtney SCOTT Spark RC Kate Courtney

02/05/2019 06:00 Dvě trojky na prvního máje

Poprvé společně na startu. To se stalo včera na závodě Holický Medvěd, kde na startovní čáře vedle sebe stál Bodik a Pulpis. Oba dva na kolech SCOTT, Bodik v sedle modelu SCOTT Spark RC World Cup a Pulpis na pevňáku SCOTT Scale RC World Cup, si střihli poměrně náročný okruh a oba dva dojeli na třetích místech.

Dvě trojky na prvního máje Dvě trojky na prvního máje Dvě trojky na prvního máje Dvě trojky na prvního máje Dvě trojky na prvního máje Dvě trojky na prvního máje Dvě trojky na prvního máje Dvě trojky na prvního máje

30/04/2019 06:00 Kate Courtney ve zlatě

Nová posila mančaftu SCOTT-Sram, kterou je Kate Courtney už vítězí v sedle svého růžového modelu SCOTT Spark RC. Zlatku vybojovala v Arizoně v závodě Whiskey Off-Road, kde čtyři hodiny závodila s elitními ženami a všem nakonec ukázala záda. Za tu dřinu tak po právu shrábla 5 000 doláčů.

Kate Courtney ve zlatě Kate Courtney ve zlatě Kate Courtney ve zlatě Kate Courtney ve zlatě

29/04/2019 07:00 Testovací Nino

Není divu, že jezdec mančaftu SCOTT-Sram, kterým je Nino Schurter vždy jako první testuje novinky. Byl to on, kdo jako první ukázal světu řídítka Syncros Fraser Ic SL nebo kdo jako první zkoušel bezdrátové řazení Sram AXS. Nyní se na kole Nina objevil nový převodník a už se rozjely diskuze, copak to Nino zase testuje. No musíme se nechat překvapit.

Testovací Nino Testovací Nino Testovací Nino Testovací Nino

24/04/2019 06:00 Zvonek na éčka

Když si zákazník pořídí e-bike SCOTT, tak je dobré mít na kole zvonek, aby mohl případně upozornit okolí, že jede. Obyčejný zvonek se však na luxusní e-bike jakým je například SCOTT E-Genius Tuned rozhodně nehodí. A když už je to e-bike, tak by i zvonek měl bát e-zvonek. Jeden takový je dostání i u nás na obchodě. Montuje se na řídítka pomocí gumičky a baterie napájející hlasitý „amplión“ se upevňuje na bovdeny. Modrým tlačítkem pak vystrašíte vše v okolí, neb zvuk e-zvonku je opravdu jedovatý.

Zvonek na éčka Zvonek na éčka Zvonek na éčka Zvonek na éčka

23/04/2019 05:00 SCOTT Spark RC SL

Top modelem v kategorii SCOTT Spark je jednoznačně model s označením SL. Ten měl mít ve výbavě novinku, kterou byla celokarbová kola Syncros Silverton 1.0 SL. Bohužel tato kola přijdou až v příštím roce a tak top model vyfásl pouze karbonové ráfky. Oproti původnímu složení měl mít i kliky XTR, ale díky problémům s výrobou u Shimana je SCOTT operativně nahradil karbonovými od Race Face, které jsou i o několik gramů lehčí. I tak je SCOTT Spark RC SL je přehlídkou těch nejlepších a nejlehčích komponentů.

SCOTT Spark RC SL SCOTT Spark RC SL SCOTT Spark RC SL SCOTT Spark RC SL

18/04/2019 06:00 SCOTT Strike a Twinlock FOX

Na servis se vrátilo historické horské kolo SCOTT Strike PRO z roku 2004. Na tento kousek si moc dobře pamatuji, neb v té době měl zákazník nezvyklé přání. Chtěl ovládat vypínání tlumiče z řídítek. Podotýkám, že v té době ještě SCOTT neměl svůj slavný Twinlock. Málokdo však pamatuje, že i značka FOX zkoušela nabízet páčku pro dálkové vypínání. A právě takovou páčku jsme zákazníkovi sehnali a tím i splnili jeho přání. Jinak celé kolo je stále funkční a dělá svému majiteli stále radost.

SCOTT Strike a Twinlock FOX SCOTT Strike a Twinlock FOX SCOTT Strike a Twinlock FOX SCOTT Strike a Twinlock FOX

17/04/2019 06:00 Geniální Genius

A když přijde pán s paní si vybrat bike a on si vybere SCOTT Genius Tuned, tak proč by paní nemohla mít kolo ve stejném barevném provedení. A protože paní nemá takovou fyzičku, tak zvolila e-bike SCOTT E-Genius Tuned. Nyní mají na pohled úplně stejná kola – geniální SCOTT Geniuse.

Geniální Genius Geniální Genius Geniální Genius Geniální Genius

16/04/2019 12:00 Geniální Genius

Ale i tak dobrého biku, jakým je SCOTT Genius Tuned je předcházet případnému poškození. Máme na mysli botičky na karbonové kliky, které jsou schopny ochránit poměrně drahý komponent, jakým kliky jistě jsou, před kameny při případném škrtnutí. Botičky přijdou na pár kaček a určitě se vyplatí.

Geniální Genius Geniální Genius Geniální Genius Geniální Genius
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0