« News

05/08/2019 06:00 Nový SCOTT Gambler vítězí

Jezdci SCOTT Factory teamu kteří se zaměřují hlavně na sjezdové závody sice už novou verzi modelu SCOTT Gambler jezdí, ale nyní dostali k dispozici variantu modelu SCOTT Gambler Tuned a to i v barevném provedení ve kterém se bude tento krasavec prodávat v roce 2020. A hnedle na něm dokázali vyhrát závod Světového poháru ve sjezdu ve Val di Sole. Tou štastnou byla jediná žena v teamu, kterou je Marine Cabirou

Nový SCOTT Gambler vítězí Nový SCOTT Gambler vítězí Nový SCOTT Gambler vítězí Nový SCOTT Gambler vítězí Nový SCOTT Gambler vítězí

02/08/2019 06:00 Kate na edition Silverfich

O víkendu pokračuje Světový pohár horských kol v Itálii, kde se bude závodit ve Val di Sole. První žena celkového pořadí tedy Kate Courtney pojede zřejmě na nové stříbrňáku. Stříbrnou verzi modelu SCOTT Spark RC World Cup měla už minulý závod, ale nyní má nachystán pevný model SCOTT Scale RC World Cup jak jinak nežli ve verzi edition Silverfich. Svého stříbrňáka si nechala osadit i elektronickou sedlovkou Rock Shox Reverb AXS

Kate na edition Silverfich Kate na edition Silverfich Kate na edition Silverfich Kate na edition Silverfich Kate na edition Silverfich

31/07/2019 06:00 Edition Silverfish Brně

Limitovaná série modelů SCOTT Spark RC World Cup v „edition Silverfish“ byla ostatně k vidění i ČR. Přesněji v Brnisku, kde se o víkendu konalo Mistrovství Evropy. Na to dorazilo i několik členů teamu SCOTT- SRAM, kteří startovali právě na stříbrných verzí Sparku. Foster Lars dojel na 11. místě a mladý Andri Fischknecht bral místo 14.

Edition Silverfish  Brně Edition Silverfish  Brně Edition Silverfish  Brně Edition Silverfish  Brně

30/07/2019 06:00 Zlatý Nino na stříbře

Fanoušci Nina a značky SCOTT jistě zaregistrovali menší změnu, které byla k vidění poslední dva závody Světového poháru horských kol. Nino vyhrál jak v Andoře, tak Les Gets ale na jinak vyladěném kole, nežli doposud používal. Poslední zlatky totiž byly ve znamení „edition Silverfish“ což je limitovaná série modelů SCOTT SCALE 900 RC World Cup a SCOTT SPARK 900 RC  World Cup. Rám a několik komponentů je přelakováno do stříbrné barvy a jak je vidět, tak Ninovi tato kombinace vyloženě sedí. Zkuste si tipnout jakou barvu bude mít speciální verze jeho kola na Mistrovství světa. Kdo tipuje červenou, má pravdu.

Zlatý Nino na stříbře Zlatý Nino na stříbře Zlatý Nino na stříbře Zlatý Nino na stříbře Zlatý Nino na stříbře Zlatý Nino na stříbře Zlatý Nino na stříbře Zlatý Nino na stříbře

29/07/2019 06:00 Bodik na bramboře

Devátý díl největšího seriálu závodů horských kol KPŽ neboli Kolo pro život se konal na Šumavě, přesněji na Zadově. Bodik po menší přestávce opět osedlal svůj bike SCOTT Spark RC World Cup. Vedro, pak liják plus absence tréninku ve výsledku znamenalo zisk čtvtého místa, tedy brambory. Snad to příště cinkne.

Bodik na bramboře Bodik na bramboře Bodik na bramboře Bodik na bramboře

24/07/2019 06:00 SCOTT Gambler 2020

U nového sjezdového modelu SCOTT Gambler pro rok 2020, tady přesněji u top karbonové verze Tuned najdeme na kole i jednu novinku. Tou jsou řídítka s představce v jednom - Syncros Hixon iC DH. Po SCOTT Spark, SCOTT Genius a SCOTT Ransom je to další model, který má speciální řídítka Syncros. Nespornou Výhodou tohoto komponentu je především velká tuhost a v kombinaci s nízkou váhou. Navíc Syncros Hixon iC DH  je nejlehčí kombo ve sjezdové nabídce. Obavy z toho, že je karbonové nejsou na místě. Když jsme byli osobně v centrále SCOTT, tak nám bylo předvedeno, jak byla tato řídítka testována. Na každé straně byla opakovaně zatěžována silou až 300 Kg a vše vydržela.

SCOTT Gambler 2020 SCOTT Gambler 2020 SCOTT Gambler 2020 SCOTT Gambler 2020

23/07/2019 06:00 SCOTT Gambler 2020

Nový SCOTT Gambler Tuned se tvořil několik let. Jako první jej testoval Brendon Fairclough, který jezdil duralové verzi již vloni na Crankworxu. Předchůdce karbonové verze byla v hliníkovém provedení z důvodu, že na duralovém prototypu se snadněji mohli dělat případné úpravy oproti karbovému rámu na jehož tvorbu je zapotřebí dosti nákladná forma. Až bylo vše vyladěno a řádně ozkoušeno, mohla na řadu přijít i zmíněná karbonová varianta.

22/07/2019 05:00 SCOTT Gambler 2020

Kdo sleduje Světový pohár horských kol ve sjezdu, tak si jistě všiml, že tovární team SCOTT od letošního roku používal nové modely downhillových kol. Nyní skončilo embargo a nový SCOTT Gambler pro rok 2020 byl představen. Vývoj nového sjezďáku probíhal několik let a SCOTT chtěl opět mít kolo, které bude nejen nejlehčí, ale bude se moct dát i lehce nastavit případná změna zdvihu nebo geometrie či průměr kol. Nový SCOTT Gambler bude navíc carbový!!!

SCOTT Gambler 2020 SCOTT Gambler 2020 SCOTT Gambler 2020 SCOTT Gambler 2020 SCOTT Gambler 2020

04/07/2019 06:00 Nové sídlo SCOTT - kola zaměstnanců

Hnedle vedle nového sídla značky SCOTT je staré působiště. Tím je poněkud nižší budova, která nyní slouží jako sladovací prostory. Jeli jsme se schválně kouknout na čemže jezdí zaměstnanci SCOTTu do práce. (Parking pro kola v nové budově ještě není v provozu). Před hlavní vchodem jsme našli zaparkováno hejno kol. Většina z nich byla značky SCOTT a převažovali ekola. Pouze jeden zaměstnanec nedržel značku a do šichty jezdí na kole Decatlon.

Nové sídlo SCOTT - kola zaměstnanců Nové sídlo SCOTT - kola zaměstnanců Nové sídlo SCOTT - kola zaměstnanců Nové sídlo SCOTT - kola zaměstnanců Nové sídlo SCOTT - kola zaměstnanců Nové sídlo SCOTT - kola zaměstnanců Nové sídlo SCOTT - kola zaměstnanců Nové sídlo SCOTT - kola zaměstnanců

03/07/2019 06:00 Nové sídlo SCOTT

V nové centrále značky SCOTT pracuje 600 zaměstnanců. Každý z nich má svoji kartu, kterou si nejen otevírá dveře, ale skrze ní si každý den může dát tři kávy. V budově jsou totiž na několika místech automaty. Ale pozor, v celé budově, kromě jídelny nesmíte jíst nebo pít z kelímku. Strach o podlahy je zde vysoký. V budově kromě kanceláří najdete padesát zasedaček i tělocvičnu a dokonce protiatomový kryt. Každé odvětví tu má samostatný showroom. Všude na stropě jsou speciální panely, kterými lze korigovat teplotu až o 7 stupňů. Nám se nejvíce líbila speciální garáž pro kola. Takových držáků na zdi jsme jinde neviděli. Kromě toho na stropě jsou rozvody pro nabíjení elektrokol.

Nové sídlo SCOTT Nové sídlo SCOTT Nové sídlo SCOTT Nové sídlo SCOTT Nové sídlo SCOTT Nové sídlo SCOTT Nové sídlo SCOTT Nové sídlo SCOTT