« News

14/03/2019 06:00 Nino druhý

Den před oficiálním začátkem etapáku Cape Epic se koná závod ve slumu, v chudinské čtvrti Stellenbosche. Úvodní klání se jelo na 30 minut a celý výtěžek z této akce putuje do nadace Songo.info Na etapáku nechybí ani hvězdný Nino na svém nově vyladěném modelu SCOTT Spark RC World Cup 2019, který si dojel pro druhé místo.

Nino druhý Nino druhý Nino druhý Nino druhý

12/03/2019 06:00 Bez šťávy to nejde

Ve středu 13. březence bohužel musíme dopoledne nechat zavřeno, protože se koná plánovaná odstávka dodávky elektrické energie. Snad to klapne a šťáva bude po 14 hodině, kdy začneme fungovat. Děkujeme za pochopení.

Bez šťávy to nejde Bez šťávy to nejde Bez šťávy to nejde Bez šťávy to nejde

11/03/2019 06:00 SCOTT a Magura

Zavzpomínal jsem na časy, kdy dřívější dovozce značky SCOTT firma Vaněk Praha měla i zastoupení značky Magura. V té době na našich závodních kolech SCOTT nemohly být jiné brzdy, nežli právě tyhle německé hydrauliky. No a nyní mě zákazník postavil před oříšek, kterým bylo namontování jeho oblíbených Magur na nový model SCOTT Spark RC World Cup 2019. Řeknete si žádný problém, ale tak tomu není. Magura má mohutnější třmen brzdy nežli XTR nebo SRAM a byla docela fuška napasovat brzdu do zadní stavby rámu, tak aby destičky nedrhly o kotouč. Nakonec jsme řešení našli a spojení SCOTT – Magura tak žije dál.

SCOTT a Magura SCOTT a Magura SCOTT a Magura SCOTT a Magura

08/03/2019 06:00 SCOTT Gambler 2020

Všichni jezdci SCOTT DOWNHILL FACTORY budou sedlat nový model SCOTT. Jestli se bude jmenovat Gambler je zatím otázkou. Každopádně z fotek je jasné, že bude mít kola 29 palců. To nejdůležitější je však to, že rám bude z karbonu. Už v minulých letech na starší verzi Gamblera testoval Brendan zadní stavbu z karbonu a nyní už bude snad celé kolo.

SCOTT Gambler 2020 SCOTT Gambler 2020 SCOTT Gambler 2020 SCOTT Gambler 2020 SCOTT Gambler 2020

07/03/2019 06:00 SCOTT Gambler

Nový team SCOTT DOWNHILL FACTORY je čistě sjezdovou formací a tak je více než jasné, že sedlat budou model SCOTT Gambler. Už vloni při úvodním podniku SP se tehdejší team SCOTT – Velosolutions ve kterém závodil Brendan Fairclough se světu představil prototyp nového konceptu SCOTT Gambler. Na něm již byl využit systém Horst Link, takže dochází ke změně, když až do této doby byl vždy SCOTT Gambler přepákovaný jednočep a nyní už sází na systém čtyřčepového provedení.

SCOTT Gambler SCOTT Gambler SCOTT Gambler SCOTT Gambler

05/03/2019 06:00 Marine "Cabirette" Cabirou

Marine Cabirouvá pokračuje v duchu úspěšné sezóny, kdy vloni dosáhla nepopulárního čtvrtého místa na MS ve švýcarském Lenzerheide. Marinina sebedůvěra na kole i mimo něj je velice slibná, SCOTT už se nemůže dočkat, co předvede na SP 2019.“ „Na tuto sezónu jsem hodně motivovaná, o to víc, že jsem se stala členkou nového týmu SCOTT Downhill Factory. Jsme v opravdu dobré formě a jsem si jistá, že společně dokážeme velké věci!“

Marine Marine Marine Marine

04/03/2019 06:00 Florent "Sanka" Payet

Příchodem Flo Payeta získává SCOTT DH Factory team rychlého a pro konkurenci těžkého soupeře. Úraz mu sice zkomplikoval rok 2018, ale už je nažhavený vydat veškerou energii v sezóně 2019. „Jsem strašně rád, že budu jezdit pro tak velkou značku s kolegy snů. Máme vynikající kola a spolehlivý tým, jsem opravdu nadšený, že se společně v takové sestavě budeme moct dál zlepšovat!“

Florent Florent Florent Florent

01/03/2019 06:00 Dean "Don" Lucas

Třiadvacetiletý Australan Dean "Don" Lucas, který ke značce SCOTT přešel od Intense, si s sebou přináší minulé úspěchy a vidinu zářné budoucnosti do následujících let. Zcela určitě se těší na příští závodní roky. „Jsem opravdu nadšený, že jsem dostal příležitost spolupracovat s tak dobře známou špičkovou společností jako je SCOTT. Myslím, že se letošnímu DH programu ohromně věnovali a dali mi obrovskou důvěru, takže na oplátku je nechci zklamat a dělám všechno pro to, aby se to nestalo. Řekl bych, že na vrchol jsem se dostal ke konci minulé sezóny a vím, že ten stav bude pokračovat i v roce 2019.”

Dean Dean Dean Dean Dean

28/02/2019 06:00 Brendan "Brendog" Fairclough

Tento sjezdař se narodil v roce 1988 ve Velké Británii a od roku 2011 závodí za SCOTT a co víc, sám se i podílí na vývoji sjezdových modelů SCOTT. U fanoušků vždy oblíbený pod svojí přezdívkou Brendog a už se nemůže dočkat, až si zase zazávodí ve světovém poháru, kde nesmí chybět. „Jsem moc rád, že sezóna začíná. Se vstupem do roku 2019 se cítím skvěle a těším se, až budu na svém kole SCOTT jezdit na tratích i ve filmových projektech. V týmu máme dobrou náladu, je to všechno strašně vzrušující.“

Brendan Brendan Brendan Brendan Brendan

27/02/2019 07:00 Tým SCOTT DH Factory

Stejné dresy SCOTT jako budou vozit členové SCOTT SR Suntour Enduro teamu, budou k vidění na poli downhillu. Začátkem roku bylo v centrále SCOTT, která sídlí v Givisiez ve Švýcarsku oficiálně světu oznámeno, že vzniká nový sjezdový team SCOTT DH Factory, který tvoří: Dean Lucas, Brendan Fairclough, Marine Cabirouvá, Flo Payet a manažer Patrice Afflatet.

Tým SCOTT DH Factory Tým SCOTT DH Factory Tým SCOTT DH Factory Tým SCOTT DH Factory Tým SCOTT DH Factory Tým SCOTT DH Factory
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0