« Koloběžky Micro

09/08/2007 01:00 Druhů na tisíce

Stejně jako při datlování o Snowscootech, tak i při osvětě, co se koloběžek značky týče, koukneme se na pár produktů. A jelikož je opravdu mnoho druhů, vezmeme pod drobnohled pouze ty skládací. Jejich obrovská přednost je v mobilitě a skladnosti. Když dorazíte na místo, třebas občerstvovací stanice s krycím názvem Restaurace, tak jí složíte a šoupnete třeba pod stůl. Oproti kolu Vám tak odpadnou neustálé obavy, jestli se nějaký vykuk nepokouší překonat za pomocí pákovek Váš zámek. V dnešní době tak na trhu není problém sehnat model i s odpruženou vidlicí a kotoučovou, leč my se koukneme za pomyslný zoubek několika produktům značky Micro.
Pozn.- Tato značka Vám totiž zaručuje jistý pocit bezpečí, který se Vám jistě bude hodit,až se na koloběžce budete řítit s kopce.

scott a thule

09/08/2007 00:59 Micro Monster Bullet

Top model Bullet z nabídky značky Micro je pro všechny, co hledají vzrušení a adrenalin. Černá barva není jediným čím se Bullet liší od ostatních modelů. Tím hlavním je zcela nový typ koncepce pohonu, které obstarává integrované carvingové zařízení na zadním kole.Tento systém bleskově reaguje na jakýkoliv náklon jezdce. A pokud najdete fakt kvalitní asfalt máte o zábavu postaráno. Oproti ostatní kouskům má extrémně široká i kolečka. Přední je o rozměru 120x64 mm a zadní 80x64mm. Základem je pevnosti je i deska z Alu,která garantuje nosnost pilota až do 100 kg.
Pozn.- Váha tohoto drobečka 4,2 kg, takže ho uzvednout i slabší jedinci

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

08/08/2007 06:05 Návrat koloběžky podruhé

Další setkání s koloběžkou bylo dáno až díky našemu zlosynovi. Tehdy jsem řešil problém, jak se přesunouti z bodu A do bodu B, aniž bych použil neoblíbenou činnost zvanou chůzi. Skládací koloběžka nakonec vyšla jako to nejlepší a tak jsem začal pídit, co nabízí součastný trh. Nechtěl se riskovat zdraví našeho potomka a ostatně ani své na levných produktech, které jsou k mání v každém supermarketu. Shodou okolností jsem se tak seznámil se zástupci značky Micro. Ta stejně jako firma SCOTT či výrobce Snowscootů Intesane Tools má sídlo ve Švýcarsku, což už samo o sobě dává jistou záruku serióznosti a potřebné kvality.

Pozn.- Ostatně firma Micro dodává své produkty i pro švýcarskou armádu.

scott a thule scott a thule scott a thule

08/08/2007 06:04 Švýcarská kvalita aneb Mobily Systém AG

Úspěšná historie firmy Micro Mobility začala z pohodlnosti. Vynálezce koloběžky Micro, Wim Ouboter, to měl pěšky příliš daleko k jeho oblíbenému rychlému občerstvení. Ale nebylo to zase tak daleko, aby stálo za to vyndat kolo a nebo auto z garáže. Z této “nouze“ vyvinul vozidlo, které mu usnadnilo cestu bez toho, aby to bylo spojeno s většímy výdaji! Lehce ovladatelé a jednoduše pojízdné. Kromě toho dobře skladné, když už cestou není více potřeba. Výsledek zná dnes každé dítě.

Pozn.- Micro koloběžka se prodala celosvětově v milionech kusů a je stále jako dříve bestsellerem.

scott a thule scott a thule scott a thule

08/08/2007 06:02 Scootering

Vysoká kvalitka a oblíbenost koloběžek Micro tak pomohla i ke vzniku nového druhu sportu, kterým je jízda na koloběžce neboli Scootering. Firma Micro má dokonce je i profesinální team jak v USA, tak i ve staré dobré Evropě. Sestavu právě toho evropské můžete vočíhnout na webíku www.micro-xtreme.net . Pro tyhle profíky není ve skejt parku dát na koloběžce Back Flip či dokonce Front Flip žádnej problém.

Pozn.- Nevěříte ? Koukněte se

scott a thule scott a thule scott a thule

07/08/2007 06:52 Snowscoot a koloběžka

Během letošní zimy jsem na těchto stránkách provedl menší osvětu o sportovním náčiní pro zimní měsíce. Onou věcičkou byl nápad Francka Palouda, který se nazývá Snowscoot. Jedná se, jak mi onehdy někdo řekl, vlastně o koloběžku na sníh. A jelikož máme léto v plném proudu, proč se tedy nekouknout blíže právě i na klasickou koloběžku. Důvod je prostý, neb právě koloběžka byla předvojem vynálezu, bez kterého si mnoho lidí již nedovede svůj život představit. Ano správně, mám na mysli kolo. Pozn.- Ale všechno popořádku.

scott a thule scott a thule scott a thule scott a thule

07/08/2007 06:52 Koloběžkové dějiny

Již od pradávna se lidé pokoušeli vymyslet vozidlo poháněné vlastní silou. 1350 let před naším letopočtem v hrobce egyptského vládce Tutanchamona byla nalezena kresba zobrazující zařízení poháněné odrážením nohou od země. Rok 1791 - jeden Francouz jménem Medé de Sivrac zkonstruoval tzv. „celeriferu"- rychloběžku, která se skládala ze dvou pevných kol spojených lavičkou. Následuje rok 1817 a jeden německý lesník, baron Karl Friedrich Drais von Sauerbronn si nechává patentovat jednoduchý stroj. Ten je tvořen dřevěným rámem se sedačkou a dřevěnými loukoťovými koly neboli běhací stroj - draisina. Našim prvním jezdcem byl spisovatel Jan Kollár (1793-1852), který na draisině jezdil v dobách svých studií v Jeně. Pozn.- Ve své Slávy dceři to popsal takto:"Abych pak běh zrychlil kroku svého a si při tom času uspořil, koupil jsem stroj, který utvořil v Mannheimu Drais roku přítomného

scott a thule scott a thule scott a thule

07/08/2007 06:51 Návrat koloběžky poprvé - Vars Francie

Já se s koloběžkou, pominu-li dětská léta, opět setkávám v roce 1999. Tehdy jsme byli s Bodikem na Mistrovství Evropy horských kol ve Francii v lyžařském městečku Vars. Když skončily tréninky, tak nás nalákal Tomáš Nejedlý (tehdejší mechanik Márošky a Polcíka) na místní atrakci, kterou byly sjezdové koloběžky. Za pár kaček jsme si tak zapůjčili stroje a hajdy na kopec. Jednalo se o sakra těžké mašiny s bubnovou brzdou. Mohutná konstrukce a odpružená vidlice však dávala možnost v pohodě projíždět místní odvodňováky. Pozn.- Onehdy to byla zcela nová věc a tak jsme na kopci strávili několik hodin, během nich jsme se řádně pobavili.

scott a thule scott a thule scott a thule
Strana: « předchozí 1 2
snowscoot | micro - švýcarské koloběžky
(c) 2016 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0