« Úvod

Vítejte na webové hokejové stránce mladého hokejisty Pulpise neboli Matěje Půlpána narozeného v roce 2003, kde najdete nejen informace, ale spoustu fotek či zajímavostí ze světa nejrychlejší kolektivní hry.

Aktuality

13/01/2017 12:00 Miloši končíme...

Přesně takováto věta co zazněla na konci CD skupiny Orlík, je tím posledním, co se tady prozatím objeví. Jsem znechucen přístupen jistých lidí od pardubického hokeje a jejich arogancí. Jako každý rok před sezónou plno řečí jak to bude, ale skutečnost je vždy jiná. Běda když se něco zeptáte a chcete nějaké informace, kterých je jak šafránu, tak se v tu ránu se stáváte problémovým rodičem. Po několika letech mapování hokejové cesty Pulpise přichází konečná a to kuriózně symbolicky v pátek třináctého. Stal jsem se tím největším psancem v pardubické aréně, který vadí jistým lidem. OK. Já to přežiju. Třeba s avízovanými změnami v klubu konečně něco změní. Do té doby to tady bude mrtvý. Fotky ze zápasů najdete u mě na Facebooku, kde budou bez vodotisku. Děkuji všem, co kdy zavítali na tento webík. Ať se Vám daří jak v životě, tak v hokeji.

13/01/2017 06:01 Fakta po derby numero 14

Vždy jsme těsně před derby, tedy utkáním ročníku 2003 mezi HC Dynamo Pardubice a HC Hradec Králové uváděli statistiky těchto prestižních zápasů. Letošní první derby, tedy s datem roku 2017, které bylo přeloženo z minulého roku 2016 se dočkalo zápasových faktů až nyní. Nicméně moc se toho nezměnilo. V tabulce střelců stále kraluje mistr hattrick Marhyč za Hradečáky a za Pardubice je pořád nejlepším Pulpis. Letošní sezónku bude ještě jedno derby a sice na domácím ledě a tak by to chtělo už ten Hradec Králové konečně porazit.

Fakta po derby numero 14 Fakta po derby numero 14 Fakta po derby numero 14

12/01/2017 06:00 Pohled do soupeřova teamu – Je to rebel!!!

„A jak Vy? Jste kompletní?“ vyzvídal ještě před rozbruslením trenér HC Hradec Králové Jiří Janoušek. Hradečáci totiž na derby s pořadovým číslem 14 v plné síle nebyli. Nedělní turnaj VTM v Kroměříži odnesl zdravotními potížemi Zajda, který shodou okolností mezi svátky vyřadil v tréninku dalšího spoluhráče Sodíka, když mu zlomil palec. To znamenalo mínus dva šikovný beky. I tak však Hradec Králové dokázal Pardubice na domácím led přehrát neb oproti nedělnímu VTM již naskočil Mory, Peldič a Marhyč. A právě ona slavná větičku "Je to rebel" z filmu S čerty nejsou žerty přímo pasuje na hradeckého hráče s číslem 12, kterým není nikdo jiný nežli mistr hattriků Marhyč, největší to pohodář z hráčů ročníku 2003 v celé střední Evropě. Ale když je tenhle vysoký útočník s neskutečně šikovnými ručičkami na ledě, musí být soupeřovic gólman na pozoru. Ostatně v posledním derby sice nesplnil svojí zápasovou kvótu, což je hattrick, ale dvakráte dokázal Šévu překonat. Inu je to rebel!!! Po skončení zápasu obklopily moji maličkost výrobní linky hradeckých borců a uznaly, že tento zápas nebyl zrovna lehký. Padala i chvála na adresu pardubáků, že předvedli dobrý výkon. Je rozhodně lepší, když zápas skončí rozdílem jedné branky, nežli debaklem jako to občas bývá. Něco fotek vítězných borců z derby 14 ve Fotogalerii.

Pohled do soupeřova teamu – Je to rebel!!! Pohled do soupeřova teamu – Je to rebel!!! Pohled do soupeřova teamu – Je to rebel!!! Pohled do soupeřova teamu – Je to rebel!!! Pohled do soupeřova teamu – Je to rebel!!! Pohled do soupeřova teamu – Je to rebel!!! Pohled do soupeřova teamu – Je to rebel!!! Pohled do soupeřova teamu – Je to rebel!!!

11/01/2017 06:00 Derby číslo 14

Až desátém zápase v Žákovské lize starších žáků došlo v teamu ročníku 2003 HC Dynamo Pardubice k nevídané věci a sice k tomu, že konečně trenér zamíchal sestavou, tak aby byly všechny tři lajny vyrovnané. (To si doposud dovolili pouze mladí koučové v rámci VTM). A ejhle tento krok se projevil v derby číslo 14 jako dobrý tah. Na ledě Hradce jdou Pardubáci už ve třetí minutě do vedení díky Novasovi. O pět minut později opět Novas se napřáhne na modré a propálí vše, co mu stálo v cestě včetně gólmana Koudyho. Za domácí však snižuje na rozdíl jedné branky Mory, ale v závěru třetiny přidává další trefu Herča. Druhá třetina však průběh zápasu radikálně mění. Hráči z Pardubic si nejsou schopni nahrát přesně na hokejku a tak lehce ztrácejí kotouče. I díky zbytečně vyloučeným hráčům z pardubického mančaftu se domácí dostávají do šancí a ty využívají. Za druhou část dávají čtyři branky, které si připisuje Mory, Beny a dvakráte se prosadil i mistr hattrick Marhyč. V posledním dějství se hrál opět vyrovnaný hokej, leč jediný, kdo se zapsal do listiny střelců deset minut před koncem zápasu byl Palec, který po úniku překonal domácího brankáře. V závěru nepomohl ani hra bez gólmana a Hradec tak opět v derby vítězí. Zápasová fakta ve Výsledkách a něco fotek ve Fotogalerii.

Derby číslo 14 Derby číslo 14 Derby číslo 14 Derby číslo 14 Derby číslo 14 Derby číslo 14 Derby číslo 14 Derby číslo 14

11/01/2017 05:59 Causa rukavice

Před rozbruslením na derby číslo 14 zjistil Pulpis, že jeho hokejové rukavice zůstaly na topení doma. Okamžitě se dohodl s trenérem domácích Jirkou Janouškem, jestli by mu nepůjčil náhradní. Kouč Hradečáků, pod kterým hrál jednu sezónu Pulpisovi ihned vyhověl a tak hráč 22 naskočil na rozbruslení ve vypůjčených rukavicích. Za to, že zapomněl rukavice, ho odměnil jeho trenér tím, že ho nechal půlku třetiny pouze otevírat dvířka, takže do zápasu nastupoval totálně zmrzlý. Bylo to poprvé, co Pulpis něco zapomněl a přesto byl takto exemplárně potrestán. Zajímavé je, však že v derby z mančaftu HC Dynamo Pardubice neměla polovina hráčů teamové kalhotové návleky s logem HC Dynamo Pardubice!!! To nikomu nevadilo. Ještě zajímavější je fakt, že o dva dříve při VTM mohli mít kalhotové návleky s logem VTM všichni hráči Pardubic (to byl na střídačce ale jiný trenér). Anebo jmenovky. Stále se stává, že hráč zapomene jmenovku v kabině, ale ještě ani jednou nebyl za to potrestán. Nechápu tedy proč hráč, který sice zapomene rukavice, ale ještě před začátkem rozbruslení si je sežene, musí za to pykat. Hold pravidla platí pro každého jinak a to nejen v oblasti výstroje na zápas.

Causa rukavice Causa rukavice Causa rukavice Causa rukavice
VÍCE...
(c) 2010 scottmtb.cz * all rights resrved * created by claw * design by exler * xhtml strict 1.0